Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu +48 530 075 100 biuro@fountainsparty.pl

Jakie kwiaty podarować na zaręczyny?

Kiedy już podejmiesz decyzję o tym, aby zaproponować małżeństwo swojej partnerce, stajesz także przed kolejnymi wyborami. Zastanawiasz się, kiedy jest najlepszy czas na zaręczyny?, jak to zrobić?, gdzie się zaręczyć?, jaki wybrać pierścionek? oraz jakie kwiaty wybrać? W tym artykule zajmiemy się tematem odpowiednich kwiatów na zaręczyny, zaczynajmy.

Kwiaty na zaręczyny

Ile kwiatów dać na zaręczyny?

Największy efekt osiągniesz dając okazały bukiet, nie oznacza to, że musi być w nim dużo kwiatów. Objętość mogą stworzyć odpowiednie zielone dodatki, dekoracje i opakowanie np. ozdobny papier. Świetnie sprawdzi się tutaj bukiet typu ,,łączka”, który złożony jest z różnych gatunków kwiatów w kilku kolorach. Jeśli podczas oświadczyn chcesz bardziej zwrócić na siebie uwagę,  dobrym wyborem będzie pojedynczy kwiat, wtedy jednak dobrze by należał on do grupy kwiatów najbardziej dekoracyjnych. Świetnie sprawdzą się tu kwiaty egzotyczne albo róża wielkokwiatowa. Przy dobieraniu liczby kwiatów należy pamiętać, by zawsze ich ilość była nieparzysta, ponieważ w naszej kulturze parzysta liczba kwiatów jest rezerwowana dla zmarłych, związana ze śmiercią i przemijaniem.

Jakie kolory kwiatów wybrać na zaręczyny?

Czerwień to zdecydowanie kolor płomiennych uczuć, kojarzący się z energią, witalnością i namiętnością. Wybierając odcienie czerwieni, nie tylko wyrazisz swoją miłość, ale także zwiększysz szansę na powodzenie oświadczyn, bo czerwony to kolor zwycięstwa.

Biel symbolizuje mądrość i czyste intencje, jest kolorem często wykorzystywanym, aby wyrazić głęboką przyjaźń, więc jeśli wasz związek opiera się na szczerej przyjaźni, albo zaczynaliście go jako najlepsi przyjaciele ten odcień będzie dobrym wyborem.

Róż to kolor czułości i miłości pogodnej, kwiaty w tym kolorze idealne będą dla par, które cenią sobie w życiu radość i humor.

Fiolety symbolizują pełne oddanie i poświęcenie się drugiej osobie, jeśli właśnie to chcesz wyrazić prosząc o rękę, to wybierz rośliny o takiej barwie.

Niebieski jest kolorem prawdy, lojalności i wierności, warto go wybrać, gdy te cechy są nam bliskie i chcemy to zakomunikować przy zaręczynach. Niebieski kolor symbolizuje też inteligencję, więc jeśli mądrość jest tematem przewodnim waszego związku, stwórz bukiet z niebieskich kwiatów.

Zieleń wyraża szczęście i nadzieję, jest kolorem radosnym. Przez swój związek z naturą kojarzy się też ze spokojem i stabilnością, kwiaty w tym kolorze będą idealne dla par, dla których więź z przyrodą i wewnętrzna równowaga to istotne kwestie.

Żółty to kolor rozczarowań i zdrad, z tego powodu nie powinno się kupować kwiatów w tym kolorze, na zaręczyny, ani inne ważne uroczystości.

Wiązanka kwiatowa na zaręczyny

Jakie gatunki kwiatów nadają się na zaręczyny?

Na początek zastanów się, czy są kwiaty, które szczególnie lubi osoba, z którą jesteś, może uprawia je w ogrodzie albo ma ubranie, w ulubiony kwiatowy wzór? To może być wskazówka, która doprowadzi Cię do gatunku, którego szukasz. Każdy z nas jest inny i tak jedna osoba może się ucieszyć z pięknych róż, tak inna może uznać to za banalne i nie przemyślane. Zawsze w związku warto zwracać uwagę na spersonalizowane potrzeby drugiej osoby i na nie odpowiadać. Istnieje milion kombinacji gatunków, kolorów i aranżacji kwiatów które możesz wybrać. Jednak dopóki bierzesz pod uwagę osobowość swojego partnera to robisz wszystko, aby zaręczyny się spodobały i dobierzesz idealne kwiaty dla tej idealnej osoby.

Najbardziej popularne kwiaty

Róże – wręczenie jednej, czy bukietu czerwonych róż, to najbardziej klasyczny pomysł. Roże wyglądają elegancko i łatwo za ich pomocą wyrazić emocje miłości i namiętności. Symbolika róży jest zależna od jej koloru. Jeśli chcesz wręczyć jedną różę wybierz odmianę o dużym pąku i długiej łodydze. Nie wszystkie róże pachną, warto zapytać w kwiaciarni o jakąś pachnącą odmianę i to z niej stworzyć bukiet.

Eustoma – to roślina o kwiatach przypominających róże, jednak zdecydowanie delikatniejszych, występuje w wielu pięknych pastelowych kolorach od białego przez zieleń po fiolet, będzie pięknym materiałem na bukiet dla delikatnej i uroczej osoby.

Tulipan – doskonale nadaje się do podarowania komuś, do kogo żywisz bezwarunkową i głęboką miłość.

Goździk – niewiele osób wie, że w wielu kulturach jest kwiatem tradycyjnie kojarzonym z zaręczynami, więc wydaje się idealnym wyborem dla tych, którzy planują wziąć ślub, są symbolem oddania i fascynacji wyjątkowością drugiej osoby

Piękne róże

Kwiaty o przyjemnym zapachu

Frezja – to kwiat wręcz idealny, żeby powiedzieć, że kogoś kochasz i wyrazić radość z tego faktu. Zapach frezji jest bardzo przyjemny i poprawiający humor tak samo, jak kolory jej kwiatów. Podaruj je najważniejszej osobie w Twoim życiu, aby wyrazić zaufanie, jakim ją obdarzasz. Bukiet frezji jest też jedną z najdroższych opcji, jaką możesz wybrać, aby pokazać, że masz gest.

Piwonia – jej woń oszałamia, a jej kwiaty są duże i pełne elegancji. To sprawia, że można z niej stworzyć okazały bukiet. Dzięki piwoniom można wyrazić pasję miłości i szacunek, jeśli wybierzemy czerwone lub szczęśliwe dostatnie życie w przypadku tych różowych. Białe piwonie są symbolem wstydu, więc lepiej nadają się na okazje związane z przeprosinami.

Bez – jego zapach jest przyjemny i relaksujący. Jest dobrym wyborem, jeśli osoba, której się oświadczacie jest waszą pierwszą prawdziwą miłością i jesteście pewni, że ostatnią.Kwiaty o pięknych kolorach

Alstremeria – to jeden z najpiękniejszych kwiatów, który idealnie wyrazi Twoją miłość do partnera. Symbolizuje wzajemne wsparcie i oddanie w relacji oraz silną więź.

Słonecznik – to jedyny wyjątek od reguły, jeśli chodzi żółte kwiaty. Jego znaczenie to nadzieja na nowe lepsze życie, więc jeśli zależy Ci na wykorzystaniu żółtego koloru przy zaręczynach, słonecznik to jedyny bezpieczny wybór.

Kwiaty egzotyczne – jeśli jesteś osobą kreatywną i chcesz, aby kwiaty zaręczynowe były nie tylko piękne, ale też zapadły w pamięć wybierz coś, co przykuje uwagę. Idealnie sprawdzą się w takim wypadku: helikonia, strelicja, protea, ostryż, wszelkie storczyki i bromelie, min. ananas. Kwiaty te długo utrzymują się po ścięciu, co jest ich kolejną zaletą, bo przyjęło się sądzić, że im później dane komuś kwiaty więdną tym szczersze były uczucia darującego.

Kwiaty polne – będą romantycznym wyborem, bukiet z ziół, chabrów i maków jest piękny, ale też nietrwały trzeba o tym pamiętać wybierając tą opcję.

Ocena:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *