Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu +48 530 075 100 biuro@fountainsparty.pl

Pomysły na zaręczyny. Jak przygotować tę wyjątkową chwilę?

Zaręczyny. Dla niektórych tylko mało znacząca formalność, dla innych spełnienie najskrytszych marzeń. Choć obecnie odchodzi się już od ich tradycyjnej, staropolskiej formy, to wciąż zaręczyny budzą sporo emocji wśród par. Dziś ta niecodzienna chwila może mieć różne oblicza. Jakie miejsce jest idealne do tego, aby podarować swojej wybrance pierścionek zaręczynowy? Czy zaręczyny w restauracji są dobrym sposobem na realizację planów, czy też należy poszukać czegoś bardziej wyjątkowego? Pochylamy się nad tematem zaręczyn i odpowiadamy na najbardziej nurtujące kwestie. Szczegóły poniżej.

Pomysły na zaręczyny

Staropolskie zaręczyny – relikt przeszłości?

Tradycyjne zaręczyny odbiegają nieco od wyobrażeń współczesnych nastolatków i młodych dorosłych. W domach naszych babć i dziadków ogromną wagę przywiązywało się do wspólnego świętowania tej wyjątkowej chwili. Zwyczajowo kandydat na narzeczonego wizytował dom przyszłych teściów i tam, podczas wspólnej kolacji, prosił rodziców swojej wybranki o zgodę. Tego typu spotkania nie były pierwszym zapoznaniem ze starszyzną. Rodzice przyszłej narzeczonej zwykle bardzo dobrze już znali kandydata, a samo spotkanie miało charakter podniosłej formalności. Niestety, zdarzały się także sytuacje, w których mężczyzna odchodził z kwitkiem, nie uzyskując zgody po poproszeniu o rękę córki. Całemu przedsięwzięciu przyglądali się świadkowie, którzy niejako zaświadczali o relacji pomiędzy zakochanymi.

Dziś od tego typu tradycyjnych, staropolskich zwyczajów się zdecydowanie odchodzi. Nie oznacza to jednak, że tradycja nie jest kultywowana w niektórych rejonach Polski. Wciąż z tego typu ceremoniami spotkamy się w mniejszych miejscowościach, w których mieszkańcy są bardzo mocno związani z lokalną kulturą i niegdysiejszymi zwyczajami. Można jednak stwierdzić, że w skali makro jest to zjawisko wymierające, które ustępuje miejsca nowoczesnym typom zaręczyn.
Nowoczesne zaręczyny, czyli więcej swobody i luzu

Zmiana zwyczajów, unowocześnienie wielu tradycji czy odchodzenie od starodawnych obowiązków nie jest niczym szczególnym. Oświadczyny w nowoczesnym wydaniu nie muszą uwzględniać ani wizytowania domu przyszłych teściów, ani tym bardziej proszenia ich o zgodę. Współcześnie najbardziej dominującym sposobem na zaręczyny jest podróż we dwójkę, w jakieś ciekawe, wyjątkowe miejsce. W nadzwyczajnym anturażu mężczyzna wyciąga pierścionek i prosi swoją dziewczynę o rękę. To nie tylko znacznie bardziej praktyczny sposób na oświadczyny, ale przede wszystkim wyjątkowy tylko i wyłącznie dla dwóch osób, nie zaś dla całej rodziny.

Ludzie mają różne upodobania, marzenia i rzeczy, których wolą unikać. Nie dla każdego oświadczyny w stresującym, rodzinnym klimacie będą najbardziej odpowiednią opcją. Skłaniamy się ku temu, aby organizować tę wyjątkową chwilę w oparciu o własne upodobania, a przede wszystkim, marzenia partnerki. Choć nowa forma oświadczyn ma w sobie więcej swobody i luzu, to należy pamiętać, że dla wielu kobiet będzie to wzruszająca i niezapomniana chwila. Należy zatem połączyć swobodę z odświętnością, aby wieczór zapadł w pamięci na całe życie.

Radość po zaręczynach

Na co zwrócić uwagę podczas planowania zaręczyn?

To na chłopaku ciąży obowiązek zaplanowania całego przedsięwzięcia. To duża odpowiedzialność, biorąc pod uwagę podniosłość tego wydarzenia. Dla wielu mężczyzn organizacja oświadczyn jest niezwykle dużym wyzwaniem, z którym nie każdy jest sobie poradzić. Często panowie dążą do tego, aby na siłę zaskoczyć swoją partnerkę czymś niesamowitym. O ile w niektórych przypadkach się to udaje, to czasami… staje się to jednym wielkim niewypałem. Kluczową kwestią związaną z planowaniem zaręczyn jest wnikliwa analiza upodobań partnerki. Mężczyzna powinien wyczuć, co jego kobieta lubi, a czego za wszelką cenę unika. Jeśli przyszła żona ma delikatne i spokojne uosobienie, to zaręczyny na festiwalu muzyki rockowej nie będą najlepszym wyjściem. Z kolei zbyt nudny wieczór, “taki jak każdy inny”, może sprawić, że chwila zostanie zbagatelizowana przez kandydatkę, a facet poczuje się zwyczajnie głupio. Przede wszystkim należy:

  • zwrócić uwagę na upodobania partnerki,
  • wybrać kilka możliwości i okoliczności, które będą sprzyjać zaręczynom,
  • określić termin, który będzie pasował zarówno chłopakowi, jak i dziewczynie,
  • zastanowić się nad wyjątkowym miejscem zaręczyn, gdyż w przyszłości będzie się ono nierozłącznie kojarzyć z tą chwilą.

Romantyczny wyjazd w góry

Romantyczny wyjazd w góry? Znakomity pomysł na udane zaręczyny

Klasyka gatunku. Romantyczny, kilkudniowy wypad w góry stanowi świetny pomysł na wyjątkowe oświadczyny. To jeden z najbardziej uniwersalnych sposobów, polecanych zarówno dla młodych zakochanych, jak i doświadczonych par pragnących się zaręczyć. Nawet jeśli nie jesteśmy fanami zwiedzania wysokich szczytów, to górski wyjazd nie musi okazać się nudny. Warto zaplanować go tak, aby uwzględnić potrzeby drugiej połówki. Preferujemy spokój i relaks? Połączmy lekkie zwiedzanie malowniczych terenów z beztroskim spędzaniem czasu w hotelu ze SPA.

Wolimy więcej aktywności i ruchu? Zorganizujmy wycieczkę w piękne, nieoczywiste miejsce. Pomysłów, związanych z zaręczynami w górach, jest co nie miara. Co ważne, nie jest to sytuacja, która wymaga szczególnych przygotowań ze strony mężczyzny. Górski klimat sam w sobie jest wyjątkowy i nadaje nuty romantyczności. Mamy zatem znakomite podstawy do tego, aby podczas kolacji w niezłej knajpie zdecydować się na wręczenie pierścionka. Możemy go także podarować w innych okolicznościach: na szczycie góry czy podczas zwiedzania malowniczych dolin.

Zaręczyny z pazurem. Dla fanów intensywnych przeżyć

Warto poszukiwać kompromisów, także w kontekście planowania oświadczyn. Przecież nie chodzi o to, aby ta chwila była niezwykła tylko dla jednej ze stron. Korzyści powinny być obopólne, a radość związana z tym wyjątkowym dniem ma oddziaływać na obie osoby. Miłośnicy mocnych wrażeń mają całkiem dużo możliwości na organizację zaręczyn. Pomysłów jest co nie miara, w szczególności gdy naszym konikiem jest jazda wyścigowymi samochodami, czy skoki na bungee. Jeśli nasza druga połówka marzy o tym samym, to organizacja zaręczyn w oparciu o intensywne przeżycia jest strzałem w dziesiątkę. Warto wybrać coś, co będzie w zasięgu naszych możliwości.

Trudno bowiem oczekiwać, że wyruszymy do dzikiej puszczy, by poszukiwać ekstremalnych przeżyć. W naszych krajowych okolicznościach dobrym wyjściem będzie organizacja skoku spadochronowego czy lotu balonem. Ważne, aby chwila była wyjątkowa przede wszystkim dla pary, nie zaś dla wszystkich innych przypadkowych osób zgromadzonych wokół. Z tego względu powinniśmy unikać oświadczania się w parkach rozrywki, czy w innych miejscach, do których uczęszcza sporo osób. Wyjątkiem są wszelkiego rodzaju wydarzenia jednorazowe, takie jak koncerty, mecze piłkarskie czy festiwale, które są częstym miejscem na organizację szalonych oświadczyn.

Udane zaręczyny

Alternatywne możliwości na zaręczyny

Wyjazd w góry, nad morze czy nad jezioro to sprawdzony i często praktykowany sposób na oświadczenie się swojej drugiej połówce. Nieco rzadziej do oświadczyn dochodzi w “sytuacjach ekstremalnych” – jest to sposób polecany dla miłośników mocnych wrażeń. Coraz częściej jednak mężczyźni wpadają na niecodzienne i niesztampowe pomysły dotyczące oświadczyn. Przykładem takiej sytuacji może być skorzystanie z audycji radiowej czy zaprezentowanie oświadczyn w gazecie drukowanej. Jeszcze inny pomysł to wykupienie reklamy na billboardzie, czy też wynajęcie znanej i lubianej osoby, która niejako stanie się pośrednikiem pomiędzy mężczyzną i kobietą. Jeszcze innym sposobem na zaręczenie się jest wykupienie piosenki tematycznej, śpiewanej przez ulubionego wokalistę. Im pomysł bardziej skomplikowany i niecodziennym, tym zwykle droższy w realizacji.

Jaki dzień jest najlepszy na oświadczyny? Podsumowanie

Sam pomysł na zaręczyny nie wystarczy, gdyż ważne jest odpowiednie ulokowanie go w czasie. Oświadczyny nie powinny odbywać się niespodziewanie, w środku tygodnia, bez żadnej większej okazji. Dobrą okolicznością na poproszenie swojej kobiety o rękę jest ostatni dzień w roku. Zaręczyny mogą także być zorganizowane w inne, ważne dni, np. święta czy urodziny. Wyjątkiem od reguły są wakacje, które stanowią dobry czas na zaręczyny. Warto, aby pogoda była sprzyjająca i dobrze kojarzyła się z tą chwilą. Warto pamiętać jednak, że najistotniejszą kwestią jest prawidłowa relacja między dwoma osobami, a nie sam fakt obdarowania pierścionkiem. Mimo to nie należy zapominać, że wszelkiego rodzaju szczegóły mogą zrobić różnicę. Oprócz wybrania miejsca i czasu, zadbajmy także o wyjątkowy bukiet kwiatów, odświętny strój i nienaganne zachowanie.

Ocena:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *