Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu +48 530 075 100 biuro@fountainsparty.pl

15 pomysłów na prezent z okazji 15 rocznicy ślubu

Okazji do świętowania w ciągu roku jest wiele, jednak w ciągu małżeńskiego życia żadna nie wydaje się dorównywać rocznicy ślubu. To moment, kiedy z nostalgią wraca się wspomnieniami do waszego wyjątkowego dnia, kiedy na nowo odkrywa się szczęście płynące z dzielenia życia z najbliższym sercu człowiekiem i ze wzruszeniem spogląda na chwilę, gdy wspólna droga miała swój początek.

Niezależnie, czy od waszego ślubu minęło 5, 10 czy też 15 lat – warto uczcić pamięć o tamtej chwili. Kryształowa, piętnasta rocznica to etap, kiedy wasze małżeństwo przypomina dorodne drzewo: rodzi już wspaniałe owoce, ale wciąż jeszcze nie jest największym okazem w sadzie i w dalszym ciągu wymaga sumiennej pielęgnacji. Doskonale się już znacie, wzloty i upadki to organiczny element waszej codzienności, być może doświadczacie też uroków rodzicielstwa, a bycie jednością jest dla was niemal tak naturalne, jak oddychanie. Wiele przeżyć wciąż jednak dopiero przed wami.

Dlatego, aby dzień waszej rocznicy był naprawdę wyjątkowy, podaruj bliskiej osobie upominek, który na zawsze utrwali wspomnienie etapu życia, na którym się znajdujecie. Poniżej znajdziesz 15 wyjątkowych pomysłów na uczczenie 15 lat waszej relacji.

Prezent na 15 rocznice ślubu

1. Otwierany medalion w klimacie dawnych lat

Biżuteria to ponadczasowy prezent, ale taka, która posiada dodatkowe, głębsze znaczenie, jest ceniona jeszcze mocniej. Obdarowanie bliskiej osoby owalnym, otwieranym naszyjnikiem, w którym zamkniesz po jednej stronie własne, a po drugiej zdjęcie swojego małżonka, będzie stylem i charakterem nawiązywało do dawnych medalionów, które przez lata były wyrazem głębokiego uczucia i miejsca w sercu przeznaczonego tylko dla ukochanej osoby.

Otwierany medalion z ukachaną

2. Portret lub obraz o ukrytym znaczeniu

Nic tak nie wyraża uczuć, jak sztuka. Ręcznie malowany lub rysowany portret Was obojga, który zawiśnie w waszym domu? Brzmi jak piękny sposób upamiętnienia waszej rocznicy. Jeśli jednak wolicie, aby ścian nie zdobiła podobizna, zleć namalowanie obrazu o znaczeniu znanym tylko Wam. 15 wspólnych lat? Inspiracji na zawarcie ich w obrazie zasięgnij z punktu piętnastego listy.

Portret na 5 rocznice ślubu

3. Kilka dni tylko dla Was

Po piętnastu latach związku znalezienie kilku dni na wypoczynek tylko dla dwojga może być trudne. Jednak jeśli go wygospodarujecie, będzie to wspaniały prezent dla Was obojga: czas odpoczynku, relaksu, bycia tylko razem. Wróć pamięcią do czasu, gdy się poznawaliście – jaka forma wspólnego spędzania czasu była Wam najbliższa? Wróć wspomnieniami do pierwszych wspólnych wyjazdów i odtwórz jeden z nich.

Wspólna wycieczka

4. Voucher na uczuciową sesję zdjęciową

Wielu fotografów zachęca pary do oswojenia się z obiektywem, aby co rusz uwieczniać kolejne wspomnienia. Obecnie fotografowie bardzo dbają o swobodną atmosferę na sesji zdjęciowej. Dzięki temu emocje i okazywane przed obiektywem uczucia są prawdziwe, a czułość osób pozujących jest naturalna. To także sposób na pogłębienie waszej – i tak już silnej – więzi.

Prezent na 5 rocznice ślubu

5. Skoro zdjęcia, to i album

W ciągu 15 lat wydarzyło się wiele i zdążyliście zgromadzić w tym czasie mnóstwo wspólnych fotografii. Sprezentowanie drugiej połówce albumu lub fotoksiążki pełnej zdjęć z okresu waszego dotychczasowego małżeństwa na pewno przywoła falę wspomnień. Coraz więcej rękodzielników tworzy też autorskie, wyjątkowe albumy – może warto powierzyć im wykonanie waszego?

Album fotograficzny

6. Kurs lub warsztaty

Cenicie praktyczne prezenty? Wspaniale! Być może Twoja druga połowa już od pewnego czasu marzy o zapisie na kurs językowy lub tańca. Zorientuj się w temacie i podaruj prezent, którego efekty będą cieszyć się jeszcze długo po waszej rocznicy.

Kurs tańca

7. Zapisane wspomnienia

Każda romantyczna dusza doceni zebrane wspomnienia. Wybierz te, które są najbliższe Twojemu sercu i opisz je ze swojej perspektywy. Możesz zawrzeć je w eleganckim notatniku lub wydać jako małą książkę, która zostanie z Wami na zawsze.

Zapisane wspomnienie

8. Mapka – zdrapka

Jeśli ostatnich 15 lat waszego małżeństwa spędziliście na wyprawach w różne zakątki globu, to przyda się Wam akcesorium, na którym je uwiecznicie. W ostatnim czasie niezwykle popularne stały się tzw. mapki – zdrapki. Zasady? Bardzo proste – po każdej odbytej podróży zdrapujecie mapę w obszarze tego kraju, który właśnie odwiedziliście.

Mapa zdrapka na prezent na 15 rocznice

9. Voucher pełen emocji

Skok ze spadochronem, lekcja nurkowania, lot balonem po okolicy, masaż czy randka przy fontannie z czekolady? Na pewno wiesz najlepiej, z jakiej formy spędzenia czasu wspólnie ucieszy się ukochana osoba. Zapewnij jej wyjątkowy, niezapomniany dzień dzięki niecodziennej atrakcji.

Lot balonem

10. Wieczór tylko we dwoje

To ciekawe, ale wiele małżeństw z dłuższym stażem rzadko takie miewa. A przecież to tak ważny czas! Może warto zaaranżować wieczór sam na sam we własnym domu? Zadbaj o romantyczny nastój, zapal świece, przygotuj waszą ulubioną potrawę lub zamów jedzenie na dowóz. Jeśli posiadasz balkon lub taras, kolacja tam z pewnością będzie bardzo klimatyczna.

Wieczór we dwoje

11. A może tak… remont?

Różnie to bywa, ale może od jakiegoś czasu słyszysz, że Twoja druga połowa marzy o odświeżeniu waszych czterech kątów? Jeśli w ciągu piętnastu lat nie było na to chwili, może właśnie teraz jest ten moment!

Remont na prezent rocznicowy

12. Kryształowa aluzja

Dziś co prawda kryształy w zastawach stołowych nie są tak popularne jak kiedyś, ale wysokiej jakości komplet szkła do podawania alkoholu w domowych warunkach ucieszy niejedną osobę. Posiadanie w domu takiego zestawu będzie także zachętą do spędzania wieczorów we dwoje przy winie lub whisky.

Karafka z Whisky

13. Bransoletki na magnes

Coś dla fanów minimalizmu: proste bransoletki (po jednej dla niej i dla niego) wykonane ze sznurka, na których zwisa maleńka zawieszka kryjąca magnes. Element biżuterii połączy się, ilekroć złapiecie się za dłonie.

Bransoletki magnetyczne

14. Odnowienie przysięgi

Wasze uczucie pozostaje niezmienne pomimo upływu lat i chcielibyście wzajemnie ponownie się w tym zapewnić? Odnowienie przysięgi małżeńskiej może być wspaniałym sposobem celebracji tych piętnastu lat spędzonych razem. Możecie ponowić ją zarówno przed ołtarzem, jak i w kameralnych warunkach, na mniejszą skalę, np. nad jeziorem, wyłącznie w otoczeniu najbliższej rodziny.

Odnowienie przysięgi

15. Bukiet piętnastu kwiatów

Lata, które spędziliście wspólnie jako małżeństwo, z pewnością obfitowały w najrozmaitsze emocje – od radości po smutek, od śmiechu po gniew. Paleta uczuć, których doświadcza się w ciągu tak długiego okresu, jest niezwykle barwna, dlatego również bukiet, który wręczysz w dniu 15. rocznicy waszego ślubu, powinien taki być. Niech składa się z piętnastu różnych kwiatów. Ponadto wręczając go, możesz dopowiedzieć, jakie uczucie lub wspomnienie symbolizuje każdy z nich.

5/5 - (1 vote)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *