Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu +48 530 075 100 biuro@fountainsparty.pl

Piwo na wesele – jeżeli tak to jakie?

Wesele jest jedną z najważniejszych imprez w życiu młodej pary. To właśnie na nim wraz z członkami rodziny i przyjaciółmi Młoda Para świętuje rozpoczęcie wspólnego życia. Od zawsze, tradycyjnie już wesele kojarzyło nam się w dużą ilością wódki. Niemniej jednak z kolejnymi latami traciła ona pierwsze miejsce, a zastępowało ją piwo. Wesela jedynie z czystą wódką powoli odchodzą w zapomnienie, a goście coraz chętniej, szczególnie podczas wesel organizowanych letnią porą, raczą się dobrym piwem. Wobec tego pojawia się pytanie, jakie piwo najlepiej sprawdzi się na weselu?

Piwo kraftowe na wesele

Jakie piwo najlepiej sprawdzi się na weselu?

Od ponad dobrej dekady mamy w naszym kraju tak zwaną “piwną rewolucję”, w jej ramach powstało kilkaset rzemieślniczych browarów, jak chociażby, które zajmują się produkcją różnorodnych piw kraftowych – czym jest piwo kraftowe, sprawdzicie pod linkiem. Są to piwa najwyższej jakości tworzone z prawdziwą pasją przez piwowarów, którzy nie boją się eksperymentować z różnymi składnikami. Wobec tego powstają w ten sposób piwa kwaśne, słone, słodkie a także i gorzkie. Obecnie Para Młoda ma niezwykle ciężki wybór, ze względu na bogactwo smaków i aromatów. Piwo nie jest już jednowymiarowym trunkiem, pozbawionym bukietu smakowego i zapachowego. Wspomniana już piwna rewolucja całkowicie zmieniła nie tylko rynek piwa, ale także podejście naszych rodaków do tego napoju. Nie jest ono bowiem już rozpatrywane w kategorii jedynie “czegoś na orzeźwienie”, a coraz powszechniej piwo wdziera się przebojem na salony i jest coraz bardziej doceniane. Z tego też powodu to właśnie piwo staje się częstym gościem na polskich weselach i świetnie sprawdza się jako zloty środek, który zadowoli gości.

Najlepsze rodzaje piwa na wesele

Kiedy poszukujemy najlepszego piwa na wesele, wspomniane już zostało, że warto zwrócić się w stronę piw kraftowych. Niemniej jednak klasyczny jasny lager lub pils będzie również świetnym wyborem. Mimo piwnej rewolucji, to właśnie te style w piwowarstwie cieszą się największym gronem zwolenników. Świetnie sprawdzą się również piwa czeskie, które w naszym kraju są powszechnie lubiane i szanowane. Nie może zabraknąć również piw dla wielbicieli klasycznej, piwnej goryczki. Wówczas warto postawić na piwa takie jak IPA lub APA. Cechują się one wyjątkowo mocnym aromatem, a także wysoką goryczkę. Im więcej różnorodnych piw znajdzie się na weselnym stole, tym większe będzie zadowolenie gości, gdyż będą oni mogli wybrać takie, które najlepiej wpisuje się w ich preferencje smakowe. Bez obaw można dodać piwo sour z owocami, ale także belgian pale ale, czy koźlaka.

Ile rodzajów piwa kupić na duże wesele?

Duże wesele to z pewnością duża radość, ale jednocześnie także i duży obowiązek. W momencie kiedy zapadła decyzja, że to piwo będzie wiodącym, weselnym trunkiem to trzeba zastanowić się, ile rodzajów piwa będzie konieczne na dużym weselu. Klasycznie zakłada się, że 3-4 rodzaje piwa z pewnością zadowolą gości. Niemniej jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by pójść w stronę znacznie większej różnorodności. Szczególnie w sezonie letnim, kiedy na zewnątrz panuje upał, goście z pewnością docenią, że mogą schłodzić się i orzeźwić przy ulubionym, zimnym trunku. W praktyce może wyglądać to tak, że nawet około 50 do 60% zakupionego na wesele piwa może być 3 popularnymi stylami jak np. pils/lager czy hefeweizen. Resztę czyli około 50-40% alkoholu może stanowić miks różnych, piwnych stylów. Ciekawym pomysłem na wesele jest również urządzenie swoim gościom degustacji. Docenią to szczególnie miłośnicy tego trunku, którzy chętnie zapoznają się z różnorodnością smaków i całym bukietem aromatów.

Piwo na weselu nie jest już niczym nowym. Obecnie to właśnie ono wypiera z weselnego stołu klasyczną wódkę. Warto stawiać więc na piwa kraftowe, które tworzone są z pasją i z pewnością zagwarantują gościom wyjątkowy smak. Co więcej, zorganizowanie piwnej degustacji na weselu również będzie świetnym pomysłem na to, by urozmaicić gościom zabawę. Ostateczny wybór zależy jednak już od Państwa Młodych i ich wizji idealnego wesela.

5/5 - (1 vote)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *