Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu +48 530 075 100 biuro@fountainsparty.pl

Zaręczyny na weselu – czy to dobry pomysł?

Wesele to nie tylko piękne przyjęcie, ale to przede wszystkim święto miłości. Dwoje zakochanych ludzi chce uczcić wraz z najbliższymi dzień, w którym rozpoczynają nową, wspólną drogę życia. Chyba nadal wiele młodych dziewczyn marzy o białej sukience i imprezie do rana w gronie najbliższych. Nic więc dziwnego, że niejeden zakochany zastanawia się, czy wesele najlepszych przyjaciół, albo ukochanych krewnych nie będzie też dobrą okazją, aby zadeklarować swojej drugiej połówce chęć spędzenia reszty życia razem. Okoliczności mogą wydawać się idealne: eleganckie stroje, piękny wystrój, muzyka i bliscy ludzie wokół. Rozważając taki krok trzeba jednak brać pod uwagę, że oświadczyny na weselu to dość kontrowersyjny temat i mogą być różnie oceniane i przyjęte. Przed podjęciem takiej decyzji należy więc bardzo dobrze rozważyć wszystkie “za” i “przeciw”.

Zaręczyny na weselu

Podziel się pomysłem z parą młodą

W pierwszej kolejności warto pamiętać, że w dniu wesela najważniejsi są państwo młodzi. To oni powinni być w centrum uwagi. Oczywiście wiele zależy od charakterów i podejścia młodej pary. Są osoby, które na pewno nie zaakceptowałyby zaręczyn na swoim weselu i mogłyby mieć pretensje o próbę przyćmienia ich w najważniejszym dla nich dniu. Niektórzy jednak nie będą mieli zupełnie nic przeciwko, wręcz odczują radość z faktu, że ich dzień stał się także dniem dwóch innych, bliskich im osób. Podejmując więc decyzję o zaręczynach na weselu trzeba z całą pewnością wziąć pod uwagę uczucia państwa młodych. Warto jest nawet wtajemniczyć ich w planowaną niespodziankę, aby nie poczuli się nią urażeni i zaskoczeni, czy wręcz rozczarowani. Lepiej też w tej sprawie starać się czytać w myślach nowożeńców. Nawet jeśli zgodzą się na zaręczyny na swoim weselu, ale widać, że robią to niechętnie i z przymusu, to lepiej jednak zrezygnować z tego pomysłu.

Przy podjęciu decyzji o zaręczynach na weselu duże znaczenie z pewnością ma relacja pomiędzy nowożeńcami a parą, która ma się zaręczyć. Takie zaręczyny będą na pewno wspaniałym przeżyciem, jeśli relacje między osobami są bliskie i dobre. W żadnym wypadku nie jest dobrym pomysłem organizowanie oświadczyn na cudzym weselu tylko po to, aby przyćmić parę młodą, albo zrobić jej na złość.

Niewątpliwie zaręczyny na weselu mogą być kuszące, gdy jest to wesele najbliższych osób. Zwykle wówczas wśród gości są inne znane i życzliwe osoby, wśród których pięknie i miło można świętować ten wspaniały krok. Jeśli jest to wesele osób, z którymi nie mamy bliskiej relacji takie oświadczyny nie zawsze będą udanym pomysłem. Co więcej, możecie narazić się na niepotrzebne negatywne komentarze, chociaż zwykle zaręczyny budzą ciepłe odczucia świadków tego wydarzenia.

Rozważ zaręczyny w oparciu o charakter swojej wybranki

Rozważając, czy uklęknąć przed tą jedyną właśnie na weselu trzeba też wziąć pod uwagę charakter swój i wybranki serca. Jeśli nie jesteś osobą, która lubi błyszczeć i wolisz aby najbardziej romantyczne momenty relacji pozostały intymne, to może nie będzie to najlepszy czas i miejsce na wykonanie tego kroku. Również jeśli wybranka nie czuje się dobrze, będąc w centrum uwagi, to lepiej na taki krok zdobyć się w bardziej sprzyjających warunkach. Nawet jeśli wydaje się, że oświadczyny ukochanej kobiecie to nic trudnego, to wcale niekoniecznie tak jest. Taka chwila zwykle jest przepełniona ogromnymi emocjami, a obecność postronnych osób może być bardzo stresująca. Czasem więc lepiej i bezpieczniej zapewnić sobie i ukochanej bardziej kameralne warunki.

Oświadczając się, czy to na weselu, czy też w jakichkolwiek innych okolicznościach trzeba też brać pod uwagę, że odpowiedź może być odmowna. Jeśli oświadczyny są publiczne, wybranka serca powie “nie”, to istnieje ryzyko, że w takiej sytuacji atmosfera zrobi się niezręczna. Nie jest też na pewno dobrym pomysłem stawianie wybrance serca takiego pytania na weselu, albo w innym publicznym miejscu tylko po to, żeby na pewno się zgodziła.

Pewnym kompromisem mogą być oświadczyny podczas przyjęcia weselnego, ale w ustronnym miejscu, niedostępnym dla oczu innych gości. Daje to możliwość wykorzystania romantycznej atmosfery wesela, bez ryzyka, że się ośmieszymy, czy też narazimy parze młodej albo wybrance serca. Przyjęcia weselne często organizowane są w miejscach, które mają wiele urokliwych zakątków. Jeśli uda się zorganizować takie ciche oświadczyny na weselu można poczekać z poinformowaniem o tym innych gości, albo przekazać tę informację tylko najbliższym osobom, bez ogłaszania jej publicznie.

Odpowiadając na pytanie czy dobrym pomysłem jest zorganizowanie zaręczyn na weselu chyba najlepiej będzie powiedzieć: “to zależy”. Każdy człowiek jest inny i nawet jeśli jesteś przekonany, że pomysł o zaręczynach na weselu jest świetny, to warto też wziąć pod uwagę uczucia, sposób myślenia i podejście innych osób. Zaręczyny to piękny moment w życiu każdej pary i chwila, ktorą pamięta się długo. Wspaniale jeśli będzie przebiegała dokładnie tak jak dwoje kochających się ludzi sobie wymarzyło. Dla każdej pary ten moment może mieć nieco inny wymiar, ale najważniejsze, żeby był początkiem pięknej wspólnej drogi.

Ocena:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *