Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu +48 530 075 100 biuro@fountainsparty.pl

Ile róż podarować na zaręczyny?

W życiu każdej pary będącej już jakiś czas w związku przychodzi taki moment, gdzie zaczynają planować wspólnie resztę swojego życia. Rozpoczynają się rozmowy na temat wymarzonego pierścionka zaręczynowego, sukni ślubnej, czy też tego, w jaki sposób ma wyglądać idealne wesele. Bardzo często po takich rozmowach Panowie postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce i chcą się oświadczyć swojej wybrance.

Ile róż na zaręczyny

Wybór pierścionka

Oczywiste jest to, że każdy mężczyzna chciałby, żeby wybranka długo nie mogła zapomnieć spektakularnych oświadczyn, więc chcą zrobić wszystko, aby ta chwila była bardzo romantyczna i przede wszystkim magiczna. Poza wyborem miejsca, w którym oświadczymy się wybrance serca, ważny jest zakup idealnego pierścionka. Podczas wyboru pierścionka zaręczynowego ważne jest, aby określić sobie budżet, który chcemy na jego zakup przeznaczyć. Po określeniu kwoty przyszedł czas na wybór stylu pierścionka. Ważne, żeby wybrać go na podstawie upodobań ukochanej. Mamy wtedy większą szansę na to, że od razu przypadnie w jej gusta. Kolejnym ważnym elementem jest wybór kamienia, który będzie zdobił nasz pierścionek oraz decyzja o rodzaju kruszcu, z którego został on wykonany. Najważniejszym elementem przed całkowitym zakupem jest znajomość rozmiaru palca naszej ukochanej. Bez tej informacji nie będziemy w stanie kupić idealnie dopasowanego pierścionka.

Ile róż podarować na zaręczyny?

Wybór odpowiedniej ilości róż dla ukochanej również do najłatwiejszych zadań nie należy z tego względu, że każda liczba oznacza coś innego. Poza liczbą również kolory kwiatów ma duże znaczenie. Poniżej przedstawię mały przewodnik po kolorach, które warto rozważyć, szykując dla ukochanej zaręczynowy bukiet.

 • Pomarańczowe/herbaciane róże oznaczają zachwyt, sympatię do drugiej osoby, ale także pożądanie.
 • Niebieska róża może oznaczać początek rozkwitającej miłości lub wiecznej wierności.
 • Różowe róże oznaczają dopiero rodzące się uczucie, miłość, która jest jeszcze niedojrzała.
 • Białe róże oznaczają szczere zamiary i nieskazitelnie czyste uczucie.
 • Czerwone róże są od wielu lat symbolem miłości, namiętności, jak i pożądania.

Skoro już wiesz, w jakim kolorze wybrać bukiet dla swojej ukochanej, a przede wszystkim znasz znaczenie różnych kolorów tego kwiatu, przyszedł czas na wybór odpowiedniej liczby róż w bukiecie zaręczynowym. Jeśli chodzi o ilość róż w bukiecie ma ona równie duże znaczenie co kolor. Poniżej przedstawię Ci, ile kwiatów według różnych tradycji powinno znaleźć się w zaręczynowym bukiecie dla twojej wybranki.

 • 9 róż oznacza “Chcę być zawsze z tobą”.
 • 12 róż oznacza “Bądź moja”.
 • 20 róż oznacza “Moje uczucia do Ciebie są szczere”.
 • 21 róż oznacza “Jestem Ci bezgranicznie oddany”.
 • 33 róż oznacza “Moja miłość do ciebie jest bardzo głęboka”.
 • 50 róż oznacza “Kocham Cię bezgranicznie”.
 • 99 róż oznacza “Przysięgam Ci moją miłość do końca życia”.
 • 108 róż oznacza oświadczyny, ale również “Wyjdź za mnie!”

Z racji tego, że wiesz już jaka liczba kwiatów wyraża słowa “Wyjdź za mnie” i wiesz już jaki kolor wybrać, a także znasz już symbolikę, śmiało możesz iść zamówić bukiet na zaręczyny. Oczywiście wybierając liczbę róż, nie musisz kupować ich aż tyle, a każdy bukiet, który wybierzesz, świetnie się nada na zaręczyny, mimo że będzie miał trochę inne przesłanie.

Podsumowanie

Jak możemy zauważyć, wybór odpowiedniego pierścionka bez podstawowych informacji nie należy wcale do zadań najłatwiejszych, chyba że masz kogoś, kto doskonale zna twoją wybrankę i chętnie Ci pomoże. W takim wypadku zakup idealnego pierścionka zaręczynowego może okazać się prostszy. Dzięki powyższemu artykułowi znasz już odpowiedź ile róż podarować na zaręczyny, a przede wszystkim znasz znaczenia danej liczby i koloru kwiatów.

3/5 - (3 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *