Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu +48 530 075 100 biuro@fountainsparty.pl

Zaręczyny cytaty – Poznaj 10 ciekawych powiedzeń

Zaręczyny to piękny czas w życiu każdego. Czy jesteś kobietą, czy mężczyzną to zapewne marzy Ci się w przyszłości żona lub mąż, może dzieci? Ale nim to wszystko nastąpi, zgodnie z tradycją w Polsce, ślub poprzedzają zaręczyny. Utarło się, że to mężczyzna prosi o rękę kobietę, a ta zgadza się lub nie. Najczęściej też na barkach mężczyzny spoczywa wybór miejsca czy okoliczności towarzyszących zaręczynom. O czym jednak warto pamiętać? Oto dziesięć cytatów, które mogą podjąć decyzję i utrzymać zdrowy i szczęśliwy związek.

Zaręczyny cytaty

“Te, co przyj­mują oświad­czy­ny, wyp­rzedzają o krok te, którym się nikt nie oświad­czył, a o dwa kro­ki te, które go­towe są zgodzić się na wszys­tko, za­nim kto­kol­wiek zro­bi im jakąś pro­pozycję. Daniel Defoe.”

Niezaprzeczalnie jest to piękny okres w życiu. Zakochanie się i zauroczenie potrafią w życiu wprowadzić ogromne zmiany. Ale nie można dążyć do ślubu za wszelką cenę, z pierwszą lepszą napotkaną osobą, do której poczuliśmy pociąg. To najgorsze co można zrobić dla siebie, być zdesperowanym.

“Zaręczyny — wyrok warunkowy długoletniego aresztu z tymczasowym odroczeniem kary. August Strindberg”.

W ten sposób może myśleć wielu mężczyzn. Trzeba pamiętać o tym, że zaręczyny a później ślub to też jest pewien rodzaj umowy. Rezygnuje się z niektórych swoich przywilejów i wolności w zamian za stabilność życiową.

“Zaręczyny — sensowna instytucja, rodzaj izby wytrzeźwień dla odurzonych. Evelyn Waugh”.

To piękny i wartościowy cytat. Warto poświęcić czas, jakim są zaręczyny, na upewnienie się, czy druga osoba to jest na sto procent nasza bratnia dusza, osoba, z którą pragniemy spędzić resztę życia.

“Oświadczyny — dla kobiety największy komplement, niestety, najczęściej także ten ostatni. Grethe Weiser”.

Kobietę zdobywa się codziennie. Zadbaj więc przyszły mężu o to, aby zaręczyny nie były ostatnią miłą rzeczą, która spotka twoją partnerkę.

“Zaręczyny — wiele obiecujący wstęp do nudnej książki. Anonim”.

Autor tego cytatu pozostaje nieznany, ale sam cytat jest bardzo wartościowy. Nie zawsze prawdziwy, ale potraktujmy go jako ostrzeżenie. Codziennie odkrywajcie siebie nawzajem, kochajcie się, jakby nie było jutra. Wspierajcie się nawzajem i zaspokajajcie wzajemnie swoje potrzeby. Tak, aby ta książka, czyli małżeństwo i wspólne życie razem nie było nudne.

“Jeśli kobieta pragnie wyjść za mąż, to przede wszystkim dlatego, by miała komu urządzać sceny. Oscar Wilde”.

Cytat może i lekko przesadzony, ale też warto potraktować jako przestrogę. Nikt nie lubi być traktowany jak dziecko, a już na pewno nie będzie chciał tego Twój przyszły mąż czy żona. Nie da się żyć szczęśliwie, będąc ciągle krytykowanym i pouczanym. Czy to za zły ubiór, słabo płatną pracę czy może za nieodpowiednio przygotowany posiłek. Warto nauczyć się komunikować, w sposób przyjemny, kulturalny, ale i stanowczy zarazem. Jest to bardzo ważne przy długoletnich związkach, ale i tych, które swój staż dopiero zaczynają.

“Stara panna — kobieta, która niegdyś za często mówiła: nie. Inge Meysel”.

Tutaj przestroga. Nie ma ludzi idealnych, i takich też sobie wzajemnie nie szukajmy. Jeśli nasze wymagania będą bardzo wygórowane, może nie do osiągnięcia przez płeć przeciwną, to może się okazać, że zostaniemy kompletnie sami. Nie namawiam tutaj do decydowania się na pierwszego lepszego partnera. Ale trzeba zachować równowagę. Jeśli czujesz, że to jest to, że to miłość i wiesz, że odwzajemniona, to jeśli nie ma jakiś dużych przeciwwskazań, nie zwlekaj. Wiele osób szuka rycerza na białym koniu albo swojej księżniczki z bajki. W realnym życiu jest to niestety prawie niemożliwe. Warto nieraz obniżyć swoje wymagania oraz oczekiwania, żeby być po prostu szczęśliwym.

“Gwarantuję, że będą trudne chwile. Gwarantuję, że kiedyś oboje lub jedno z nas będzie chciało odejść. Ale gwarantuję też, że jeśli nie poproszę Cię o rękę, będę tego żałował do końca życia, ponieważ w głębi serca wiem, że jesteś dla mnie stworzona.” “Uciekająca Panna Młoda”.

Piękny film, już klasyk. Ale mimo że nie są to słowa jakiegoś wybitnego poety czy wieszcza, są bardzo prawdziwe i dają do myślenia. Trudne chwile będą, zawsze i w każdym związku się one zdarzają. Jest też więcej niż pewne, że na jakimś etapie swojego życia któraś strona będzie miała myśli o tym, żeby związek zakończyć. Jednak nie powinniśmy tak łatwo się poddawać, małżeństwo to ciężka praca. Ale jeśli tę pracę odpowiednio się wykonuje, wspólnie to mamy ogromne szanse na powodzenie.

“Bycie zaręczoną to taki rozkoszny stan. Wielka, otwarta skrzynia na nadzieję czekała na wypełnienie. Lucy Maud Montgomery.” “W pajęczynie życia”.

Miły akcent na koniec. Bo przecież miłość jest piękna, a okres narzeczeństwa jednym z najszczęśliwszych momentów życia. Oboje jesteście pełni nadziei, wiary, miłości do siebie nawzajem, ale i ciekawi co dalej. To też okres gorących namiętności. Życzę Wam, aby Wasz partner spełnił w jak największym stopniu oczekiwania, aby okres narzeczeństwa przebiegł bez komplikacji i zakłóceń a w małżeństwie samych sukcesów!

“Każdemu człowiekowi jest dany klucz do bram raju. Tym samym kluczem otwiera się bramy piekła.”

Richard P. Feynman

Ocena:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *