Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu +48 530 075 100 biuro@fountainsparty.pl

Jak ozdobić samochód weselny?

Samochód ślubny jest obowiązkowym elementem każdego wesela. Trudno wyobrazić sobie przecież, by zabrakło pojazdu, który przetransportuje parę młodą do kościoła, a następnie na przyjęcie ślubne. Auto takie powinno jednak spełniać nie tylko swoją funkcjonalną rolę, ale być swego rodzaju atrakcją, również wizualną. Proponujemy kilka świetnych pomysłów na ślubne dekoracje samochodu, które sprawią, że wydarzenie to zostanie zapamiętane przez nowożeńców jako jeszcze piękniejsze.

Dekoracja samochodu weselnego

O czym pamiętać zanim przystąpimy do samodzielnej dekoracji auta?

Oczywiście, nie każdy dodatek nadaje się jako dekoracja samochodu ślubnego. Popularnie wciąż wykorzystywane kwiaty, przykładowo, choć bez wątpienia prezentują się atrakcyjnie, nie są zalecane ze względu na to, że odpadnięty bukiet z łatwością może doprowadzić do katastrofy komunikacyjnej.

Odpowiednia do okazji dekoracja niekoniecznie musi być krzykliwa – ważne, aby wpasowała się w stylistykę ślubu. Odradzamy również wykorzystanie różnego rodzaju klejów czy taśmy samoprzylepnej, ponieważ mogą one spowodować uszkodzenie lakieru pojazdu.

Dekoracje ślubne samochodu – jakie wybrać?

Istnieje wiele różnych rodzajów dekoracji, które idealnie nadają się akurat na ślub. Niektóre z poniższych propozycji są prostsze, inne bardziej skomplikowane. Ważne jest po prostu to, by dobrać odpowiednie dla siebie. Nie zawsze przepych musi być wartością. Oczywiście, z efektów dekoracji powinny być zadowolone obie strony ślubu.

Rodzaje dekoracji na ślub

Poniżej przedstawiamy kilka propozycji dekoracji ślubnych. Każda z nich jest inna, dlatego zachęcamy do wypróbowania różnych kompozycji, zanim samochód ślubny ostatecznie wyruszy w trasę.

Samochód weselny

Balony

Balony to dla wielu absolutna podstawa, jeśli chodzi o dekoracje samochodu ślubnego. Ich niewątpliwym atutem jest niska cena – choć, oczywiście, błędem byłoby zwrócenie uwagi wyłącznie na tę kwestię. Samochód udekorowany balonami doskonale wpasuje się bowiem w klimat każdego wesela, niezależnie choćby od ilości gości.

Choć balony bez wątpienia są jedną z najlepszych form dekoracji ślubnych, z drugiej strony – jak w przypadku każdej dekoracji, doradzamy oszczędność. Ilość balonów nie powinna być zbyt duża, aby nie zaburzać kompozycji. Jeśli chodzi o kolor – doradzamy zdecydowanie się balony w barwie białej, ewentualnie transparentnej, zgodnie z kolorem przewodnim uroczystości.

Wieniec

Wianki na samochodzie ślubnym, niezależnie od kolorystyki uroczystości czy miejsca wesela zawsze prezentują się naprawdę atrakcyjnie. Oczywiście, montując je musimy uważać, aby w odpowiedni sposób je zabezpieczyć – w przeciwnym wypadku ryzykujemy, że odpadną w trakcie podróży i natychmiast stracą cały swój urok i elegancję.

Gdzie zawiesić wieniec na aucie ślubnym? Możemy to zrobić w kilku miejscach – na przednim lub tylnym zderzaku, albo pod tylną szybą. Oczywiście, wieniec taki powinien być widoczny z ulicy, jednak musimy pamiętać, że nie może on sprawiać problemów kierowcy podczas prowadzenia auta. Warto więc dokładnie przemyśleć jego położenie.

Naklejka z tekstem na tylną szybę

Ciekawą alternatywą dla wianka jest naklejka na szybę. Rzecz jasna, zamontować ją należy na tylnej szybie pojazdu, tak, aby nie zaburzała widzenia. Jeśli chodzi o to, co konkretnie powinno na tej naklejce się znaleźć – mogą to być imiona pary młodej wraz z datą ślubu, napis nowożeńcy lub po prostu jakikolwiek inny napis związany z tematem uroczystości, czyli weselem.

Naklejka taka jest dość minimalistycznym pomysłem na dekorację, niemniej jednak sprawia, że samochód ślubny zyskuje klasy i elegancji. Warto zdecydować się na nią choćby dlatego, że można ją w dowolny sposób dostosować do potrzeb.

Chorągiewki

Chorągiewki są kolejną prostą w przygotowaniu, za to bardzo atrakcyjną wizualnie dekoracją samochodu ślubnego. Nie muszą one być wykonane ze specjalnie drogich czy unikatowych materiałów – ważne, by spełniały swoją rolę. Wystarczy odrobina kreatywności, by w niedługim czasie stworzyć efektowne i eleganckie chorągiewki ślubne.

Uzupełnić je można, tak jak w przypadku naklejki na szybę, specjalnym napisem. Podobnie jak w wyżej opisywanym przypadku – komunikat powinien być prosty i zwięzły. Można więc zdecydować się na napis “Just married”, nowe, wspólne nazwisko małżeństwa, czy po prostu “Para Młoda”

Puszki

Puszki będą idealnym wyborem, jeśli zwrócić uwagę chcemy nie tylko samym wyglądem auta, ale również i efektami dźwiękowymi. Przyczepione do zderzaka puszki ślubne wydają bowiem charakterystyczne dźwięki, a przecież przygotowanie i udekorowanie puszek to kwestia… może nie kilku chwil, ale naprawdę bardzo niedługiego czasu. Są one doskonałą alternatywą dla drogich i często przesadzonych dekoracji.

Puszki wystarczy połączyć – na przykład sznurówkami – ze sobą nawzajem i przymocować do tylnego zderzaka. Oczywiście, wcześniej należy odpowiednio je udekorować – można wykorzystać etykiety, naklejki, wszystko co sprawi, że będą jak najbardziej kolorowe.

Tablice rejestracyjne

Ostatnim, ale wcale nie najmniej atrakcyjnym elementem dekoracji samochodu ślubnego są specjalne tablice rejestracyjne, montowane zarówno z przodu, jak i z tyłu samochodu. Jest to dodatek świetnie pasujący do każdego samochodu ślubnego, dlatego jest bardzo chętnie wykorzystywany zarówno w naszym kraju, jak i na świecie.

Podobnie, jak w przypadku naklejek czy chorągiewek, kluczowe będzie wymyślenie odpowiedniego tekstu, który pojawi się na tablicach. Oczywiście, całość musi zamykać się w zaledwie kilku znakach. Podobnie, jak w przypadku wyżej opisanych opcji, zalecamy zdecydowanie się na raczej klasyczny napis: nowożeńcy czy just married w zupełności wystarczy.

5/5 - (2 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *