Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu +48 530 075 100 biuro@fountainsparty.pl

Podziękowania weselne dla rodziców – 10 ciekawych pomysłów

Rodzice… Rezygnowali ze snu, sprawdzając w środku nocy, czy niczego Wam nie trzeba, gdy byliście jeszcze mali. Chuchali na okaleczone kolanka po pierwszych próbach jazdy na rowerze. Z wyrozumiałością towarzyszyli podczas odrabiania lekcji i służyli swą wiedzą, kiedy zadania domowe przytłaczały poziomem trudności. Wspierali i słuchali godzinnych opowieści o przemądrzałym Piotrku z 4C i pyskatej Baśce, córce sąsiadów. Dodawali otuchy po pierwszym młodzieńczym rozstaniu miłosnym i pakowali wałówkę do akademika. Trzymali kciuki podczas pierwszej rozmowy o pracę. Zawsze potrafili i potrafią znaleźć dla Was czas, mimo własnych zajęć. Zwłaszcza teraz, kiedy organizujecie swój ślub i stoi przed Wami wiele wyzwań i wiele spraw do załatwienia, rodzice służą radą i pomocą, z chęcią przyjmują część przedślubnych obowiązków, by nieco Was odciążyć. Wśród tego wszystkiego pojawia się jeszcze jedna rzecz, którą z pewnością nie podzielicie się ani z mamą, ani z tatą, przynajmniej do dnia ślubu. Chodzi o podziękowania dla rodziców podczas wesela. Moment najbardziej wzruszający i przez wielu wyczekiwany. Bo to przecież dzięki rodzicom ta wspaniała, wspólna dla Was przygoda ma szansę zaistnieć.

Podziekowania dla rodziców z okazji wesela

Podziękowania dla rodziców – miłość, czułość i wdzięczność

Najpiękniejszym, co możemy ofiarować drugiemu człowiekowi, jest to co mamy w sercu, a z serca płyną piękne słowa i drobne, czułe gesty. To właśnie one są podstawą wyrażania wdzięczności, szczególnie w stosunku do rodziców, dla których dzień Waszego ślubu jest równie ważny i wzruszający. Nie musicie się martwić, czy podołacie temu zadaniu. Wśród poniższych propozycji z pewnością znajdziecie coś dla siebie, a świadomość, że obok stoi ukochana osoba, z pewnością doda Wam odwagi.

Przemówienie dla rodziców podczas wesela

Przemówienie to bardzo popularny sposób na podziękowania dla rodziców. Jeśli któreś z Was czuje tremę podczas przemówień do publiczności, możecie podzielić treść, tak aby było Wam łatwiej opanować stres. Nie wiecie co zawrzeć w przemowie dla rodziców? Weźcie kartkę i długopis, usiądźcie i spiszcie wszystko, co tylko przychodzi Wam do głowy. Najważniejsze jest to, za co jesteście wdzięczni, czego rodzice Was nauczyli i czego im życzycie. Z tego, co zapisaliście na kartce, z pewnością ułożycie coś pięknego, co na zawsze zapadnie w pamięci rodziców.

Film dla rodziców i nie tylko

Film to wspaniały sposób na to, by podziękować rodzicom, a reszcie gości pokazać, gdzie zaczyna się Wasza historia. Możecie więc przejrzeć albumy rodziców, rozpoczynając od ich własnego wesela. Warto wybrać najważniejsze zdjęcia z Waszego życia przedstawiające momenty, w których najbardziej czuliście ich obecność i wsparcie. Takie podziękowania dla rodziców mogą być dopasowane wprost do Waszych możliwości, może to być więc film lub pokaz slajdów, a w razie trudności możecie skorzystać z pomocy profesjonalisty. Taka wzruszająca podróż w czasie będzie dla nich wyjątkowo emocjonująca, a widok Was jako dzieci będzie gratką również dla gości.

Piosenka w ramach podziękowania dla rodziców

Piosenka to muzyczny wariant przemówienia. Wystarczy, że poświęcicie kilka wieczorów na napisanie tekstu, nadacie mu melodię i voilà – piosenka gotowa. Kilka prób w domowym zaciszu z pewnością pomoże nadać jej ostatecznego szlifu, a radość rodziców będzie nieoceniona. Możecie być pewni, że docenią oni wkład włożony w takie podziękowania. Piosenka to świetne rozwiązanie również dla śmieszków. Kiedy siądziecie razem do pisania piosenki, będziecie zaskoczeni, jak wiele zabawnych rymów się pojawia. Takich podziękowań nie zapomną ani rodzice, ani goście weselni.

Ulubiona piosenka rodziców w nowej odsłonie

Skoro mowa o muzycznych wariantach podziękowań dla rodziców, warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden pomysł. Jeśli któreś z Was gra na jakimś instrumencie, możecie zagrać ulubioną piosenkę rodziców. Z pewnością mają oni swoją własną piosenkę, być może tą, przy której się poznali? A może taką, którą tata zawsze śpiewał mamie? Można zrobić małe podchody, przeprowadzić dyskretne przesłuchanie, a rodzice w mig zdradzą nazwę swojego ulubionego kawałka. Odtworzenie go na skrzypcach, gitarze, czy jakimkolwiek innym instrumencie podczas wesela wywoła przyjemny dreszczyk i wzruszenie u rodziców. Kto wie, być może zechcą nawet do niego zatańczyć?

Występ małżonków

Talent to nie tylko piękne mowy, zdolności wokalne, komputerowe i umiejętność gry na instrumencie. Może to być również taniec lub aktorstwo. Jeśli chcecie poruszyć towarzystwo do dalszej zabawy, a przy tym podziękować rodzicom, możecie opracować swój własny układ taneczny. Do takiego układu możecie wykorzystać zlepek różnych utworów muzycznych, a w dalszej jego części zaangażowań do tańca również rodziców. Jeśli jednak bliżej wam do odgrywania scenek, czy kabaretu, możecie przygotować zabawny występ. Nawet jeśli zdarzy Wam się zapomnieć kwestii, improwizacja może wyjść na dobre i jeszcze bardziej rozweselić rodziców. Dobry pomysł, poczucie humoru i pamięć o tym, że rodzice są głównymi odbiorcami tego spektaklu to gwarancja sukcesu.

Prezent dla rodziców

Podziękowania dla rodziców – coś pysznego, coś pięknego, coś wzruszającego…

Podziękowania dla rodziców mogą być również prezentem, który wzruszy ich równie mocno co powyższe propozycje. Idealną opcją jest połączenie czułej przemowy, występu, czy pokazu z upominkiem. Nie ma tu znaczenia, jak kosztowny będzie prezent. To z pewnością nie zrobi takiego wrażenia na rodzicach, jak podarunek, przez którego przemawiać będą uczucia.

Album ze zdjęciami dla rodziców

Zdjęcia to magia chwili, dlatego są one jednym z najpiękniejszych i najbardziej wzruszających prezentów. Aby album ze zdjęciami był oryginalną pamiątką dla rodziców, możecie wybrać stare zdjęcia i ułożyć je w historię prowadzącą do Waszej sesji narzeczeńskiej. W ten sposób pokażecie rodzicom, że ich miłość była początkiem Waszej miłości. Taką historię możecie wzbogacić zabawnymi lub wzruszającymi podpisami, w zależności od ogólnych preferencji rodziców. Możecie też ze zdjęć bądź posiadanych w domu rodzinnym materiałów na kasetach video stworzyć film, który rodzice obejrzą zawsze wtedy, gdy będą mieli ochotę na odrobinę wspomnień.

Twórczość dzieci to najpiękniejszy prezent dla rodziców

Pamiętacie te czasy, kiedy Wasze rysunki ozdabiały drzwi lodówki, a rodzice spoglądali na nie z dumą? Te czasy mogą wrócić. Jeśli macie w sobie duszę artysty, malujecie obrazy, tworzycie kolarze lub rękodzieło, możecie z powodzeniem wykorzystać tę pasję, przygotowując prezent dla rodziców. Taki podarunek będzie miał dla nich wartość sentymentalną i z pewnością stanie lub zawiśnie w honorowym miejscu w domu. Dzięki temu rodzice będą mogli też powrócić na moment do tego pięknego dnia, kiedy to po raz pierwszy obdarowaliście ich laurką, bądź dopiero co ulepioną figurką z plasteliny.

Voucher dla rodziców – prezent w postaci cudownych chwil

Każdy potrzebuje chwili odpoczynku i wytchnienia, a rodzice, po tak emocjonującym i pełnym wzruszeń dniu, jak wesele dzieci w szczególności. Voucher jako prezent dla rodziców jest więc bardzo ciekawym i niezwykle praktycznym pomysłem. Może to być weekend w SPA, pobyt w górskim hotelu lub cokolwiek innego, co sprawia im radość. A któż wie najlepiej, czego potrzeba rodzicom, jeśli nie ich dzieci?

Dla rodziców coś pysznego…

Piękne chwile to nie tylko wyjazd na weekend. To również te momenty, w których możemy pozwolić sobie na lampkę czerwonego wina, filiżankę aromatycznej kawy czy coś słodkiego. Znając preferencje rodziców, można w łatwy sposób przygotować kosz prezentowy, w którym znajdzie się dobre wino, zestaw różnego rodzaju kaw, herbat lub też ulubionych słodyczy. Do tak przygotowanego podarunku można dodać czuły liścik, który umili im ten poczęstunek.

Kwiaty to prezent idealny

Kwiaty są częścią przyrody, dlatego tak bardzo wzruszają i zachwycają swoją urodą. Sprawdzają się doskonale na prezent na każdą okazję, również dla rodziców podczas wesela. Jeśli jednak nie chcecie, aby był to klasyczny bukiet, możecie skorzystać z innych, bardzo popularnych obecnie rozwiązań. Są to flowerboxy, które cieszą oko przez długi czas, rustykalne skrzynie z kwiatami lub też coś na dłużej – przepiękne, intensywnie zielone lasy w szkle. Wiadomo jednak, że z kwiatów najczęściej cieszą się mamy, dlatego, aby i ojcowie byli zadowoleni, taki prezent możecie również połączyć z butelką dobrego alkoholu.

5/5 - (1 vote)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *