Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu +48 530 075 100 biuro@fountainsparty.pl

Pomysły na dekoracje owocowe

Fruit Carving to inspirująca sztuka rzeźbienia w owocach. Doskonałym przykładem tej sztuki są chociażby imponujące lampiony z dyni, które zakorzeniły się w amerykańskim święcie Halloween. Dekoracje owocowe to świetny sposób na urozmaicenie każdej imprezy okolicznościowej. To nie tylko kolorowa ozdoba, która pięknie prezentuje się na stole, ale również oryginalny sposób na zaserwowanie zdrowych i pożywnych przekąsek owocowych.

Popularne dekoracje wykonane z owoców

Istnieje wiele sposobów na stworzenie owocowych dekoracji. Świetnym przykładem są rzeźby kwiatów wydrążone w owocach. Popularnym wyborem do takich dekoracji jest arbuz. W kwestii dekoracji owocowych, arbuz to bardzo uniwersalny owoc, z którego można również wykonać kosz pełen innych łakoci owocowych. Ciekawymi pomysłami są również wysokie palmy ułożone z drobnych owoców. Niezwykle popularną oraz olśniewającą dekoracją na każdą uroczystość mogą być owocowe lustra, które pozwalają w niesamowity sposób wyeksponować owocowe przysmaki.

Koszyk z arbuza

Kwiaty w arbuzie

Bogaty wybór owoców wykorzystywanych w dekoracjach

Istotnym czynnikiem wpływającym na wybór owoców jest oczywiście pora roku i dostępność wybranych owoców. Na szczęście, popularne dekoracje owocowe można wykonać z owoców, które są dostępne w naszym kraju przez cały rok. W tym gronie wymienimy: arbuzy, kiwi, pomarańcze, winogrona, mandarynki, banany czy jabłka. W okresie letnim, w dekoracjach owocowych można wykorzystać także owoce sezonowe: truskawki, czereśnie, wiśnie oraz maliny.

Dlaczego warto uświetnić ważne okazje dekoracjami owocowymi?

Dekoracje owocowe mienią się bogatym wachlarzem kolorów. Taka ozdoba robi ogromne wrażenie na gościach i zachęca do odwiedzenia stołu z owocowymi smakołykami. To także świetny sposób zachęcenia najmłodszych uczestników do spróbowania zdrowych przekąsek. Dekoracje z owoców to świetny wybór na każdą okazję: chrzciny, Pierwszą Komunię, wesele, a także imprezy okolicznościowe, w których liczy się przede wszystkim dobra zabawa.

Ocena: