Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu +48 530 075 100 biuro@fountainsparty.pl

Jakie są zalety i wady ślubu pod namiotem

Ślub pod namiotem zyskuje na popularności. Jak zorganizować tego typu przedsięwzięcie? Jakie są wady i zalety organizacji ślubu pod namiotem? Sprawdzamy!

Ślub pod namiotem

Ślub pod namiotem – jak zorganizować?

Ślub pod namiotem to alternatywa dla przyjęcia w sali weselnej, czy restauracji, która z dnia na dzień zyskuje na popularności. Nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ koszty i możliwości organizacyjne są bardzo duże, więc każdy może zaplanować taki ślub, jaki mu się marzy. Co ważne, etapy organizacyjne wcale nie różnią się od tych, przez które musielibyśmy przebrnąć, organizując przyjęcie w sali weselnej.

Oznacza to, że ślub pod namiotem również wymaga ustalenia daty ślubu, wyboru miejsca, czy odpowiedniego namiotu. Nim przejdziemy do tego etapu, musimy najpierw ustalić liczbę gości, ponieważ od tego, ile osób zamierza nam towarzyszyć w dniu ślubu, będzie zależał wybór odpowiedniego namiotu i jego wyposażenia. Na tym jednak nie koniec spraw, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć, ponieważ musimy również wybrać zespół muzyczny, który będzie dbał o dobry humor gości, a także kamerzystę lub fotografa, który zadba o piękne pamiątki z tego wyjątkowego momentu w naszym życiu.

Wesele pod namiotami nocą

Ślub pod namiotem – zalety

Ślub pod namiotem to szansa na przyjęcie w otoczeniu natury, jak również miejsca, które jest nam dobrze znane, w którym dobrze się czujemy i które jest bliskie naszemu sercu. Wybór zależy od nas i możemy postawić nawet na najbardziej oryginalne miejsca. Jedynym warunek, o jakim trzeba pamiętać, to żeby wybrane miejsce zapewniało możliwość rozstawienia namioty. Na pewno do takich miejsc możemy zaliczyć duży ogród, czy inny zielony teren. Jednak wybór może też paść na plażę, by w wolnych chwilach móc cieszyć się bliskim kontaktem z morzem.

Dużym plusem uroczystości pod namiotem jest to, że nie musimy podporządkowywać się terminom. Każdy, kto próbował poszukać sali weselnej lub restauracji z dostępnym terminem, doskonale wie, o czym mowa. Tutaj czas oczekiwania na wolny termin to nawet kilkanaście miesięcy. W najpopularniejszych lokalach trzeba się zapisywać nawet z 3-letnim wyprzedzeniem, a to już duża przesada. Problem ten znika, gdy decydujemy się na organizację wesela pod namiotem. Jeśli urzędnik stanu cywilnego, czy ksiądz będzie dysponował wybranym przez nas terminem, to możemy zabrać się za załatwianie spraw organizacyjnych, a całe przedsięwzięcie może zakończyć się nawet w kilku miesiącach.

Ołtarz w ogrodzie

Na pewno organizacja wesela pod namiotem daje nam pełną swobodę przy wyborze atrakcji. Tutaj to my mamy decydujące zdanie, sami tworzymy klimat wydarzenia, więc możemy wprowadzić, co tylko chcemy. Na pewno nic nie stoi na przeszkodzie, by na naszym przyjęciu znalazła się fotobudka. To innowacyjne rozwiązanie może sprawić, że zachęcimy swoich gości do pozostawienia telefonów w kieszeniach i torebkach, bo fotobudka gwarantuje o wiele więcej możliwości do zabawy i wspólnych chwil, po których zostanie pamiątka w postaci wysokiej jakości zdjęć. To jednak niejedyne atrakcje, po które możemy sięgnąć.

Ciekawym dodatkiem na nasze przyjęcie pod namiotem będzie fontanna alkoholowa, a jeszcze lepiej, jeśli to będą dwie fontanny z różnymi napojami. Jedna fontanna może zapewniać dostęp do wysokoprocentowego trunku, druga do produktu bezalkoholowego, by każdy mógł w tym kąciku znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

Dekoracje owocowe i fontanna alkoholowa

Co więcej, również w aranżacji stołu weselnego możemy pokusić się o innowacyjne pomysły. Skupiając się na ofercie restauracji, już tak dużej swobody nie mamy, ponieważ zwykle otrzymujemy przykładowe warianty menu i musimy wybrać jedno z nich. Rzadko które firmy decydują się na wprowadzanie zmian, a nawet jeśli postanowią sprostać naszym oczekiwaniom, to na pewno solidnie nas za nie policzą. Organizując ślub pod namiotem, problem ten znika.

Możemy wykorzystać wszystko, co przyjdzie nam do głowy, a nawet zrealizować swoje marzenia. Na pewno smakoszy czekolady ucieszyłaby czekoladowa fontanna, która dostarczy szczęścia w płynnej postaci. Czekoladowa fontanna swoją konstrukcją nie odbiega od alkoholowej wersji, czy wodnej fontanny, z w tym wyjątkiem, że teraz strugą popłynie pięknie pachnąca i wybornie smakują czekolada. Kto nie będzie zadowolony z takiego rozwiązania? Czekoladę kochają wszyscy, a jeśli dodatkowo sięgniemy po owocowe kompozycje, to sprawimy, że wszyscy będą mogli czerpać jak najwięcej doznań z obecności czekoladowej fontanny.

Fontanna czekoladowa i palma owocowa

Ślub pod namiotem to szansa również na organizację imprezy w zgodzie z naturą, gdzie nic się nie zmarnuje. Nie musimy sięgać nawet po kwiaty, czy plastikowe dekoracje, które później wylądują na śmietniku.

Równie dobrze możemy postawić na carving owocowy, który zapewni dostęp do kompozycji kwiatowych, które będą jadalne. O czym dokładnie mowa? Carving owocowy to sztuka rzeźbienia z owoców i warzyw. Jeśli postanowimy wykorzystać takie elementy w dekoracjach ślubnych, to sprawimy, że wszystko, co będzie zdobiło namiot, nada się do jedzenia. Tym sposobem nie tylko zorganizujemy wyjątkowy wystrój i pozostaniemy w zgodzie z naturą, ale również wyrazimy swój indywidualny styl, który odbiega od utartych schematów.

Ozdobny Carving owocowy

Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że ślub pod namiotem można zorganizować o każdej porze roku. Niektórzy pewnie uznają, że to niemożliwe. Jednak wystarczy sprawdzić ofertę wypożyczalni namiotów, by dojść do wniosku, że czeka nas całkiem spory wybór.

Wśród dostępnych rodzajów namiotów znajdziemy te, które nadają się na organizację przyjęcia weselnego w sezonie wiosenno-letnim. Jednak znajdziemy również takie rozwiązania, które można wykorzystać także w chłodniejsze dni, czyli wtedy, gdy ślub planujemy na jesieni, czy zimą. Wystarczy, że wybierając odpowiednią konstrukcję, zaznaczymy, że ma być solidna, chronić przed deszczem, wiatrem, czy zimnem i być ogrzewany.

Ślub pod namiotem – wady

Choć ślub pod namiotem niesie ze sobą wiele zalet, to nie jest rozwiązaniem wolnym od wad. O czym dokładnie mowa? Przede wszystkim organizacja takiego ślubu oznacza całkiem sporo zadań do wykonania. Na początek musimy zmierzyć się z wyborem wypożyczalni namiotów. Choć na rynku działa ich całkiem sporo, to niestety nie wszystkie z nich gwarantują dostęp do odpowiednich rozwiązań.

Jednak warto wiedzieć, że nie ma problemów, z którymi nie można sobie poradzić. Co to oznacza? Jeśli skupimy się na ofercie profesjonalnych wypożyczalni namiotów, to mamy szansę znaleźć taką, która sprosta naszym oczekiwaniom i zapewni dostęp do najlepszych produktów. W razie trudności z ustalenie, która firma zasługuje na naszą uwagę, zawsze możemy też poszukać o niej trochę informacji, a w zebraniu ich pomoże nam Internet, jak również miejsca, w których internauci chętnie dzielą się swoimi opiniami i doświadczeniami.

Panna młoda podczas ślubu w namiocie

Wiele trudności może czekać nas przy samym wyborze terenu. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że namiot można rozstawić w dowolnym miejscu. Jednak dzieje się tak tylko wtedy, gdy dysponujemy swoim terenem. Jeśli chcemy rozstawić namiot na terenie miasta lub na prywatnej posesji, to musimy zdobyć na to pozwolenie i trzeba liczyć się z dodatkowymi kosztami, ponieważ nie każdy teren udostępniany jest za darmo. Porównując to z kosztem najmu sali weselnej, czy restauracji, to i tak wyjdzie na korzyść, ponieważ nieużytkowany teren raczej nie będzie drogi.

Tworzenie dekoracji, czy aranżacji stołu i atrakcji również nie należy do najprostszych zadań. Jednak w tym przypadku istnieje skuteczny sposób na szybkie uporanie się z problemem. Jedyne, co musimy zrobić, to zgłosić się do firmy, która ma doświadczenie w carvingu owocowym, aranżacji stołów owocowych, czy stołów słodkich. Ze znalezieniem odpowiedniej firmy nie będzie żadnych trudności, ponieważ do naszej dyspozycji pozostają najlepsi fachowcy z branży.

Mają bogate doświadczenie w aranżacji stołów owocowych oraz Candy Barów, więc jeśli zgłosimy się do nich po pomoc, to pomogą nam zrealizować nawet najbardziej wymagające pomysły. Co ciekawe, w ich zakresie usług znajdziemy kompleksowe wsparcie, co oznacza, że zajmą się wszystkim – od wyboru poszczególnych produktów, po stworzenie kompozycji i obsługę na przyjęciu weselnym. To dla nas nie tylko duża dogodność, ale również oszczędność czasu i gwarancja, że wszystko skończy się zgodnie z naszymi oczekiwaniami.

Ocena:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *