Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu +48 530 075 100 biuro@fountainsparty.pl

Stół owocowy Poznań

Zaskoczenie gości na przyjęciu czymś niezwykłym i wyjątkowym, to priorytet dla każdego organizatora. Nawet zwykły grill zmieni się w wykwintną ucztę, gdy zaserwujemy zupełnie nową i nieznaną dotąd sałatkę. Duże przyjęcia dla większej liczby gości wymagają szczególnej oprawy, która będzie nie tylko podobać się, ale również smakować. A jeśli jeszcze do tego będzie zdrowo – sukces murowany.

Zaskoczenie gości na przyjęciu czymś niezwykłym i wyjątkowym, to priorytet dla każdego organizatora. Nawet zwykły grill zmieni się w wykwintną ucztę, gdy zaserwujemy zupełnie nową i nieznaną dotąd sałatkę. Duże przyjęcia dla większej liczby gości wymagają szczególnej oprawy, która będzie nie tylko podobać się, ale również smakować. A jeśli jeszcze do tego będzie zdrowo – sukces murowany.

Kolorowa wyspa ze świeżych owoców

Każde większe przyjęcie serwuje ciasta i owoce na osobnych stołach. To praktyczne rozwiązanie choćby z tego względu, że unikamy zbędnego bałaganu na stołach przeznaczonych dla gości, a potrawy nie mieszają się ze sobą zapachami i smakami. Osobny stół z ciastem i stół owocowy, to odrębne smakowo wyspy, na które zaglądają ciekawi goście. Muszą przyciągać wyglądem i smakiem. Nie na próżno używamy powiedzenia, że oczy jedzą pierwsze. Owoce to bardzo wdzięczny materiał do skomponowania niezwykłych i smacznych przekąsek, które goście wybierają chętnie, bo po pierwsze są zdrowe, a po drugie nie trzeba męczyć się z ich obieraniem. Większość owoców na takim stole jest już obrana i pozbawiona niesmacznych i twardych części. Są to przede wszystkim owoce sezonowe i egzotyczne, choć ich wybór tak naprawdę uzależniony jest od preferencji każdego klienta. Równie dobrze owoce możemy skomponować i zakupić my, jak i może to być całkowity Państwa wybór. Zaserwowane przez nas prezentują się zawsze kolorowo i oryginalnie. Zwykle pierwsze znikają z półmisków. Ale to nie problem, ponieważ nas zespół na Państwa życzenie, zapewni obsługę takiego stołu przez cały czas trwania przyjęcia.

Krótka historia carvingu

Że w owocach i warzywach można rzeźbić, wie pewnie każdy. Ta niezwykła sztuka nosi nazwę carvingu i istnieje pewnie tak długo jak i same owoce. Niestety nie zachowały się na to żadne dowody, ale pierwsze dekoracje owocowe pojawiły się w Chinach za czasów panowania Dynastii Tang, czyli koło roku 618. Carving ma więc już całkiem długą historię i to nie byle jaką, w końcu najpierw pojawił się na stołach królewskich. Dekoracje owocowe mogą przyjmować różnorodne formy: drzewa, palmy, kwiaty, zwierzęta, fontanny, logo firm, popularne symbole jak serduszka czy cyferki i napisy. Właściwie wszystko, co nam przyjdzie do głowy. Arbuzowe koszyki czyli, tzw. fruit carving wypełnione smacznymi, świeżymi i posztukowanymi owocami znikają zwykle jako pierwsze. Poza tym możemy dla Państwa upiąć owoce w olbrzymią palmę, fantazyjnie wyrzeźbione oryginalnie podać w półmiskach lub na lustrzanych tacach, a jeśli będzie takie życzenie, nasza obsługa zadba również o ty, by w trakcie przyjęcia stół owocowy był systematycznie uzupełniany.

Jak to wygląda w praktyce

Stół owocowy to propozycja skierowana dla wszystkich, którzy szukają wygodnych i ciekawych rozwiązań dla organizowanych przez siebie przyjęć większych i mniejszych. Równie dobrze może to być wesele, przyjęcie urodzinowe dla dzieci, spotkanie biznesowe, bankiet czy wernisaż. Właściwie wszędzie tam, gdzie będą serwowane owoce.

Z doświadczenia wiadomo, że owoce podane na ogólnym stole zwykle znikają wśród innych przystawek i nie zostają w ogóle zjedzone. Podane przez nas, zgodnie z sugestiami każdego klienta, mogą różnić również stylistyką. Stół może być zaaranżowany w stylu rustykalnym, glamour, ogród kwiatowy lub jako egzotyczna podróż dookoła świata. Jesteśmy otwarci w tej kwestii na Państwa pomysły i sugestie. Stół owocowy przygotowywany jest przez nas kompleksowo. Znaczy to, że podejmiemy się realizacji całego procesu począwszy od wybrania i zamówienia owoców, poprzez ich odpowiednie zaaranżowanie na stole i kończąc na pełnej obsłudze tego stołu podczas całego przyjęcia. Możliwa jest również druga opcja, kiedy to Państwo zakupują i dostarczają owoce wraz z własnym pomysłem, a my go realizujemy zgodnie z sugestiami. Tutaj również możliwa jest opcja dodatkowa – nasz obsługa podczas trwania przyjęcia. Dekoracje owocowe mogą być również poszerzone o wyrzeźbione logi firmy lub popularne symbole. Jeśli zajdzie taka potrzeba, służymy również pomocą w wyborze odpowiednich owoców.

Smacznie i zdrowo

Pomysł na stół owocowy to sposób na zdrową i lekką przekąskę. Coraz popularniejszy jest zdrowy styl życia i goście również na przyjęciach wybierają tę opcję. Okres letnich miesięcy jest tego najlepszym przykładem, kiedy to mamy różnorodność świeżych, sezonowych owoców, które świetnie smakują w ciepłe dni. Ważne jest to szczególnie wśród dzieci, które dopiero uczą się zdrowych nawyków i poznają nowe smaki. Owocowe przyjęcia dla dzieci wcale nie muszą być nudne, może to być także świetna zabawa, szczególnie w połączeniu z fontanną czekoladową. Dekoracje owocowe przyciągają wzrok nawet z końca sali, a to skutkuje tym, że każdy z gości odwiedzi owocowy stół i poczęstuje się tym niebanalnie podanym smakołykiem. I taki jest też nasz główny cel – podanie gościom porcji świeżych i smacznych owoców w jak najbardziej efektowny sposób. To gwarancja dobrego smaku zaserwowanego ekskluzywnie i z pomysłem.

Ocena: