Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu +48 530 075 100 biuro@fountainsparty.pl

Co powinien zawierać słodki stół na wesele? – Poznaj kilka naszych pomysłów

Można śmiało stwierdzić, że słodki stół to standardowy punkt na weselu. Co powinno się na nim znaleźć? Na to pytanie wielu z nas nie jest w stanie odpowiedzieć. Ty również masz z tym trudności? Zajrzyj do poniższego artykułu – prezentujemy Ci kilka pomysłów, które mogą stać się dla Ciebie źródłem inspiracji do stworzenia swojego słodkiego stołu na wesele.

Słodki stół na weselu

Słodki stół na wesele – o czym mowa?

Zanim przejdziemy do sedna sprawy, warto ustalić, o czym w ogóle mowa. Czym jest słodki stół na wesele? Słodki stół zwany również Choco bufetem lub Candy Barem to rodzaj bufetu czekoladowego, na którym eksponowane są słodkości i desery w bardzo fantazyjny sposób. Candy Bary wykorzystywane są na różnych imprezach okolicznościowych, w tym również na weselach.

Co ciekawe, to, jak będzie wyglądał słodki stół, w dużej mierze zależy od nas, jak również od naszych oczekiwań oraz potrzeb. To jednak nie oznacza, że każdy z nas może sięgać po przypadkowe desery, czy słodkości. Aby Candy Bar stał się atrakcją na naszym weselu, powinniśmy pomyśleć o jego aranżacji.

Jeśli organizujemy wesele z motywem przewodnim lub kolorem przewodnim, to nasz Choco bufet również powinien być zaaranżowany zgodnie z nim. Dzięki temu uda nam się stworzyć integralną całość i sprawić, że wszystkie atrakcje i dekoracje będą do siebie pasowały.

słodki stół na imprezie

Słodki stół na wesele – przykładowe pomysły

Jak już wspomnieliśmy, słodki stół to kompozycja różnych deserów. Co dokładnie może się na nim znaleźć? Jakie rozwiązania są godne naszej uwagi? Okazuje się, że pomysłów jest całkiem sporo…

Na pewno na naszym stole weselnym nie powinno zabraknąć mini deserków, dlatego w pierwszej kolejności warto zainteresować się deserkami kremowymi, które zachwycają nie tylko wyglądem, ale również smakiem. Deserki kremowe cieszą się popularnością wśród różnych grup wiekowych, co oznacza, że sprawdzą się zarówno wśród najmłodszych gości, tych nieco starszych, jak i seniorów. Co ciekawe, deserki można wypełnić wieloma różnymi kremami.

Do wyboru mamy takie smaki jak śmietankowy, malinowy, bananowy, truskawkowy, czy toffi. Jednak na tym nie koniec, ponieważ apetyczne są też deserki z innymi kremami, w tym np. z czarną porzeczką, tiramisu, cytryną czy Cappucino. Całość kompozycji dopełnią cukierkowe oraz czekoladowe dodatki w postaci pudrowych cukierków, czekoladowych posypek oraz rurek z czekoladą itp.

Desery Roses

Naszą kolejną propozycją, która może znaleźć się na stole, jest fontanna czekoladowa. Co to takiego? Już sama nazwa wskazuje, że mamy do czynienia z fontanną, z której zamiast wody, popłynie czekolada. Co ważne, nie będzie to byle jaka czekolada, lecz najlepsza, jaka jest dostępna na rynku. Jak wiadomo, jakościowa czekolada jest w stanie dostarczyć nam dobroczynnych właściwości dla organizmu, dlatego zaleca się jej jedzenie. Dzięki temu, że zamówimy fontannę czekoladową na swój słodki stół, sprawimy, że nasi goście będą mogli dobroczynnie wpłynąć na swoje samopoczucie, czy ogólny stan organizmu. Do naszej dyspozycji pozostaje wiele różnych modeli fontann, więc tym samy mamy szansę zamówić taką, która będzie pasowała do innych atrakcji.

Słodki stół na wesele mogą zdobić również kompozycje owocowe. Oczywiście nie mówimy tutaj o przypadkowym rozłożeniu na słodkim stole owoców. Kompozycje owocowe zwane również stołami owocowymi to bardzo dokładnie przemyślane aranżacje, w których każdy owoc jest bardzo dokładnie wybrany i tworzy integralną część kompozycji. Stoły owocowe można układać w różne wzory, czy style, w tym również realizować indywidualne pomysły, więc tym bardziej to rozwiązanie, które może sprawdzić się na naszym Candy Barze.

Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że z owoców można tworzyć różne dekoracje, więc nie tylko będą stanowiły dodatek do naszego słodkiego stołu, ale także staną się jego charakterystycznym punktem. Z owoców można tworzyć oryginalne bukiety, palmy, czy nawet rzeźby. Tym samym wystarczy poruszyć trochę wyobraźnią, a uda nam się stworzyć coś naprawdę wyjątkowego. Co ważne, tworzeniem kompozycji owocowych, czy rzeźb nie musimy zajmować się samodzielnie.

Palma owocowa na wesele

Do naszej dyspozycji pozostaje sztab wykwalifikowanych osób, które chętnie przejmą na siebie wszystkie obowiązki z tym związane. Jeśli wyrazimy taką chęć, to fachowcy zajmą się kompleksowo stworzeniem stołu owocowego – zaczynając od opracowania kompozycji, po wybór owoców, stworzenie kompozycji, czy obsługę danego stołu w czasie przyjęcia weselnego.

Nasz słodki stół na weselu może również zawierać geometryczne deserki, czyli nic innego jak desery, które swoim wyglądem przypominają dobrze nam znane figury geometryczne. Tego typu deserki sprawdzą się na tych stołach, w których nacisk kładzie się na oryginalne wzory, które odbiegają od utartych schematów. Takie deserki wykonuje się z deserowej czekolady, którą następnie wypełnia się kremem.

Kremowa zawartość zależy od tego, jakie smaki ostatecznie wybierzemy. Do wyboru mamy m.in. krem śmietankowy, truskawkowy, malinowy, czy bananowy. Jednak na tym nie koniec, ponieważ wśród dostępnych propozycji znajdziemy również inne warianty smakowe, a wśród nich smak czarnej porzeczki, toffi, czy Cappucino. Nie obejdzie się i tym razem bez cukrowych oraz czekoladowych dekoracji, więc możemy się spodziewać, że geometryczne deserki będą wzbogacone np. pudrowymi cukierkami, czekoladową posypką, czy innymi dodatkami.

Desery White Sensation

Bardzo ciekawym dodatkiem na Choco bufet będą trufle. Jednak tym razem nie mówi o cukierkach czekoladowych z rumem, lecz o truflach z mascarpone. Mascarpone do tej pory występował w wielu wariantach deserowych, jak również jako krem do tortów i ciast. Takie rozwiązania są nam wszystkim dobrze znane, więc, zamiast sięgać po kolejne deserki, które już wszyscy próbowali, możemy pokusić się o coś nowego.

Do takich nowości na pewno możemy zaliczyć trufle mascarpone, które serwowane w kolorowych papilotkach będą zachwycały swoim wyglądem (o smaku nie mówiąc). Tuż obok trufli z mascarpone bardzo efektownie prezentują się trufle kawowe z dodatkiem Advocaata, dlatego równie dobrze możemy sięgnąć po dwa rodzaje trufli i sprawić, by nasi goście mieli szansę nacieszyć nie tylko oczy, ale również podniebienie tymi bardzo smacznymi słodkościami.

Słodki stół na wesele – co ostatecznie powinno się na nim znaleźć?

Jeśli tylko zgłębimy zagadnienie, to dojdziemy do wniosku, że propozycji na słodki stół znajdzie się o wiele więcej. Co dokładnie powinniśmy wybrać? Na jakie propozycje się zdecydować? Na pewno powinna to być bardzo dokładnie przemyślana decyzja, więc nie powinniśmy działać pod wpływem impulsu. Dobrą praktyką jest wzięcie pod uwagę swoich oczekiwań i potrzeb, jak również osób, które będą towarzyszyły nam danego dnia. Dlatego warto zadać sobie pytanie – co będzie dobre dla wszystkich? Co przypadnie do gustu każdemu uczestnikowi przyjęcia weselnego?

Słodki stół z czekoladkami

Na pewno do takich pewniaków można zaliczyć czekoladową fontannę. W końcu nie ma osób, które nie lubią czekolady. Od wczesnych lat czekolada towarzyszy nam wszystkim. Kochają ją dzieci, nastolatki, dorośli oraz seniorzy. Dlatego tym prostym gestem może trafić w gust wszystkich, którzy będą celebrowali z nami dzień ślubu. Co ważne, pamiętajmy, że czekoladowa fontanna daje dostęp do „prawdziwej” czekolady, czyli takiej, której spożywanie daje pozytywne efekty. Tym samym każdy, kto danego wieczoru skosztuje jej, nie musi obawiać się o konsekwencje zdrowotne. Wysokiej jakości czekolada jest bezpieczna dla naszego zdrowia, poprawia samopoczucie i dostarcza cennych składników. Na tym jednak nie koniec.

Czekoladowa fontanna świetnie komponuje się w towarzystwie owoców. Dlatego komponując Candy Bar warto sięgnąć również po kompozycje owocowe. W tym przypadku mamy pole do popisu, bo to, co ostatecznie znajdzie się w danej kompozycji, w dużej mierze zależy od nas, jak również od naszych oczekiwań. Całą kompozycję mogą dopełnić fantazyjne deserki, trufle, czy inne słodkości. Ważne, by aranżując słodki stół dopilnować każdy szczegół i stworzyć kompozycję, która będzie tworzyła spójną całość z pozostałymi rozwiązaniami.

Ocena:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *