Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu +48 530 075 100 biuro@fountainsparty.pl

Czy zaręczyny w Sylwestra to dobry pomysł?

Noc sylwestrowa to dla wielu osób jedno z najbardziej wyjątkowych wydarzeń w ciągu całego roku kalendarzowego. Odświętny nastrój oraz świadomość symbolicznego nowego początku inspiruje do przygotowywania postanowień oraz podejmowania doniosłych, odważnych decyzji, dlatego nie dziwi fakt, że bardzo często data 31.12 bywa rozważana jako dobra okazja do zaręczyn. Uroczysta deklaracja chęci spędzenia ze sobą reszty życia z pozoru idealnie wpisuje się w noworoczną atmosferę, jednakże warto rozważyć kilka kwestii, które mogą wpłynąć na podjęcie ostatecznej decyzji przed wyborem tej daty.

Zaręczyny w sylwestra

Oświadczyny a zaręczyny

Na wstępie należy podkreślić, że choć słowa “oświadczyny” i “zaręczyny” są obecnie najczęściej stosowanie zamiennie, to posiadają odmienne definicje. Oświadczyny to sytuacja, w której jeden z parterów wychodzi z propozycją zawarcia związku małżeńskiego. Zdarza się, że dochodzi do niej spontanicznie, jednakże najczęściej wydarzenie to jest zaplanowane tak, by stanowić starannie przygotowaną niespodziankę, oprawioną w wyjątkowe, romantyczne okoliczności. Zaręczyny zaś, zwłaszcza w bardziej tradycyjnym ujęciu, stanowiły naturalną konsekwencję oświadczyn i wiązały się ze zorganizowaniem uroczystości fetującej wkroczenia w stan narzeczeński. W dzisiejszych czasach odchodzi się już od powyższego rozróżnienia, większość par nie decyduje się na dodatkowe świętowanie i spędza ten dzień intymnie, jedynie we własnym towarzystwie. Podejście do tematu oświadczyn i zaręczyn jest silnie związane z indywidualnym podejściem i oczekiwaniami każdego z zakochanych, z tego względu przed podjęciem jakiejkolwiek wiążącej decyzji dobrym pomysłem będzie szczera rozmowa lub ostrożne wybadanie gruntu, jeżeli zależy nam na zaskoczeniu drugiej osoby.

Wyjątkowe “tak”

Noworocznej nocy nie można odmówić wyjątkowej, wręcz magicznej atmosfery. To czas, gdy wydarzenia minionego roku zostawiamy za sobą, skupiając się tym, co przed nami, czyli na symbolicznej czystej karcie, którą możemy zapisać tak, jak tylko sobie wymarzymy. To moment, w którym czujemy się wyjątkowo i dlatego chcemy spędzić ten czas w równie wyjątkowy sposób. Zaręczyny są wydarzeniem o podobnym ładunku emocjonalnym. Niosą w sobie obietnicę zmian, nowego początku i wielu ekscytujących wydarzeń. Niezależnie od tego, czy stosuje się rozróżnienie oświadczyn i zaręczyn czy też nie, połączenie ich z szampańską sylwestrową zabawą może okazać się doskonałym pomysłem. Potencjał jest duży – mamy już zapewniony barwne okoliczności, zazwyczaj jesteśmy też odświętnie ubrani oraz zaopatrzeni w przekąski i napoje alkoholowe. To moment, który aż zachęca do działania. Dodatkowo zazwyczaj spędzamy ten czas w gronie znajomych, a zatem zwolennicy bardziej teatralnych i spektakularnych form oświadczyn mogą liczyć na sporą publiczność, a para chcąca uczcić ten czas z najbliższymi może znaleźć idealny pretekst do podwójnego świętowania z rodziną i przyjaciółmi. Co więcej, uroczystość zaręczyn w noc sylwestrową może stanowić nie tylko piękne zwieńczenie wyjątkowego wieczoru lub nocy, ale także być atrakcyjnym rozwiązaniem pod kątem oszczędności finansowych, ponieważ łączy dwa wydarzenia w jedno.

Przerost formy

Kiedy minie pierwsza ekscytacja pomysłem oświadczenia się w wigilię nowego roku, warto go jeszcze na spokojnie przemyśleć, ponieważ nie każdy będzie równie oczarowany takim rozwiązaniem. Przede wszystkim należy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy nasz partner podszedłby do takiej koncepcji równie entuzjastycznie. Osoby bardziej nieśmiałe lub introwertyczne mogą czuć się niekomfortowo, jeśli będą przymuszone do podjęcia decyzji na oczach innych ludzi. Wiele osób uważa zaręczyny i oświadczyny za moment intymnej bliskości, którym nie chciałoby dzielić się z postronnymi. Warto uszanować to podejście i nie forsować spektakularnych rozwiązań, jeżeli mogą one wiązać się z negatywnym przyjęciem lub wyrażeniem zgody ze względu na dodatkową presję otoczenia. Ponadto, wspominania atmosfera sprzyjająca snuciu postanowień i planowania kolejnego roku w połączeniu z alkoholem, który obecny jest na większości imprez sylwestrowych może skutkować spontaniczną, nie dość przemyślaną decyzją, z której trudno będzie się wycofać tak, by nie zranić drugiej strony. Być może nie najważniejszym, ale dodatkowym aspektem zasługującym na rozważenie jest to, że inni goście mogą nie być zachwyceni tym, że wspólna zabawa przerodzi się nagle w wydarzenie skupione na jednej parze, dla których reszta osób będzie stanowić jedynie tło.

Ocena:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *