Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu +48 530 075 100 biuro@fountainsparty.pl

Nowoczesne zabawy weselne

Niemal każda Para Młoda marzy o cudownym ślubie i wyśmienitej zabawie do białego rana. Tylko co zrobić by goście byli również zachwyceni – odpowiednio się posilili, ugasili pragnienie oraz dobrze się bawili niechętnie schodząc z parkietu? Oczywiście nie jest łatwo sprostać oczekiwaniom wszystkich gości. Niemniej jednak przy dobrych chęciach i dając się nieco ponieść wyobraźni jest to możliwe do zrealizowania. Jak? To proste – należy urozmaicić przyjęcie zabawami weselnymi prowadzonymi przez zespół bądź DJ’a. Wbrew pozorom goście, nawet najbardziej sceptycznie nastawieni do takiej formy rozrywki, dadzą się ponieść zabawie czerpiąc z niej niesamowitą radość. Po jakie więc nowoczesne zabawy weselne sięgnąć by wszyscy goście doskonale się bawili? Oto kilka inspiracji.

Zabawy na wesele

Sprawdźmy kto wykaże się większym sprytem lub będzie szybszy – proste zabawy są najlepsze

Chęć sprawdzenia się i pozytywnej rywalizacji drzemie niemal w każdym z nas. Gry zręcznościowe i zabawy ruchowe są uwielbiane nie tylko przez dzieci, ale przez dorosłych również. Dzięki nim mogą oni wrócić do czasów swojego dzieciństwa i bawić się jak dziecko. Z tego też powodu tego typu rozrywka jest jedną z propozycji nowoczesnych zabaw weselnych, po które Nowożeńcy chętnie sięgają.

Zabaw zręcznościowych czy ruchowych jest naprawdę mnóstwo – kwestia naszej wyobraźni i odświeżenia pamięci, w co jako dziecko najchętniej się bawiliśmy. Większe pole manewru mamy, kiedy przyjęcie weselne jest organizowane w plenerze, bądź w bezpośrednim z nim kontakcie. Niemniej jednak zabawy te mogą również odbywać się w pomieszczeniu.

Dobrym pomysłem na tego rodzaju gry i zabawy są:

  • rzucanie do celu;
  • wyścigi – np. w workach, potrójnych spodniach, tor przeszkód;
  • alkogogle.

Popularne zabawy weselne

Rzucanie do celu – mnogość inspiracji

To jedna z najprostszych zabaw, która zawsze się sprawdza i potrafi doskonale umilić czas. Niewątpliwą jej zaletą jest to, że można ją przygotować na wiele różnych sposobów – wszystko zależy od naszej kreatywności i możliwości lokalowych lub plenerowych.

Idąc na tak zwaną “łatwiznę” można wykorzystać popularne “rzutki” dbając oczywiście o to, aby strzałki nie były ostro zakończone – mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników i obserwatorów zabawy. Proste rozwiązanie a potrafi bardzo zaangażować gości, którzy lubią testować swoją celność.

Rzucanie do celu można też zorganizować według indywidualnych pomysłów, samodzielnie przygotowując rekwizyty do gry, Mogą to być róże wariacje gry “ringo”:

  • rzucanie obręczy na szyjki butelek;
  • rzucanie kapeluszy sombrero na drewniane paliki wbite pionowo w ziemię lub przymocowane do drewnianej deski, lub na stojące wieszaki;
  • rzucanie obręczy do różnej wielkości pudełek czy pojemników przyjmując odmienne pozycje – np. stojąc na jednej nodze, kucając;
  • rzucanie różnej wielkości woreczków (np. z kaszą, ryżem , grochem lub kukurydzą) do specjalnie przygotowanej skrzyni z odpowiednio wyciętymi dziurami pasującymi do poszczególnych worków.

Możliwości jest naprawdę wiele – zwłaszcza dla zwolenników nurtu DIY. Samodzielnie przygotowane rekwizyty i stworzenie od podstaw gry będzie źródłem satysfakcji i doskonałej zabawy, a przed ślubem pozwoli nieco odetchnąć i zrelaksować się oraz zmniejszyć stres towarzyszącym jego przygotowaniom.

Dodatkowym atutem tej formy rozrywki jest to, że można ją wpleść do przyjęcia weselnego na dwa sposoby. Może stanowić ogólnodostępną atrakcję dla gości, którzy w wolnej chwili będą mogli zabawić się w nieco innych sposób niż na parkiecie. Ale równie dobrze może być elementem zorganizowanej rozrywki, będącej częścią przygotowanego przez nas harmonogramu całej imprezy. Wówczas trzeba goście podzielić na grupy i ustalić zasady gry oraz nagrody.

 

Wyścigi – kto pierwszy ten lepszy

To również jedna z najprostszych zabaw, która dostarcza mnóstwo emocji i dobrego humoru. Wyścigi można zorganizować na wiele sposobów. Jakich? W tym wypadku również ogranicza nas jedynie nasz wyobraźnia i możliwości plenerowe oraz lokalowe. Oczywiście najwięcej frajdy sprawią wyścigi na świeżym powietrzu. Mogą to być wyścigi w workach bądź w trzecich spodniach, a może wyścigi z kubkiem wody w ręku, lub wyścigi z torem przeszkód – slalom ze stołków, pudełek, ze skakaniem “w klasy”.

Tego typu zawody są zawsze dobrze odbierane. W niemal każdy dorosłym drzemie dziecko, które budzi się w takich chwilach. Zabawa w wyścigi stanowi więc doskonałą rozrywkę, przynosząca mnóstwo frajdy i radości, nie tylko dzieciom. To duża dawka śmiechu tworząca wyśmienitą atmosferę tak bardzo pożądaną podczas przyjęcia weselnego.

Alkogogle – to dopiero wyzwanie!

Ta rozrywka będzie wymagała zaopatrzenia się w odpowiedni sprzęt w postaci specjalnych okularów, po założeniu których otaczająca nas rzeczywistość nie zrobi się bardziej wyraźna – wręcz przeciwnie. Obraz staje się zniekształcony i pojawiają się problemy w ocenie odległości. Wykonanie jakiejkolwiek czynności mając założone te okulary stanowi nie lada wyzwanie, ale jest też źródłem doskonałej zabawy. Samo przejście po linii prostej będzie trudne do wykonania, a co mówić o sztafecie czy też podejściu do krzesła by na nim usiąść.

A może przenieśmy się w świat gier planszowych?

To kolejna propozycja nowoczesnych zabaw weselnych. Klasyczna gra “w kółko i krzyżyk” czy też “szachy” mogą stanowić doskonałą rozrywkę dla gości weselnych. To wyśmienity sposób na ich aktywizację.

Szachy w rozmiarze XXL są do wynajęcia i z całą pewnością będą doskonałą rozrywką zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Niemniej jednak koszt ich wynajmu może stanowić zbyt duże obciążenie dla weselnego budżetu. Wówczas można pokusić się o próbę samodzielnego wykonania rekwizytów przy użyciu na przykład pachołków nieco upraszczając zasady gry lub tworząc nowe.

We własnym zakresie można także stworzyć rekwizyty do gry w kółko i krzyżyk – wystarczy deseczki czy kijki lub wycięte z papieru X i O połączyć ze sobą i można przystąpić do gry.

Na przyjęciach weselnych sprawdza się także jenga w nieco innym wydaniu. Jej klasyczna wersja polega na wyciąganiu drewnianych klocków z ułożonej wieży. Jako forma zabawy weselnej może przybrać inną formę. Wówczas gra polega na tym, że goście stoją w dwóch kółkach tworząc drużynę Pana Młodego i Pani Młodej, a każdy z uczestników otrzymuje końcówkę sznurka. Na jego drugim końcu umieszczony jest element, który chwyta drewniane klocki. Zadanie jest takie, że za jego pomocą trzeba próbować układać klocki jeden na drugim, a która drużyna ułoży drewnianą konstrukcję ta wygrywa. Zabawa ta wymaga dobrej współpracy i zręczności stanowiąc wyśmienitą rozrywkę pełną emocjonujących chwil dostarczających mnóstwo śmiechu.

Turnieje telewizyjne – doskonałe źródło inspiracji

Znane i lubione przez niemal wszystkich rozrywkowe programy TV można z powodzeniem przenieść na grunt zabaw weselnych w nowoczesnym stylu. Mogą to być zarówno kalambury, jaka to melodia czy też układanie liter, a może prosty quiz (na wzór “Jeden z Dziesięciu” lub “Milionerzy”) z wiedzy ogólnej bądź weryfikujący jak dobrze goście znają Parą Młodą. Tutaj również jest wiele możliwości – wystarczy nieco wyobraźni by zorganizować dla gości zabawę, która ich skutecznie zaktywizuje.

Układanie liter – stańmy tak, by podać właściwą odpowiedź

Jest to bardzo fajna i przynosząca dużo śmiechu zabawa z nutką pozytywnej rywalizacji. Polega ona na tym, że goście podzieleni są na dwie grupy i każda z nich otrzymuje rekwizyty – np. fartuchy, koszule opatrzone z dwóch stron literami. Następnie wodzirej czyta pytania, a gracze muszą udzielić prawidłowej odpowiedzi, układając ją z posiadanych liter – poprzez ustawienie się w odpowiedniej kolejności tak, aby litery z fartucha/koszuli tworzyły słowo stanowiące odpowiedź na pytanie.

Inną propozycją jest gra inspirowana popularnym turniejem “Jaka to melodia?”. Jej ślubna wersja dzieli gości na dwie grupy, ustawiając ich w rzędzie. Osoby stojące na początku rywalizują ze sobą. Dj lub zespół włącza fragment utworu, a kto pierwszy zgadnie jego tytuł zdobywa punkt. A osoby zgadujące przechodzą na koniec rzędu. Oczywiście wygrywa drużyna, która zdobywa ustaloną wcześniej liczbę punktów.

Zagrajmy w kalambury a może sprawdźmy kto najlepiej zna Młodych?

Kalambury to również doskonała forma zabawy, która potrafi zaktywizować gości. Wystarczy przygotować kilka zagadek, podzielić gości na grupy by zacząć grę. Podobnie jak zorganizowanie quizu inspirowanego turniejem “Milionerzy” czy też “Jeden z Dziesięciu”, które będzie bazowało na kilku prostych pytaniach dotyczących wiedzy ogólnej, lub praktycznej bądź informacji związanych z Parą Młoda. W tym przypadku jest również duża dowolność.
Wiele rekwizytów można przygotować samodzielnie i nie będzie to wymagało dużo czasu i jakiś szczególnych umiejętności, a pozwoli zorganizować doskonałą zabawę dla gości weselnych sprawiając, że żal im będzie opuszczać przyjęcie i wracać do domu.

Tańce weselne

Zabawy weselne – dlaczego nie warto z nich rezygnować

Kto powiedział, że tylko dzieci lubią się bawić i to dla nich zarezerwowane są gry i zabawy różnego typu. Siedzenie przy suto zastawionym stole, przerywane kilkoma tańcami na parkiecie może być nudne mimo wyśmienitego towarzystwa. Warto zadbać o to aby całą salę porwać do tańca i zabawy. A dobrze przemyślana i zaplanowana rozrywka angażująca wszystkich gości potrafi zdziałać cuda i sprawić, że każdy uczestnik wesela będzie go z wielkim sentymentem wspominać. Gry i zabawy zręcznościowe uwielbiają nie tylko dzieci, to doskonała rozrywka również dla dorosłych. Podobnie jak gry planszowe. Na weselach sprawdzają się także zabawy inspirowane różnego typu programami telewizyjnymi, które wszyscy znają i lubią oglądać wcielając się w ich uczestników. Taka forma rozrywki stanowi doskonałe urozmaicenie przyjęcia weselnego, skutecznie zachęcając gości do aktywnego uczestnictwa. Jest to coś nowego i wprawiającego w dobry nastrój oferującego śmiech, żart i pozytywną rywalizację. Z całą pewnością będzie co wspominać, dlatego też warto aby nowoczesne zabawy weselne stanowiły nieodzowny element całego przyjęcia.

5/5 - (1 vote)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *