Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu +48 530 075 100 biuro@fountainsparty.pl

Rzeźby owocowe

Dzięki sztuce carvingu nawet najzwyklejsze owoce i warzywa mogą uzyskać całkowicie nowy, niesamowity kształt! Dzisiaj dekoracyjne wycinanie w owocach cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Misternie rzeźbione melony, arbuzy, banany, jabłka, ale również warzywa stały się unikatową ozdobą na weselach, bankietach, a także innych przyjęciach. Mogą zagościć także na Państwa uroczystości!

Carving – sztuka rzeźbienia w owocach

Niesamowite ozdoby powstające jako efekt rzeźbienia w owocach i warzywach natychmiast przyciągają wzrok. Chociaż wyglądają na niejadalne, to jednak także świetnie nadają się jako przekąska, która na pewno będzie inna niż wszystkie. To właśnie czyni carving owoców i warzyw tak niezwykłą formą sztuki użytkowej.

Podczas rzeźbienia w takich materiałach powstaje dekoracja, która zachwyca swoim wyglądem, ale również jest możliwa do zjedzenia oraz ekologiczna, ponieważ wykonana jest z całkowicie naturalnego, przyjaznego dla środowiska materiału!

Rzeźbione owoce i warzyw są luksusowym sposobem, aby udekorować stół w trakcie najróżniejszych wydarzeń. Takie niebanalne dekoracje mogą przybrać dowolną formę, zgodnie z życzeniem klienta. Przykładowe rodzaje dekoracji przygotowywanych metodą carvingu:

  • kwiaty – rozłożyste róże, piwonie i wiele innych
  • bukiety składające się z rzeźbionych owoców i warzyw – są niecodzienną alternatywą dla zwykłych kwiatów
  • ornamenty – misternie rzeźbione motywy florystyczne i nie tylko
  • symbole – serca, obrączki, gołąbki na wesela, ale także inne motywy, które są dopasowane do charakteru danego wydarzenia
  • imiona i daty – bardzo popularna forma dekoracji na wesela oraz inne przyjęcia okolicznościowe
  • logo firmy – doskonały pomysł na wydarzenia biznesowe

Oczywiście, to jedynie parę propozycji, ponieważ dla mistrza carvingu nie ma rzeczy niemożliwych. Po uzgodnieniach może on przygotować dla klienta niemalże każdy motyw zgodnie z jego życzeniem.

Wycinane warzywa i owoce – piękne, zdrowe i ekologiczne

Dekoracje powstające podczas rzeźbienia w warzywach i owocach mogą stworzyć efektowny, a przy tym także smakowity sposób na przyozdobienie stołów. Co ważne, stworzone taką metodą ozdoby są przyjazne dla środowiska naturalnego. Po zakończeniu przyjęcia można po prostu je zjeść, a resztki poddać biodegradacji. Dzięki temu stanowią one atrakcyjną alternatywę dla innych dekoracji, gdy celem jest zmniejszenie zanieczyszczenia naszej planety.

Carving może sprawdzić się między innymi na wesele – wtedy najczęściej wybierane są motywy zawierające imiona świeżo upieczonych małżonków, a także datę zaślubin. Ponadto chętnie zamawiane są klasyczne wzory, na przykład kwiaty, które idealnie wpiszą się także nowe trendy ślubne, na przykład Greenery Wedding, chociaż mogą także być dopełnieniem stołu z fontanną czekoladową, a nawet „wiejskiego stołu”.

Ozdobnie rzeźbione owoce i warzyw są także popularną dekoracją podczas eventów firmowych, na przykład bankietów, konferencji, szkoleń, akcji promocyjnych. Poza popularnymi wzorami można zamówić wtedy owoce wycięte w kształt logo firmy (Fruit Logos), co z pewnością będzie jedną z najbardziej niezwykłych prezentacji tego znaku.

Oczywiście, carving owoców może także sprawdzić się podczas wielu innych wydarzeń, na przykład na rocznice, urodziny, chrzciny i komunie, dni miast, otwarcia obiektów, aby wspomnieć tylko o niektórych z nich. To naprawdę uniwersalna, wszechstronna, a przy tym także ekologiczna dekoracja, która dzięki swojemu oryginalnemu wyglądowi może zastąpić wiele innych ozdób!

Historia techniki carvingu w owocach i warzywach

Za ojczyznę carvingu uznaje się Azję, a dokładnie Tajlandię, gdzie taka sztuka rzeźbienia jest bardzo popularna. Teraz znana jest na całym świecie i szybko przyjęła się jako wyjątkowa forma tworzenia niebanalnych dekoracji z produktów spożywczych, które nie tylko zdobią, ale również mogą zaspokoić głód.

Technika rzeźbienia w owocach i warzywach bazuje na wykorzystaniu specjalnych narzędzi – odpowiednio wyprofilowanych nożyków, które pozwalają na wykonywanie precyzyjnych cieć.

Aby uzyskać tak wyjątkowe efekty, potrzeba wielu lat praktyki. Owoce oraz warzywa są wymagającym materiałem, dlatego wystarczy drobny ruch nożem w niewłaściwym kierunku, aby zniweczyć długą pracę.

Właśnie dlatego do wykonania niesamowitych ozdób najlepiej wybrać specjalistów w tej właśnie dziedzinie, którzy mogą sprostać nawet najbardziej wymagającym pomysłom i stworzyć takie dekoracje, które będą inne niż wszystkie!

Gdzie zamówić takie owocowe rzeźby?

Carving owoców jest coraz popularniejszy także w Polsce, dlatego dziś wykonuje go coraz więcej osób. Najczęściej jest on oferowany przez firmy, które zajmują się dostarczaniem dekoracji na eventy.

Zatem wycinanie owoców oraz warzyw w misterne wzory to także sztuka. Powstałe wówczas smakowite przedmioty mogą przypominać żywe kwiaty, ornamenty, bukiety, ale również mogą prezentować napisy, daty, a nawet motywy graficzne. Takie niesamowite ozdoby są wspaniałą ozdobą na stół i nie tylko. Gdziekolwiek się pojawią, natychmiast będą przyciągały wzrok!

Ocena: