Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu +48 530 075 100 biuro@fountainsparty.pl

Poznaj kluczowe zalety kameralnego wesela

Jeszcze kilka lat temu modne były huczne i przepełnione ludźmi wesela. Można nawet stwierdzić, że huczne wesela to była swoista tradycja w naszym kraju. Jednak z biegiem czasu wszystko uległo zmianie i coraz więcej par rezygnuje z organizacji uroczystości na 100, czy 200 osób na korzyść kameralnych wesel. Dlaczego tak się dzieje? Co przemawia na korzyść skromnych uroczystości? Zalet kameralnego wesela jest całkiem sporo, a my poniżej prezentujemy najważniejsze z nich.

Zalety kameralnego wesela

Uroczystość w gronie najbliższych osób

Kameralne wesela zwykle nie przekraczają liczebnością 10 – 60 osób. Wśród zaproszonych nie brakuje rodziny, przyjaciół, czy znajomych, z którymi mamy świetnie relacje i pozostajemy z nimi w stałym kontakcie. Nie ma za to dalekich krewnych, których nigdy nie mieliśmy okazji poznać oraz osób, które zapraszamy tylko na prośbę rodziców, czy dziadków. Dzięki temu swój dzień ślubu można celebrować w gronie najbliższych osób.

Szansa na świetną zabawę

Obecność osób, które są nam dobrze znane to również większa swoboda w czasie wesela. Nie trzeba się zastanawiać, jak wypadniemy przed obcymi osobami, bo ich tutaj nie będzie. Wszyscy się dobrze znają, nie oceniają, ani nie obserwują, tylko dokładają starań, by faktycznie był to magiczny czas dla młodych. Obecność najbliższych sprawia, że również samo przyjęcie przebiega sprawnie i bezproblemowo, a to również szansa na świetną zabawę do białego rana.

Mniej stresujących przygotowań

Kameralne wesele to również mniej przygotowań. Przede wszystkim nie musimy marnować tak dużo czasu na zapraszanie gości. 40, czy 60 osób zaprosimy w mgnieniu oka i będziemy mogli skupić się na innych elementach organizacyjnych. Co więcej, nie musimy skupiać się na tym, co uszczęśliwi gości, których w większości nie znamy. Tego wyjątkowego dnia będą towarzyszyli nam bliscy, a wybór poszczególnych atrakcji nie będzie już stanowił poważnego wyzwania. To sprawia, że cały stres związany z przygotowaniami znika i pozostaje cieszyć się zbliżającą datą ślubu.

Kwiaty na kameralne wesele

Możliwość organizacji wesela w wybranym przez siebie miejscu

Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że mniejsza ilość gości to również szansa na organizację wesela w dogodnym dla siebie miejscu. Nadal możemy zdecydować się na organizację przyjęcia weselnego w dedykowanej do tego sali, ale nie musimy. Równie dobrze możemy postawić na miejsce bliskie naszemu sercu lub po prostu takie, w którym dobrze się czujemy. Na pewno takim miejscem może być duży ogród i towarzystwo zieleni, drzew i kwiatów.

Co więcej, nic nie stoi na przeszkodzie, byśmy też zorganizowali swoje wesele nad brzegiem morza, czy jeziora. Również ciekawą propozycją może okazać się wesele w górach, a tak mała ilość gość sprawia, że nie będzie trudności z zapewnieniem wszystkim miejsca noclegowego. Jednak to tylko nieliczne propozycje, a jeśli przez chwilę zgłębimy zagadnienie, to dojdziemy do wniosku, że istnieje wiele pięknych miejsc, które mogą podnieść wyjątkowość danego wydarzenia. Wybierając coś dla siebie, warto pamiętać o swoich oczekiwaniach, a na pewno uda się dokonać dobrego wyboru.

Kameralne wesele w ogrodzie

Możliwość wyboru atrakcji

Odbiegając od utartych schematów i z góry przygotowanego harmonogramu przyjęcia weselnego, możemy wprowadzić własne atrakcje. Co ciekawe, w tym zagadnieniu mamy pełną swobodę i nikt nie będzie ingerował w nasze wybory. Jakie atrakcje mogą sprawdzić się na kameralnym weselu? Na pewno ciekawą propozycją będzie fotobudka, która już od pewnego czasu podnosi atrakcyjność wielu imprez.

Dlatego warto również o niej pomyśleć przy okazji organizacji swojego przyjęcia weselnego. Nie dość, że zapewnimy wszystkim gościom świetną zabawę, to będziemy mieli z niej pamiątkę w postaci wysokiej jakości zdjęć. To jednak nie wszystko, ponieważ bardzo ciekawym elementem może okazać się fontanna alkoholowa, która sprawi, że spotkania przy „kieliszku” nabiorą zupełnie innego charakteru.

Takie serwowanie napojów na pewno zapadnie wszystkim w pamięci, gdyż fontanny alkoholowe są jeszcze mało znane. Jeden mały gest może sprawić, że szybko zbierzemy przy fontannie grupę zainteresowanych gości, którzy będą chcieli spróbować napojów spływających po dekoracyjnej fontannie. Co ciekawe, mamy do czynienia z atrakcją, którą można dostosować zarówno do swoich potrzeb jak i gości, co oznacza, że my sami zdecydujemy, jaki alkohol będzie królował tego wieczoru i popłynie po fontannie.

Atrakcje na kameralne wesele

Pełna swoboda przy aranżacji stołu weselnego

Kameralne wesele to także pełna swoboda w przypadku aranżacji stołu weselnego. Na pewno możemy sami skomponować menu, czy zamówić catering zapewniający takie potrawy, które wpasują się w klimat organizowanego przyjęcia weselnego. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że to my sami będziemy odpowiedzialni za aranżację stołu weselnego, czy Candy Baru tzw. słodkiego stołu, który jest prawdziwym hitem wszystkich imprez. W tym przypadku możemy pokusić się o to, co przypadnie do gustu nie tylko naszym bliskim, ale również nam.

Czego nie powinno zabraknąć na słodkim stole?

Na pewno ciekawą propozycją może okazać się fontanna czekoladowa, która będzie stanowiła świetne uzupełnienie aranżacji, gdy dodatkowo sięgniemy po fontannę alkoholową. Jak sama nazwa wskazuje, w tym przypadku strumieniem będzie płynęła czekolada i to w najwyższej jakości. Dzięki czemu wszyscy będą mogli skosztować najlepszej jakości czekolady, o którą niestety w ówczesnych czasach bardzo ciężko, bo choć producenci czekolad prześcigają się w ofertach, to ciężko o produkt jakościowy. Fontanna czekoladowa pozwoli nacieszyć się pysznym smakiem czekolady, a jeśli do tego zapewnimy owoce, to radość będzie podwójna.

W tym miejscu warto wspomnieć, że nie muszą to być owoce w klasycznej postaci. Jeśli sprawdzimy, co oferuje nam rynek, to dojdziemy do wniosku, że ciekawym dodatkiem na stół weselny lub Candy Bar mogą być również rzeźby owoce. Co więcej, nic nie stoi na przeszkodzie, by wszystkie inspiracje połączyć w całość i stworzyć słodko-owocowy stół.

Skoro słodkości najlepiej smakują w towarzystwie owoców, to warto zapewnić wszystkim dostęp do tego, co lubią najbardziej. Jeśli tylko pobudzimy wodze fantazji i postawimy na odpowiednią firmę, to możemy liczyć na pomoc przy aranżacji, a także na stworzenie stołu weselnego, czy stołu słodkiego zgodnie z tematem przewodnim wesela.

Słodki stół z czekoladkami

Możliwość realizacji własnych marzeń

Dla każdego z nas realizacja własnym marzeń powinna być kluczowa, zwłaszcza że wiele kobiet od dziecka snuje planuje o tym, jak będzie wyglądał ich dzień ślub. Organizacja kameralnego wesela daje pełną swobodę i możliwość realizacji wszystkich marzeń. Nie musimy zapraszać osób, których nie znamy lub nie chcemy gościć na weselu, możemy wybierać spośród licznych dekoracji i atrakcji, które nam się podobają i nikt nie narzuca nam swojego zdania w przypadki aranżacji stołu weselnego.

Ciężko sobie wyobrazić lepsze warunki do osiągnięcia wyznaczonych celów, czy realizacji marzeń, dlatego to właśnie kameralne wesele zyskuje większe uznanie i daje więcej powodów do radości.

dekoracje z owoców kwiaty w arbuzie

Oszczędność pieniędzy

Na koniec warto wspomnieć o oszczędnościach. Choć przyjęło się, że przy organizacji wesel nie powinno się brać pod uwagę kwestii finansowych, to nie da się pominąć tak kluczowego aspektu, bo od tego, jakim budżetem dysponujemy, zależy wybór poszczególnych atrakcji, czy przebiegu wszystkich etapów organizacyjnych.

Dla osób o skromnym budżecie, jak również dla osób, które nie chcą tracić majątku w jeden wieczór, organizacja kameralnego wesela wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Już ograniczenie liczby gości, sprawia, że nasze koszty ograniczają się o 1/3. Jeśli do tego odejdą koszty wynajmu sali weselnej, to zostaje nam całkiem spora suma pieniędzy, które można przeznaczyć na inne cele, w tym np. na podróż poślubną.

Co więcej, zaoszczędzone środki w części możemy przeznaczyć na organizację wesela z marzeń, wynajem atrakcji, czy aranżację stołu weselnego, który faktycznie będzie nas cieszył i wszystkich, którzy będą towarzyszyli nam w tym wyjątkowym dniu.

Ocena:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *