Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu +48 530 075 100 biuro@fountainsparty.pl

Obrączki ślubne – jakie wybrać?

Kiedy wychodzisz za mąż, jedną z najfajniejszych rzeczy do zrobienia – oprócz degustacji tortu i zakupów sukienki – jest wybór obrączek ślubnych. Jest to świetna zabawa, którą można wykonywać razem. Jednak niektóre pary są przytłoczone z powodu wszystkich dostępnych opcji. Wybór obrączek nie musi być problemem i wymaga jedynie zdefiniowania swoich kryteriów.

Obrączki ślubne

Jak wybrać obrączki ślubne?

Zanim powiecie sobie „tak”, musicie dobrać obrączki, które nałożone na palec przypieczętują Waszą przysięgę. Oto kilka porad, które mogą być pomocne w zdecydowaniu się na dany wariant:

1. Wcześnie zacznijcie poszukiwania

Kiedy już macie podstawowe pojęcie o tym, jaki rodzaj obrączki Was interesuje, nadszedł czas na poszukiwania wymarzonego zestawu. Dajcie sobie co najmniej dwa do trzech miesięcy przed datą ślubu na zakupy obrączek. Będziecie potrzebować tego czasu na przeglądanie, badanie cen i ponowne wertowanie propozycji, które wpadły Wam w oko. Jeśli z góry chcecie się zdecydować na niestandardowy pierścionek, prawdopodobnie będziecie potrzebować jeszcze więcej czasu. I pamiętaj o tym, że dodatki, takie jak grawerowanie, również wymagają czasu.

2. Zawęźcie swoje opcje wyboru

Diamenty lub kamienie szlachetne, platyna lub złoto – zawężanie kryterium poszukiwania może wydawać się przytłaczające, ale nie panikuj. Po prostu zacznij od jednego kroku na raz. Czy wyobrażasz sobie prosty projekt czy taki z ozdobami? Czy chcesz, aby obrączka ślubna była z tego samego metalu co pierścionek zaręczynowy? Zadaj sobie pytania tego typu, dzięki czemu łatwiej zorientujesz swoje poszukiwania na daną kategorię.

3. Weźcie po uwagę swój styl

Pamiętaj, że obrączkę będziesz nosić prawdopodobnie codziennie, więc celem jest wybranie czegoś, co płynnie stanie się częścią Twojego stylu. Jeśli uprawiasz sport lub wykonujesz dużo manualnych czynności, smuklejszy pierścień z zaokrąglonymi krawędziami może mieć najwięcej sensu. Jeśli pracujesz rękami, możesz poszukać prostego, solidnego metalowego pierścionka i unikaj kamieni szlachetnych, które mogą się poluzować lub rzeźbień, które mogą być trudne do wyczyszczenia. Jeśli jesteście bardzo aktywni, postawcie na platynę, która jest wyjątkowo trwała (w przypadku zarysowania, metal ulega jedynie przesunięciu i nie zużywa się).

4. Myślcie długoterminowo

Nie bój się być modna, ale upewnij się, że styl, który wybierzesz, będzie czymś, co będziesz chciała nosić przez następne kilka dekad. Jednak nie stresuj się tym ponadto. Nie będziecie w małżeństwie z obrączką i zawsze możecie wprowadzić do niego zmiany, choćby z okazji uczczenia rocznicy.

5. Pamiętajcie o rozmiarze

Większość ludzi rzadko zdejmuje swoje obrączki; noszą je przez lato, zimę, w czasie ćwiczeń, ciąży i wszystkich innych okoliczności, kiedy palce puchną i kurczą się od ciepła, zimna, zatrzymania wody lub przyrostu wagi. Aby znaleźć odpowiedni rozmiar, który najlepiej przetrwa wszystkie te zmiany, zaplanuj ostateczne dopasowanie pierścionka w czasie, kiedy jesteście spokojni, a temperatura ciała jest normalna. Oznacza to, że nigdy nie powinno dokonywać się ostatecznej przymiarki z samego rana (duża ilość wody w organizmie z poprzedniego dnia), zaraz po ćwiczeniach (palce puchną) lub gdy jest Ci bardzo gorąco lub zimno (co może powodować rozszerzanie i kurczenie się dłoni). Ponoś dany model kilka minut i w ramach testu komfortu spróbujcie coś napisać.

6. Wypróbujcie czegoś innego

Możecie być już zorientowanie na dany projekt i pomysł na obrączki, ale po dotarciu do sklepu, warto spróbuj kilka innych wyrobów, które także mogą Was zainspirować. Porozmawiaj z jubilerem, a następnie pozwól mu na zaoferowanie sugestii oparte na tym, co lubicie a czego nie i nie wykluczajcie z góry żadnej propozycji. Podobnie jak w przypadku sukien ślubnych, może zdecydować się na taką, o której nawet nie myślałaś.

Obrączki na ślub

Ile kosztują obrączki ślubne?

Gdzieś w procesie masy planowania, trzeba określić, jak dużo możecie wydać na obrączki ślubne. Duży odsetek ludzi stawia na złoto, średnia cena klasycznego kompletu obrączek z tego materiału to 1000 zł. Ceny obrączek wysadzanych kamieniami z reguły zaczynają się od 1500 zł, a zdobionych wzorami od 1300 zł.

Oczywiście najważniejszym czynnikiem w cenie obrączek jest materiał wykonania. Najbardziej budżetową opcją są obrączki srebrne, gdzie komplet może kosztować już mniej niż 200 zł. Najdroższą propozycją jest zwykle platyna. Tutaj trzeba się liczyć z wydatkiem minimum 5000zł.

Obrączki ślubne – z grawerem czy bez?

Grawerowanie to świetny sposób, aby dodać osobiste akcenty, które sprawiają, że obrączki ślubne nabiorą dla Was jeszcze większej wartości. Istnieje jednak wiele motywów do wyboru i Ty i Twój partner możecie mieć trudności ze znalezieniem tego, który idealnie reprezentuje Waszą osobowość. Poniżej znajdziesz kilka podpowiedzi na temat tego, co możecie zamieścić na swoich obrączkach.

Inicjały lub data ślubu

Najpopularniejsza opcja i klasyk, który zawsze się sprawdza. Wygraweruj obrączkę z inicjałami lub datą ślubu. To może nie być najbardziej oryginalny lub ekscytujący pomysł tam, ale jest to niezawodne, romantyczne i może być używany przez każdą parę. Możesz mieć tylko swoją datę ślubu, tylko swoje inicjały, a nawet oba. Możesz również mieć swoje inicjały na obrączce małżonka i vice versa.

Znaczące frazy

Inny pomysłem jest użycie ulubionych romantycznych fraz lub jeszcze lepiej – zdania z o osobistym dla Was znaczeniu, które rozumie tylko Wasza dwójka.

Fragmenty literackie

Jeśli stanowicie artystyczną, kochają książki parę, użyjcie fragmentów ulubionej powieści lub wiersza, który będzie pasował do Waszego wyjątkowego dnia. Nawet jeśli nie jesteście molami książkowymi, to nadal możecie zainspirować się literaturą.

Odciski palców

Ten pomysł może wydawać się nieco niezwykły, ale w praktyce, jeśli jest dobrze wykonany wywołuje znakomite wrażenie. Twoje odciski palców są bardzo wyjątkowe, ponieważ żadne dwie osoby na świecie nie mają dokładnie takich samych ja Ty. Wygrawerowane na obrączce odciski palców małżonka, będą symbolizować, że Wasza święta unia łączy tylko Was dwoje i nikogo więcej.

Współrzędne miejsca ślubu

Znajdźcie dokładne współrzędne miejsca Waszego ślubu i wygrawerujcie je na Waszych obrączkach. Jeśli oboje lubujecie się w tematyce podróżniczej, ten pomysł sprawdzi się szczególnie dobrze.

Ślubne obrączki

Jakie złoto do obrączek ślubnych?

Złoto zawsze było popularnym wyborem, jeśli chodzi o obrączki ślubne. Złoto występuje w wielu odcieniach i różnych czystościach kruszcu, więc upewnij się, że dokładnie wiesz co kupujesz przed podjęciem ostatecznej decyzji.

10 karatów

Wiele złotych obrączek jest dostępnych w tym wariancie. Chociaż 10-karatowe złoto ma mniejszą zawartość złota niż inne stopy, jest ono czasem postrzegane jako mądrzejszy wybór ze względu na cenę i trwałość.

14 karatów

Biżuteria z 14-karatowego złota ma nieco więcej metalu szlachetnego zaangażowanego w jej tworzenie. Jest to również jeden z najbardziej popularnych wyborów wśród nowożeńców, ponieważ mieści się w dobrym przedziale cenowym, bez poczucia, że oszczędzasz na czystości.

18 karatów

Ten wybór pozwoli Ci zbliżyć się do czystości, nie rezygnując z trwałości, której tak potrzebujesz w obrączce, aby przetrwała długie lata.

24 karaty

Są to “najczystsze” obrączki wykonane z największej ilością złota. Jednak czyste złoto nie jest najlepszym wyborem do noszenia na co dzień, jest ono rzadko używane bez dodatku innych metali, które je wzmacniają. Jeśli zdecydujesz się na ten wariant, wiedz, że ryzyko zarysowań lub odkształcenia jest tutaj największe. Plusem jest jednak to, że kolor obrączki będzie taki jak w prawdziwym, uczciwym złocie.

5/5 - (1 vote)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *