Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu +48 530 075 100 biuro@fountainsparty.pl

Jakie kwiaty na wybrać rocznicę ślubu?

Każda rocznica ślubu jest niezwykle ważnym dniem w życiu małżonków. Warto więc o niej pamiętać i zadbać o jej właściwe uczczenie. Rocznicę tego wydarzenia można celebrować na wiele sposobów. Mężczyzna powinien z pewnością pamiętać o chociażby drobnym upominku na przykład w postaci pięknego bukietu. Jakie kwiaty na rocznice ślubu sprawdzą się najlepiej?

Kwiaty na rocznice

Idealne kwiaty na rocznicę ślubu

Przed wyborem bukietu dla swojej wybranki należy zwrócić uwagę zwłaszcza na jej indywidualne preferencje. Możliwości jest wiele, a cudowny bukiet pachnących kwiatów można przygotować z różnych roślin. Najczęściej wybierane są oczywiście klasyczne czerwone róże, ale na tym wybór się nie kończy. W kwiaciarniach znaleźć można wiele różnych gatunków kwiatów w efektownych barwach. Ciekawą propozycją jest bukiet mieszany skomponowany w intensywnej, żywej kolorystyce. Zjawiskowo prezentować będzie się kompozycja z goździków, gerber, lilii, alstromerii wraz z różami. Bukiet na rocznicę ślubu może być też przygotowany z kwiatów sezonowych, które są aktualnie dostępne. Panowie decyduje się też często na kwiaty w koszach, które są umieszczone na specjalnej gąbce florystycznej. Osoba obdarowana nie musi szukać na nie odpowiedniego wazonu, a kwiaty mogą być podlewane, co znacznie wydłuży ich żywotność. Na tę okazję sprawdzą się nie tylko kwiaty cięte. Czasem dobrym wyborem okazują się rośliny doniczkowe, które będą z wybranką przez dłuższy czas. Na rocznicę polecane są przede wszystkim storczyki w doniczce, róże, stefanotisy, bromelie. Taka propozycja sprawdzi się tylko dla prawdziwych miłośniczek roślinności.

Jakie kwiaty dać na konkretną rocznicę ślubu?

Warto podkreślić, iż większość rocznic ślubu posiada swoją własną nazwę. Decydując się na obdarowanie ukochanej kwiatami, dobrze je dobrać do nazwy rocznicy. Przykładowo, jeśli obchodzi się rubinowe gody, wówczas dobrym rozwiązaniem będą rubinowe róże i do tego wisiorek z kamieniem. Kwiaty są świetnym prezentem na niemal każdą okazję, aczkolwiek warto im nadać dodatkowego znaczenia. Obdarowanie drugiej połówki kwiatami jest sposobem na okazanie jej miłości i uznania, celebrując tym samym ważne wydarzenie w życiu. Jakie kwiaty wybrać na daną rocznicę ślubu?

1-rocznica ślubu – goździk
Na pierwszą rocznicę ślubu polecane są goździki, czyli symbol niewinnej miłości. Pierwszy rok małżeństwa jest ekscytującym czasem zakochanych w sobie osób.

2-rocznica ślubu – konwalia
Drugi rok małżeństwa jest czasem kiedy to małżonkowie zaczynają zdawać sobie sprawę, jak naprawdę ono wygląda. Konwalia jest symbolem czystego serca i szczęścia.

3-rocznica ślubu – słonecznik
Słonecznik symbolizuje wyzwania, które już zostały przez parę pokonane. Ponadto, jest oznaką stałości i lojalności.

4-rocznica ślubu – hortensja
To idealny kwiat na rocznicę ślubu stanowiący symbol wdzięczności i dumy. Kwiaty te reprezentują zbliżania się do siebie małżonków we wszystkich sferach.

5-rocznica ślubu – stokrotka
Stokrotka uznawana jest za kwiat łagodny, czysty i niewinny. Kwiat ukazuje, iż relacje pomiędzy małżonkami powinny być takie, jak płatki stokrotki. Mogą się one wydawać za zbyt proste kwiaty na rocznicę ślubu, aczkolwiek jak najbardziej sprawdzą się w tej roli. Duży bukiet stokrotek prezentuje się naprawdę efektownie. Po 5 latach pomimo długiego bycia ze sobą, małżeństwo przypomina trochę ten kwiat, który tak naprawdę skrywa w sobie wiele niespodzianek.

10-rocznica ślubu – żonkil
Żonkil jest najlepszą propozycją na uczczenie 10 rocznicy ślubu. Symbolizuje wszelkie pozytywne wspomnienia w życiu ukochanych, jak i dalsze życie razem. Jest niepozorny, ale wygląda spektakularnie i żywo ułożony w bukiecie.

15-rocznica ślubu – róża
Róża to klasyczny kwiat ofiarowany na różne okazuje. Kojarzy się zwłaszcza z dniem zakochanym, jak i różnego rodzaju rocznicami. Symbolizuje gorące uczucia, pożądanie, namiętność i ogromną miłość. 15 lat małżeństwa to długi okres czasu, w którym to małżonkowie przeżyli ze sobą wiele udanych, jak i tych mniej udanych chwil. Róże są sposobem na okazanie swoich uczuć, jak i podkreślenie tego, że bez względu na wszystko dąży się drugą połówkę nieustanną miłością, która jest tak silna jak na początku. Tradycyjne są oczywiście czerwone róże, aczkolwiek w kwiaciarniach można spotkać także te w innych kolorach.

20-rocznica ślubu – aster
Na 20 rocznicę ślubu można stworzyć zachwycający bukiet z astrów. Kwiaty te są świetnym sposobem na okazanie swojej miłości. W czasach starożytnych wierzono, iż rośliny te mają magiczne właściwości, które dają mądrość i wiedzę. Właśnie z tego względu na 20 rocznice są one idealnym wyborem, gdyż po tylu latach małżonkowie dobrze już poznali siebie nawzajem, znają swoje potrzeby i darzą się dużym szacunkiem.

25-rocznica ślubu – irysy
Kwiat reprezentuje takie cechy, jak: mądrość, waleczność, obietnica, nadzieja, wiara. Twierdzi się, iż ucieleśnia miłość, a więc świetnie sprawdzi się jako podarunek na 25 rocznicę ślubu.

30-rocznica ślubu – lilia
Lilie przedstawiają macierzyństwo, przejście z jednego etapu życia do drugiego oraz pamięć. Po 30 latach związku małżeńskiego dochodzi do wielu zmian w życiu człowieka. Dzieci wyprowadzają się z rodzinnego domu, a para zastanawia się nad przejściem na emeryturę. Lilia jest doskonałym kwiatem, który przypomina o przeszłości i wspólnych przeżyciach, których w małżeństwie przez 30 lat z pewnością nie brakowało.

40-rocznica ślubu – mieczyk
Liście mieczyka są symbolem żywiołu i zauroczenia. Wręczenie tego kwiatu drugiej połówce w dniu rocznicy jest ukazaniem jej tego, że pomimo tylu lat darzy się ją równie gorącym i trwałym uczuciem.

50-rocznica ślubu – żółte róże oraz fiołki
50 rocznica ślubu jest szczególnie ważnym momentem w życiu małżonków, ale także ich najbliższej rodziny. Na tę okazję idealnie sprawdzi się bukiet skomponowany z żółtych róż oraz fiołków, które stanowią symbol pokory, wierności i skromności. 50 lat małżeństwa jest nie małym osiągnięciem, a więc na tę okazję polecane są kompozycję dwóch kwiatów.

Ile kwiatów w bukiecie rocznicowym?

Wiele zależy od tego, którą rocznicę ślubu obchodzi para. Przeważnie obdarowuje się ukochaną bukietem z parzystą liczbą kwiatów, a zwłaszcza na tak zwane okrągłe gody. A więc w przypadku 40 rocznicy, będzie to na przykład 40 mieczyków. Ciekawą propozycją w tym wypadku są kosze kwiatowe. Co ważne, ilość kwiatów dostosowana do danej rocznicy nie sprawdzi się w przypadku kilkuletniego małżeństwa. A więc na 1 czy 2 rocznicę ślubu warto jednak zdecydować się na bogatszy bukiet.

Ocena:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *