Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu +48 530 075 100 biuro@fountainsparty.pl

Atrakcje na baby shower

Od kilku lat w Polsce pojawiła się nowa tradycja wyprawiania przyjęcia “baby shower”. Jest to okazja na której najbliższe osoby (zazwyczaj same kobiety, choć niekoniecznie) świętują z przyszłą mamą narodziny dziecka, które nosi jeszcze w brzuchu. Jest to sposób na miłą celebrację, wspólne przeżywanie radości oraz obdarowanie mamy oraz malucha przemyślanymi prezentami. Każde takie spotkanie warto jednak dobrze zaplanować. Muszą się znaleźć na nim odpowiednie dekoracje oraz przekąski. Aby nie było nudne, warto postawić na atrakcje na baby shower, to znaczy takie elementy których nie spotyka się na co dzień. Przyszła mama powinna tego dnia czuć się jak królowa, kiedy to jeszcze przed przyszłymi trudami macierzyństwa będzie mogła pomyśleć tylko o sobie.

Atrakcje na babyshower

Gdzie urządzić baby shower?

Takie przyjęcie urządza się jeszcze przed urodzeniem dziecka, w 7-9 miesiącu ciąży, kiedy to przyszła mama czuje się lepiej niż na jej początku oraz już po porodzie. Jest to także moment, w którym może jeszcze spotkać się w licznym gronie przyjaciółek bez obaw o zdrowie maluszka. Tego typu imprezę urządzają zazwyczaj najbliższe kobiety z rodziny i kręgu znajomych przyszłej mamy. Organizacją może zająć się jej mama czy teściowa, ale też siostra albo przyjaciółka. Zdarza się też. że decyduje się na nią sama przyszła mama. Wtedy, żeby nie obciążać jej obowiązkami, wszystkimi sprawami (dekoracjami, menu itd.), powinien zająć się ktoś inny. Najważniejsze jest to, by kobieta w ciąży nie musiała się wtedy przemęczać. Bardzo często baby shower organizowany jest jednak jako niespodzianka – na którą jednak delikatnie przygotowuje się przyszłą mamę, by w ostatnim okresie ciąży nie wzbudzić w niej zbyt silnych emocji. Formę przyjęcia, a przede wszystkim sposób jego organizacji zawsze trzeba dobrać do charakteru osoby, dla której jest ono wyprawiane. Jeśli chodzi o to, gdzie urządzić baby shower, to jedną z opcji będzie dom/mieszkanie jednej z uczestniczek przyjęcia, na przykład przyszłej babci albo przyjaciółki rodziny.

Częstym pomysłem jest także zrobienie przez gości niespodzianki i – oczywiście po uzgodnieniu wszystkiego z jej partnerem – zorganizowanie przyjęcia w domu przyszłej mamy. Zaproszone panie przyjeżdżają wtedy ze wszystkimi niezbędnymi akcesoriami i przekąskami. Zorganizowanie przyjęcia w tego typu lokalizacji sprawi, że zachowa się domową atmosferę i każdy będzie czuł się swobodnie (szczególnie podczas zabawy). Kiedy jednak żadna z kobiet nie dysponuje odpowiednim, czy np. wystarczająco dużym miejscem na organizację baby shower, a imprezy nie chce się ze względów technicznych przenosić do domu przyszłej mamy, można się zdecydować na rezerwację w restauracji albo wynajem innego lokalu. Koszt baby shower w restauracji będzie zależeć od tego, czy całość będzie się opierać po prostu na wybieraniu dań z karty, czy też obsługa restauracji będzie miała bardziej kompleksowe zadanie. Chodzi tu o przygotowanie imprezy łącznie z dekoracjami i zaplanowaniem menu. Można się też zdecydować na wynajęcie innego lokalu gastronomicznego czy np. małej sali bankietowej. Wtedy w zależności od preferencji i dostępnych ofert, wszystkie przekąski, dekoracje i atrakcje można przygotować samodzielnie albo oprzeć się na pomocy personelu danego miejsca. Obecnie skorzystać też można z usług specjalisty od organizowania tego typu uroczystości. Cena za to waha się od 400 do 600 złotych za kilkuosobowe przyjęcie i jest zależna od wybranego pakietu usług. Najczęściej obejmuje ona poczęstunek i dekoracje, ale też przygotowanie zabaw.

Babyshower atrakcje w postaci fontanny czekoladowej

Baby shower – czym poczęstować gości?

Atrakcje na baby shower mogą obejmować różnego rodzaju prezenty oraz gry i zabawy dla młodej mamy. Jednak do takich atrakcji można zaliczyć również ciekawie podane przekąski oraz innego rodzaju potrawy. Niemal tradycją na tego rodzaju imprezie jest tzw. “słodki stół”. Można ustawić na nim lizaki, które stać się mogą później podziękowaniem dla gości, różnego rodzaju ciasta oraz słodkie babeczki udekorowane lukrem (np. w kolorze różowym albo niebieskim). Tego rodzaju wypieki powinny być umieszczone na barwnych talerzykach lub w kolorowych foremkach czy też papilotkach. Jednak tym, co stanie się największą atrakcją i zaspokoi podniebienia wszystkich gości (zarówno tych starszych, jak i młodszych), będzie fontanna z płynną czekoladą. Trzeba zadbać jednak o to, by była to czekolada smaczna i jak najlepiej podana. Oczywiście ważna będzie także jej korzystna cena, wynikająca z pakietu najbardziej dopasowanego do danej sytuacji, w tym liczby uczestniczek baby shower. Taką właśnie ofertę przedstawia firma Fountains Party. Dostępne u nich fontanny czekoladowe na baby shower można w pełni dopasować do swoich potrzeb dzięki dostępności do kilku odmiennych pakietów.

Słodki stół na babyshower

Podstawą będzie oczywiście przepyszna belgijska czekolada do fontanny (mleczna, biała albo deserowa). Jednak to nie wszystko, ponieważ wybrany pakiet może zawierać także takie elementy jak: dekoracja stołu z fontanną, patyczki do przekąsek, jednorazowe talerzyki, serwetki, ekspozycję przygotowanych owoców i słodkości, palmę owocową, a nawet podświetlany podest. Warto dodać, że niewielka fontanna – wynajęta np. na 30 osób, nie będzie wymagała profesjonalnej obsługi. Poradzi sobie z nią niemal każdy – jedna z organizatorek baby shower czy np. ktoś z obsługi lokalu. Warto jednak, by czuwała przy niej osoba odpowiedzialna za utrzymywanie należytej higieny oraz pilnująca tego, by w fontannie nie zablokował się przepływ (np. przez patyczek albo kawałek owocu). Wynajęcie tego typu fontanny z czekoladą będzie świetnym pomysłem na uatrakcyjnienie imprezy i wzbogacenie jej menu. Będzie to na pewno dobrze wspominane przez wszystkie uczestniczki przyjęcia.

Oprócz wszystkich tych słodkości, na uroczystości która ma na celu świętowanie przyszłych narodzin nowego życia, mogą znaleźć się też przekąski zdrowe i kolorowe. One także na pewno ucieszą przyszłą mamę i wszystkie jej koleżanki. Mowa tutaj o owocach. Nie muszą być to jednak owoce położone na stole w całości (które najczęściej nie zostają zjedzone ze względu na ich dość kłopotliwe w danym momencie obieranie, krojenie czy drążenie). Z pomocą przychodzą tutaj gotowe stoły owocowe na baby shower od firmy Fountains Party. Znajdą się na nich owoce od razu gotowe do spożycia: obrane i podzielone na części. Jednak co ważne – zostaną one ułożone w jak najbardziej efektowny sposób. Dzięki temu będą przyciągać wzrok i zachęcać do spróbowania różnych słodkich owoców – zarówno tych sezonowych, jak i egzotycznych. Będą one – w połączeniu z czekoladową fontanną – gwarancją dobrego smaku, który zostanie zaserwowany ekskluzywnie i bardzo atrakcyjnie.

Prezenty z okazji babyshower

Jak udekorować przyjęcie jakim jest baby shower?

Organizując Baby Shower nie można zapomnieć o jednej z najbardziej istotnych spraw – która będzie wyraźnie pokazywać z jaką okazją ma się do czynienia. Będą to oczywiście dekoracje stołu i sali. Odpowiednie dodatki i różnego rodzaju akcesoria będą odgrywać niemal kluczową rolę w zorganizowanej zabawie. W takich przypadkach najlepiej jest wybrać motyw przewodni przyjęcia oraz jego kolorystykę. Kiedy znana jest już płeć dziecka, to najczęściej ona determinuje to, że w oczekiwaniu na:

– dziewczynkę – baby shower utrzymuje się w różowej kolorystyce,
– chłopca – przyjęcie odbywa się w barwach błękitu.

Podkreśleniem wyjątkowości tej okazji będą zaś takie dekoracje jak: balony, papierowe lampiony oraz metaliczne rozetki, czyli wszystko to, co podkreśli wesoły nastrój oczekiwania na urodziny maleństwa. Tym co powinno zostać pięknie ozdobione jest w tym przypadku także bufet. Musi być on połączeniem pysznych smaków, ale też pięknej aranżacji kształtów i kolorów. Powinny się na nim znaleźć takie akcesoria jak ciekawe słomki, zdobione kubeczki i kolorowe talerzyki. Niemal obowiązkowe będą również tzw. toppery, to znaczy ozdoby na tort oraz słodkie babeczki. Mogą mieć one kształt figurek, ale bardzo często są to napisy, np. imię dziecka (jeśli zostało już wybrane) albo “it’s a girl/boy”. Nad wszystkim mogą zaś górować barwne balony.

 

5/5 - (6 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *