Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu +48 530 075 100 biuro@fountainsparty.pl

Jak nauczyć się tańczyć do wesela. Poznaj kilka ciekawych rad

Wesele to dla pary młodej jeden z najpiękniejszych dni w życiu. Zarówno kobieta, jak i mężczyzna pragną, aby wszystko wyszło idealnie. Dotyczy to oczywiście również tańca. W końcu wszyscy goście będą obserwować, jak para młoda wykonuje swój pierwszy taniec – warto zadbać o to, aby dobrze się zaprezentować. Wesele może być też stresujące dla gości, zwłaszcza tych, którzy na parkiecie czują się jak w obcym świecie. Dlatego niezależnie od tego, czy wesele będzie Twoje, czy może będziesz tylko gościem, sprawdź jak nauczyć się tańczyć!

Taniec weselny pary młodej

Jak nauczyć się tańczyć w domu do wesela

Wiele osób przed ważną uroczystością z tańcami decyduje się rozpocząć naukę z kursem. Takie rozwiązanie jest oczywiście dobre, ale nie każdy może sobie na nie pozwolić. Niektórzy nie chcą nadwyrężać domowego budżetu, inni nie mają czasu, by uczestniczyć w zajęciach, a jeszcze inni nie czują się komfortowo wśród obcych ludzi. Wszystko to jest zrozumiałe i jeśli decyzja o rozpoczęciu kursu tańca jest dla Ciebie niekomfortowa, to pamiętaj, że zawsze możesz podszkolić  swoje umiejętności – albo nawet nauczyć się wszystkiego od podstaw – w domu. Sprawdź, jak możesz to zrobić!

Poproś o pomoc doświadczonego znajomego

Dobrym sposobem na to, aby nauczyć się tańca, jest pomoc drugiej osoby. Zastanów się, czy wśród Twoich znajomych lub członków rodziny nie ma kogoś, kto mógłby Cię podszkolić. Nie musi być to oczywiście taneczny wirtuoz. Wystarczy, że ma poczucie rytmu i dobrze sobie radzi na parkiecie. Taka osoba bez problemu będzie w stanie nauczyć Cię podstaw. Wystarczy kilka lekcji, aby opanować najważniejsze rzeczy. Wspólnie możecie czerpać przyjemność z takich zajęć. Pamiętaj, że nauka to nie tylko sztywne odwzorowywanie kroków. Uczyć się możesz także przez spontaniczne poruszanie w rytm muzyki. Twój partner będzie Cię prowadził, więc nie powinieneś mieć problemów z opanowaniem podstaw.

Spróbuj uczyć się z kursu na DVD

Tańca w domu możesz uczyć się też poprzez kursy DVD. Takie produkty bez problemu można zakupić w internecie. Są one oczywiście znacznie tańsze niż pełny kurs stacjonarny, a możesz z nich wynieść bardzo dużo. Na filmikach instruktażowych nauczyciel będzie pokazywał Ci kroki, jakie masz wykonywać. Będzie też czas, abyś próbował krótkich choreografii samemu.

Takie rozwiązanie jest korzystne z wielu różnych względów, oprócz oszczędności pieniędzy, daje Ci możliwość nauki we własnym tempie. Jeśli czegoś nie rozumiesz lub pewien układ kroków Ci nie wychodzi, możesz powtarzać go tyle razy, ile masz na to ochotę. Pamiętaj też, że bardzo ważna jest systematyczność. Jedna lekcja na miesiąc nie przyniesie raczej żadnych efektów. Lepiej ćwiczyć regularnie, ale wykonywać krótsze sesje. Dzięki temu w ciągu dnia nie będziesz musiał poświęcać dużo czasu, a taniec będzie sprawiał Ci więcej przyjemności.

Para młoda tańczy pierwszy taniec

Sprawdź filmiki instruktażowe w sieci

Alternatywą dla kursu na DVD mogą być też ogólnodostępne filmiki instruktażowe w internecie. Mnóstwo takich materiałów znaleźć można na platformie YouTube. Tak naprawdę nauka w ten sposób da Ci jeszcze więcej możliwości. Dlaczego? Dlatego, że w internecie znaleźć możesz instruktaże do praktycznie każdego tańca. Możesz wybierać wśród milionów choreografii, układów, a także gatunków muzyki. Wybierasz to, na co aktualnie masz ochotę.

Warto też wspomnieć, że filmy na platformie YouTube można dostosować w kwestii prędkości odtwarzania. Jeśli wydaje Ci się, że nauczyciel mówi lub pokazuje kroki zbyt szybko, zawsze możesz nieco zwolnić video i dostosować prędkość do siebie.

Tańcz do wielu gatunków muzyki

Pamiętaj, że na weselu czy innej uroczystości najprawdopodobniej spotkasz się z wieloma gatunkami muzyki. Co będzie, jeśli w domu przećwiczyć tylko kołysanie się do wolnych ballad, a stojąc na parkiecie, nagle usłyszysz muzykę disco z lat 80? Raczej nie będzie to komfortowe i przyniesie jeszcze więcej stresu. Dlatego ucząc się tańca, warto próbować poruszać się do wielu różnych gatunków muzyki. Nie ograniczaj się do jednego utworu, czy jednego zespołu. Próbuj wszystkiego po trochu. Staraj się poczuć rytm i wpasować w konkretny rodzaj muzyki.

Wsłuchaj się w rytm i czerp z tańca przyjemność

Na koniec bardzo ważna rada dotycząca tańca w domu: baw się i czerp z nauki jak najwięcej przyjemności. Pamiętaj, że taniec to zabawa i sposób na świętowanie miłych i dobrych rzeczy. Dlatego tak właśnie powinniśmy się czuć, poruszając się po parkiecie. Oczywiście wyuczenie się profesjonalnych kroków nie jest niczym złym, ale równie dobrze możesz wsłuchać się w muzykę, poczuć rytm i improwizować. Poniekąd na tym właśnie polega taniec na weselu. Włącz muzykę i zacznij poruszać się do rytmu. Możesz stanąć przed lustrem lub nawet się nagrać. Dzięki temu zobaczysz, jak wyglądasz podczas tańca.

Taniec towarzyski

Jak nauczyć się tańczyć w parze na wesele?

Nauka tańca w parze może wydawać się trudniejsza niż taniec w pojedynkę, jednak nie zawsze tak jest. Dobry partner poprowadzi Cię tak, że pomimo tego, że nie jesteś mistrzem świata w tańcu, będziesz wiedział co robić. Pamiętaj, że jeśli zależy Ci na doskonaleniu swoich umiejętności w tańcu w parze, lepiej od razu zaczynać z partnerem. Samemu możesz nauczyć się kroków, jednak taniec we dwójkę wymaga odpowiedniego zgrania dwóch osób.

I na koniec pamiętaj: nie łam się, jeśli na początku coś Ci nie wychodzi. Każdy uczy się w swoim tempie. Wystarczy systematyczność i dobre nastawienie, a po pewnym czasie zauważysz, że czujesz się na parkiecie jak ryba w wodzie. 

Ocena:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *