Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu +48 530 075 100 biuro@fountainsparty.pl

Kiedy facet jest gotowy na zaręczyny?

Dla wielu zakochanych par ostatecznym celem związku jest ślub. Ma on ostatecznie i na zawsze scementować miłość i połączyć zakochanych po wsze czasy. Z badań wynika, że szczególnie panie (zdecydowanie częściej) niecierpliwie wyczekują dnia, kiedy będą mogły wreszcie założyć piękną, białą suknię i stanąć na ślubnym kobiercu, by wreszcie powiedzieć sakramentalne “tak”. Oczywiście, zanim jednak dojdzie do ślubu, mężczyzna powinien najpierw oświadczyć się swojej partnerce. Tylko… co gdy najwyraźniej nie chce tego zrobić?

Kiedy facet jest gotowy na zaręczyny
 

Czy da się przewidzieć oświadczyny?

Tak naprawdę odpowiedź na to pytanie powinna brzmieć: i tak – i nie. Oczywiście, sprawny umysł partnerki dostrzeże sygnały, jakie może wysłać mężczyzna pragnący się jej oświadczyć. Kiedy mężczyzna przestaje zachowywać się jak kawaler, zaczyna otwarcie mówić na temat przyszłości, jaką wyobraża sobie ze swoją partnerką – kobieta może śmiało podejrzewać, że zamierza się jej w najbliższym czasie oświadczyć. Podobnym sygnałem może być prośba o zapoznanie z rodziną partnerki. W każdym razie, jest to na pewno sygnał, że traktuje on związek poważnie – a stąd już niedaleko do oświadczyn. Kiedy zaś mężczyzna zaczyna wspominać o chęci posiadania dzieci, wspomina, że jego partnerka byłaby dobrą matką – jest to już bardzo wyraźny sygnał wskazujący na to, że chce on sformalizować związek.
 
Problem jednak w tym, że wszystkie te sygnały powinny wyjść od mężczyzny samoistnie. Zdarza się zaś, że kobiety, które bardzo chcą ślubu, poniekąd projektują dla partnera swoje oczekiwania, a następnie odczytują je jako wychodzące od niego sygnały. To oczywiste, że wielu paniom marzy się piękna ceremonia ślubna i mnóstwo gości, jednak zbyt często i zbyt wcześnie o tym wspominając, mogą wywrzeć na partnerze niepotrzebną presję. Przecież ślub powinien sformalizować ugruntowany już związek – wcześniej potrzebny jest czas na poznanie się, ustalenie wspólnych perspektyw na życie…
 
Nakłanianie mężczyzny do deklaracji dotyczących np. wspólnego posiadania dzieci na wczesnym etapie związku nie ma najmniejszego sensu. O wiele rozsądniejszym posunięciem będzie, jeśli młodzi zakochani odczekają pewną ilość czasu i pozwolą swemu związkowi się skrystalizować, zanim podejmą tak ważną decyzję. Pamiętać należy, że zbyt wczesne oświadczyny i ślub mogą być przyczyną kłopotów w związku.
 

Co musi przemyśleć mężczyzna, zanim zdecyduje się na oświadczyny?

 
Oczywiście, większość mężczyzn zdaje sobie sprawę z tego, że zanim zdecydują się na oświadczyny, a następnie założenie rodziny, pomijając wszelkie czynniki emocjonalne, powinni być w stanie spełnić kilka podstawowych warunków. 
 
Po pierwsze, dojrzały mężczyzna wychodzi z założenia, że jeśli ma on oświadczyć się i założyć rodzinę, powinien zapewnić jej byt. Większość panów będzie chciała najpierw osiągnąć odpowiednie zarobki, a także zdobyć własne cztery ściany, zanim zaoferuje swojej partnerce wspólne życie.
 
Po drugie – jeśli był on dotychczas typem imprezowicza – musi zrozumieć, że czasy beztroski już minęły. Wielu panów potrzebuje ostatniego (czasem dość długiego) okresu tylko dla siebie, by ostatni raz “się wyszaleć”, zanim dojrzeje do oświadczyn
 
Wreszcie, mężczyzna musi przekonać sam siebie, że będzie w stanie uszczęśliwić swoją partnerkę, oraz że sam rzeczywiście chce z nią być.
 
Dopiero wtedy, po spełnieniu tych czynników, większość mężczyzn czuje się gotowa na ślub. Po jakim czasie się to stanie? Trudno powiedzieć. W niektórych przypadkach – po kilku miesiącach, inni faceci będą potrzebowali kilkunastu miesięcy lub nawet lat. 

Zaręczyny w lesie

Po jakim czasie zaręczyny?

Choć dla wielu może być to zaskakujące, współczesne pary wcale nie spieszą się z decyzją o ślubie. Mężczyźni zazwyczaj oświadczają się swoim partnerkom po upływie kilku – kilkunastu miesięcy. Ba – zdarza się nawet, że mężczyźni nie oświadczają się swoim partnerkom nawet, jeśli są z nimi w związku już od wielu lat – i choć z pewnością wiele osób zacznie się teraz zastanawiać, na ile poważne są takie związki, warto odpowiedzieć sobie na proste pytanie: czy coś takiego jak optymalny termin zaręczyn w ogóle istnieje? Czy można wymagać, by po upływie X miesięcy czy lat mężczyzna oświadczył się swojej wybrance?
 
Pamiętać należy, że zaręczyny i ślub to bardzo intymne kwestie, do których obie strony związku muszą po prostu dojrzeć – a jak to z dojrzewaniem bywa, każdy przechodzi je w swoim własnym tempie. Decyzję o oświadczynach powinien podjąć mężczyzna, który jest w pełni świadomy wszelkich jej konsekwencji. Od tej pory przecież związek wkracza w zdecydowanie bardziej zaawansowaną fazę i wiele rzeczy, które obie strony brały za oczywiste w dotychczasowym życiu niespodziewanie się kończy.
 
Decyzja o oświadczynach musi zatem zostać podjęta w sposób indywidualny. Nie ma tutaj określonych ram czasowych, w których należy się zmieścić. Nie zmienia to jednak faktu, że na każdym etapie związku, również tym wczesnym, mężczyźni powinni być w pełni szczerzy ze swoimi partnerkami, a te mają pełne prawo oczekiwać, że do zaręczyn dojdzie wcześniej, niż później. Warto więc odpowiednio wcześniej omówić, jakie są oczekiwania każdej ze stron wobec związku – a także co do terminu jego sfinalizowania.

Ocena:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *