Jak powiedzieć rodzicom o zaręczynach?
Zaręczyny w życiu każdej pary to piękny, niezapomniany i romantyczny czas. Choć oboje narzeczonych na pewno będą wspominać ten dzień przez wiele kolejnych lat, to oprócz planowania ślubu i wesela przed nimi jeszcze jedno wyzwanie. Czas powiedzieć rodzicom zarówno przyszłej panny, jak i pana młodego, że niedługo przybędzie im kolejny członek rodziny. Jak jednak przekazać im tę radosną nowinę?
Rodzinny obiad
Jeśli narzeczeni nie wiedzą jak powiedzieć rodzicom, o tym, że podjęli wspólną decyzję o zawarciu związku małżeńskiego, to obiad będzie doskonałym rozwiązaniem.
Jedną z możliwych opcji jest wspólne spotkanie w restauracji. Publiczne miejsce pozwala zachować powagę sytuacji oraz uniknąć ewentualnych wybuchów złości np. jeśli któryś rodzic nie zgadza się na ślub. Warto najpierw zjeść posiłek i dopiero podczas deseru przekazać najnowsze wieści. Można zorganizować obiad dla rodziców obojga stron jednocześnie lub każdego z osobna. Ważne jest jednak to, aby para była zawsze obecna.
Drugą opcją jest zorganizowanie obiadu w mieszkaniu narzeczonych. Domowa atmosfera pozwoli wszystkim się rozluźnić i na spokojnie przedyskutować temat. Wielu rodziców uważa, że ich dzieci mają jeszcze czas na podejmowanie trudnych decyzji takich jak małżeństwo. Jeśli tak będzie w tym przypadku, to przyszli małżonkowie powinni przedstawić swoje racje, a dzięki pysznemu obiadowi przygotowanemu w domu zrobią pierwszy krok, by pokazać, że są samodzielni i dobrze sobie radzą.
Aby tradycji stało się zadość
Niektórzy rodzice nadal trzymają się tradycji, które w Polsce praktykowane są od pokoleń. Jedną z nich jest poproszenie o rękę przyszłej panny młodej. Czasami jest to tylko formalność, jednak nie można jej pominąć. W takim wypadku to narzeczony musi wykazać się odwagą i stanąć przed teściem. Musi się on do tego odpowiednio przygotować. Przede wszystkim powinien nałożyć garnitur, kupić kwiaty oraz przygotować pierścionek. Następnie udać się do rodziców ukochanej i tam czynić swoją powinność. Prosząc rodziców o rękę ich córki, musi zachować pełną powagę i kulturę. Mamie wręczyć kwiaty i ostatecznie zapytać oboje, czy wyrażają zgodę na to, by poślubił ich córkę. Po otrzymaniu przyzwolenia, by przypieczętować aprobatę, przyszłemu panu młodemu wypada założyć pierścionek na palec swojej wybranki.
Nietypowy prezent
Ci narzeczeni, którzy znają swoich rodziców, mogą zdecydować się, przekazać im wesołą wiadomość w dość niekonwencjonalny sposób, czyli poprzez prezent – niespodziankę. Pierwszym z nich może być wyeksponowanie pierścionka przyszłej panny młodej. Dopiero gdy ktoś zauważy nową błyskotkę, para ma możliwość przyznać, że zdecydowali się na małżeństwo. Co prawda reakcja bliskich może być różna, ale za to młodzi na pewno zapamiętają ją na długie lata.
Innym sposobem może być wręczenie rodzicom jakiejś drobnostki, która zasugeruje, że nastał czas, kiedy ich pociechy na poważnie myślą o założeniu własnej rodziny. Dobrze sprawdzi się np. zdjęcie z zaręczyn, śmieszna pocztówka tematyczna, czy bibelocik nawiązujący do narzeczeństwa. Obecnie jest możliwe znaleźć wiele takich propozycji, wystarczy tylko poszukać.
Należy jednak pamiętać, że to jest czas młodych, a nie rodziców i nic nie powinno psuć ich szczęścia. Jeśli teściowie nie będą zadowoleni z tego, że para zdecydowała się na ślub, to trzeba dać im czas na ochłonięcie i przyswojenie tej wiadomości. Często dopiero po opadnięciu emocji rodzice zaczynają rozumieć, że mieć takiego zięcia bądź taką synową to czysty skarb.
Kategorie
Najnowsze wpisy
Zapytaj o wycenę