Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu +48 530 075 100 biuro@fountainsparty.pl

Atrakcje na roczek

Dla każdego rodzica pierwsze urodziny malucha to wyjątkowy czas. Jak go odpowiednio uczcić? Organizować przyjęcie urodzinowe czy nie? Jakie atrakcje wybrać? Na te pytania znajdziesz odpowiedzi w poniższym artykule!

Roczek dziecka – organizować przyjęcie czy nie?

Zbliżający się roczek dziecka budzi wiele pytań i wątpliwości. Czy pierwsze urodziny dziecka faktycznie powinno się świętować? Maluch nic z tego dnia i tak nie zapamięta, a jedyne, co będzie mógł, to za kilka lat obejrzeć zdjęcia i film ze swojej imprezy. Jednak nie zapominajmy, że to wyjątkowy okres dla każdego w rodzinie, zaczynając od rodziców, po dziadków, czy chrzestnych. Każdy pragnie uczcić pojawienie się w rodzinie malucha, a pierwsze urodziny są do tego odpowiednie. Co więcej, roczek dziecka to dobra okazja do spotkania się z bliskimi, więc jak dla nas, nie tylko warto pomyśleć o organizacji urodzin dziecka, ale jest to konieczność.

Atrakcje na roczek

Roczek dziecka – jak zabrać się za organizację przyjęcia urodzinowego?

Jak w takim razie zabrać się za organizację przyjęcia urodzinowego dla malucha? Jak przygotować pierwsze urodziny dziecka? Najtrudniej mają ci, którzy przecierają rodzicielskie szlaki. Obecne świętowanie urodzin wygląda zupełnie inaczej, niż w czasach, gdy to rodzice danego malucha byli dziećmi, dlatego nic dziwnego, że gdy trzeba zmierzyć się z organizacją imprezy, pojawia się wiele pytań. Jak sobie z tym poradzić? Jak przebrnąć przez organizację przyjęcia dla rocznego dziecka? Na pewno nie należy działać pod wpływem impulsu, tylko na spokojnie się zastanowić, jak byśmy chcieli zorganizować przyjęcie dla dziecka. Czy ma to być impreza w nieco luźniejszym stylu – w domowych zaciszu, w ogrodzie, czy może w pobliskim parku? A może jednak wolelibyśmy coś bardziej odświętnego i w podniosłej atmosferze i o wiele lepiej będzie zorganizować urodziny maluch w eleganckiej restauracji? Ilu gości planujemy zaprosić? Będą inne dzieci, czy też nie?

Na pewno dzieci w okolicach pierwszych urodzin wolą przebywać z osobami, które dobrze znają i czują się w ich towarzystwie bezpiecznie. Dlatego planując pierwszy roczek o wiele lepiej postawić na niewielką grupę osób, które maluch zna. 12 miesięcy to jeszcze nie wiek na wielkie bale. Co więcej, można powiedzieć, że to bardziej święto wyprawiane dla rodziców malucha, rodziny i przyjaciół, niż dla samego dziecka. Jednak to wcale nie oznacza, że solenizant ma zostać pozbawiony zabawy, która została zorganizowana na jego cześć. Jak w takim razie zabrać się za organizację przyjęcia na roczek? Warto pomyśleć o wykorzystaniu odpowiednich atrakcji.

Zabawa na roczku

Roczek dziecka – jakie są dostępne atrakcje?

Nie trzeba być ekspertem, by dojść do wniosku, że dostępnych atrakcji jest bardzo wiele. Czym dokładnie powinniśmy się zainteresować? Jakie atrakcje sprawdzą się na urodzinach rocznego dziecka, a przy okazji dostarczą dobrej zabawy dorosłym?

Naszym numerem jeden jest fontanna czekoladowa. Swoim wyglądem oraz sposobem działania przypomina fontannę wodną. Dolna część fontanny zwana misą wypełniana jest płynną czekoladą, w której można zanurzyć nabite na patyczki kawałki owoców, ciasteczka, czy nawet kochane przez wszystkich pianki marshmallow. Uznasz, że fontanna czekoladowa to zły pomysł, gdyż słodycze są szkodliwe dla zdrowia? Nic bardziej mylnego! Wystarczy sprawdzić, co o wpływie czekolady mówią naukowcy, by dowiedzieć się, że to źródło szczęścia, dobrego samopoczucia i humoru. Jedyne, co trzeba zrobić, to sięgnąć po profesjonalną fontannę, która dostarcza prawdziwej i jakościowej czekolady. Z jej pozyskaniem nie będzie jednak trudności, ponieważ do naszej dyspozycji pozostaje profesjonalna firma, która może dostarczyć nam taką fontannę, jaka będzie nas satysfakcjonowała.

Ciekawym dodatkiem do fontanny czekoladowej może okazać się stół owocowy. Oczywiście nie mówimy tutaj o zakupie przypadkowych owoców i rozłożeniu ich na stole. Stół owocowy to sztuka, gdzie każdy owoc tworzy część jakiejś kompozycji. Stoły owocowe można układać w różnym stylu, często nawet realizowane są indywidualne zamówienia, co oznacza, że jeśli chcemy w specjalny sposób zaaranżować stół owocowy na roczek swojego dziecka, to mamy pełną swobodę. Co więcej, realizacją pomysłu nie musimy zajmować się sami. Do naszej dyspozycji pozostaje sztab wykwalifikowanych osób, które chętnie zajmą się kompleksowo organizacją stołu owocowego. Oznacza to, że zajmą się realizacją całego procesu począwszy od wybrania i zamówienia owoców, poprzez ich aranżację na stole i kończąc na obsłudze w czasie przyjęcia urodzinowego naszego malucha.

Pomysły na atrakcje na roczku

Innym rodzajem atrakcji jest fotobudka, która sprawdza się w różnych sytuacjach. Zamiast biegać z aparatem, możemy wynająć fotobudkę, która zostanie dostarczona pod wskazany adres w wyznaczonym terminem wraz z ciekawymi rekwizytami. Na pewno wśród propozycji nie zabraknie śmiesznych okularów, wąsów, muchy w grochy, skrzydełek dla aniołka, czy korony dla królowej. Fotobudka może stać się świetną zabawą dla wszystkich uczestników imprezy, w tym również dla malucha, zwłaszcza jeśli już obeznany z pozowaniem dla rodziców.

Wśród atrakcji na roczek dziecka można wymienić też klauna, czy cyrkowców. Są gwarancją dobrej zabawy, dużej ilości uśmiechu na twarzach dzieci oraz niezapomnianych doświadczeń. Jednak takie atrakcje na urodzinach rocznego dziecka sprawdzają się tylko wtedy, gdy są obecne starsze dzieci. Jeśli takich brakuje, to warto dobrze się zastanowić, czy usługi kogoś takiego nam się przydadzą. Warto pamiętać, że roczne dziecko nie ma tak dużych wymagań, jak starszaki, dlatego o wiele lepszą propozycją może okazać się wynajęcie kogoś, kto robi bańki mydlane. Wystarczy obserwować dzieci, gdy takie bańki mydlane pojawiają się na innych imprezach okolicznościowych, by szybko dojść do wniosku, że roczne dziecko cieszą właśnie takie drobnostki, a bańki mydlane z pewnością do nich należą.

Skoro roczne dziecko cieszą proste zabawy, więc może po prostu wynająć animatora? W końcu to osoba, która ma bogate doświadczenie w pracy z dziećmi w różnym wielu, więc doskonale będzie wiedziała, jakie zabawy dostosować, by nasze dziecko dobrze się bawiło w dniu swojego święta. Co więcej, może też poszuka takich zabaw, w które zaangażuje wujków i ciotki, więc dostarczy wszystkich uczestnikom imprezy niezapomnianych doznań i sprawi, że sami poczują się jak dzieci.

Atrakcje roczek

Roczek dziecka – na jakie atrakcje się ostatecznie zdecydować?

Jak widać, pomysłów na wzbogacenie pierwszych urodzin dziecka jest całkiem sporo. Oczywiście to tylko kilka najciekawszych przykładów, ponieważ atrakcji, które możemy wykorzystać, jest o wiele więcej. Jednak i ta ilość może sprawić zawrót głowy, bo co wybrać? Które atrakcje będą odpowiednie na świętowanie roczku naszego malucha? Niektórzy pewnie wybiorą przypadkowo atrakcje, bo nie lubią tracić czasu na zastanawianie. Takie postępowanie niestety nie przyniesie zadowalających efektów, dlatego o wiele lepiej zabrać się do wyboru rozważnie. Co to oznacza? Warto zastanowić się, co zyska uznanie w oczach naszego malucha, jak również innych gości. Które atrakcje mogą się spodobać?

Bazując na tym, co udało nam się zebrać, można śmiało stwierdzić, że to właśnie fontanna czekoladowa będzie jedną z lepszych propozycji. Czekoladę kocha każdy i to niezależnie od wieku. Sięgają po nią kilkumiesięczne maluchy, przedszkolaki, nastolatki, a nawet dorośli i seniorzy. Dlatego zamawiając fontannę czekoladową, możemy sprawić wszystkim, którzy będą obecni na roczku naszego malucha. To jednak nie wszystko, ponieważ czekolada świetnie komponuje się z owocami, dlatego, gdy zdecydujemy się na czekoladową fontannę, to nie bójmy się jej połączyć właśnie ze stołem owocowym.

Fontanna czekoladowa i stół owocowy sprawi, że przekąski będziemy mieli z głowy. Aby nasze dziecko miało tego dnia pod dostatkiem atrakcji, warto pomyśleć właśnie o wynajęciu animatora. Jeśli nie chcemy tracić dodatkowych pieniędzy, to równie dobrze sami możemy zabrać się za organizację zabaw, w końcu to my najlepiej znamy swoje dziecko i wiemy, co mu sprawi radość.

4.7/5 - (16 votes)

2 thoughts on “Atrakcje na urodziny dziecka

  1. Nasze dzieciaki uwielbiają dmuchane zamki, zjeżdżalnie itd. To pierwsze do czego biegną w lunaparku. Nie wpadliśmy jednak nigdy na pomysł wynajęcia takiego zamku na własną imprezę. Musimy wykorzystać!

    1. Pani Klaudio,
      Dziękujemy za opinie i życzymy dobrej zabawy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *