Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu +48 530 075 100 biuro@fountainsparty.pl

Atrakcje na urodziny dziecka

Zbliżają się urodziny Twojego dziecka? Nie masz pomysłu, jak je zorganizować? Zajrzyj do naszego artykułu, a znajdziesz wiele ciekawych pomysłów na aranżację tego wyjątkowego wydarzenia!

Dlaczego warto sięgać po atrakcje na urodziny dziecka?

Każdy rodzic pragnie, by jego dziecko było szczęśliwe. Na pewno wiele radości może dać zorganizowanie urodzin, które są świetną okazją do wspólnego świętowania z bliskimi. Jednak rodzinny obiad i tort dla malucha to zdecydowanie za mało, by mówić o udanym świętowaniu. Aby maluch zapamiętał swoje urodziny i czerpał z tego dnia jak najwięcej radości, warto pomyśleć o sięgnięciu po różne atrakcje. Przewidziane atrakcje dla dzieci staną się sygnałem do lepszej zabawy dla wszystkich dzieci, dostarczą wspaniałych wspomnień.

Pomysły na imprezy dzieci

Atrakcje na urodziny dziecka – co mamy do wyboru?

Aby impreza urodzinowa zakończyła się sukcesem, koniecznie trzeba zaplanować przyjęcie urodzinowe. I tutaj pojawia się dylemat – jakimi atrakcjami się zainteresować? Co mamy do wyboru w tematyce atrakcje na urodziny dziecka? Okazuje się, że możliwości jest całkiem sporo…

Na pewno ciekawą opcją może okazać się fontanna czekoladowa. Niezależnie od wieku, każdy kocha czekoladę – gorzka, deserowa, mleczna, biała czy z dodatkami, po prostu ciężko jej się oprzeć. Dzieci również kochają słodycze, więc dlaczego w tym radosnym dni nie dać im jej w postaci czekoladowej fontanny? Wbrew temu, co się mówi, jedzenie dobrej jakości czekolady wcale nie jest szkodliwe, wręcz przeciwnie możemy dobroczynnie wpłynąć na kondycję organizmu, poprawić nastrój i odstresować. Dlatego, każdy, kto się obawia o zdrowie maluchów, jak i innych gości może być spokojny, w tym przypadku stawiając fontannę czekoladową, będziemy promować szczęście i zdrowie.

Fontanny czekoladowe nie stanowią końca propozycji, ponieważ również ciekawie prezentują się stoły owocowe. Z czym dokładnie mamy do czynienia? Stół owocowy to kompozycja różnych owoców zaaranżowanych w stylu ogrodu kwiatowego, czy nawet w stylu egzotycznej podróży dookoła świata. Co ciekawe, do naszej dyspozycji pozostają firmy, które chętnie realizują też indywidualne pomysły. Jeśli chcielibyśmy spełnić jedno z marzeń swojego dziecka i urządzić stół owocowy w jego ulubionym stylu, to nic nie na przeszkodzie. Jedyne, co musimy zrobić, to głosić się do fachowców, którzy zajmą się realizacją naszego pomysłu. Co ważne, zrobią to kompleksowo, co oznacza, że podejmą się realizacji całego procesu począwszy od wybrania i zamówienia owoców, poprzez ich aranżację na stole i kończąc na obsłudze w czasie imprezy urodzinowej.

Animator dziecięcy na chrzcinach

Atrakcją na urodzinach może być również piniata, która jest bardzo popularną w krajach latynoskich. Ta zabawa polega na strąceniu specjalnie przygotowanej figury (często w kształcie kucyka) wypełnionej słodyczami. Aby jednak zabawa dała więcej satysfakcji, maluchom, które podchodzą do zadania, zwykle zasłania się oczy. Oczywiście kto więcej zbierze słodyczy, ten ma później większą satysfakcję. W naszym kraju również piniaty powoli wchodzą na salony, co oznacza, że sami możemy nabyć piniaty w wielu różnych rozmiarach oraz wzorach – od jednorożców, po samochodziki, postacie super bohaterów, kaktusy, misie, czy lalki. Możemy być pewni, że nie zabraknie tutaj ani propozycji dla dziewczynek, ani też dla chłopców.

Dzieci kochają również cyrkowców, więc jeśli na urodzinach naszego malucha będzie większa grupka dzieci, a my dysponujemy odpowiednim funduszami, to możemy wynająć cyrkowców. Żongler, osoba na szczudłach i klaun tylko do dyspozycji dzieci, to może być niesamowita przygoda i atrakcja na urodziny. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że zaproszenie cyrkowców na urodziny sprawdzi się, gdy będziemy je organizować w plenerze. Nie musi to być bardzo duży plac, więc jeśli dysponujemy ogrodem, to już mamy szerokie pole do popisu, a cyrkowcy będą mogli w pełni wykorzystać swoje umiejętności i zaangażują do zabawy również dzieci.

Klaun na imprezie dziecięcej

Dużo zabawy może sprawić, także malowanie twarzy dziecka. Prawdopodonie nie ma dziecka, które nie chciałoby, choć na chwilę zamienić się w postać ze swojej ulubionej bajki. Z pomocą takiej atrakcji, jak malowanie twarzy, będzie to możliwe. Co ważne, do malowania używa się bezpiecznych farbek, które nie powodują reakcji alergicznych i są proste w zmyciu, więc nie trzeba martwić się o bezpieczeństwo maluchów. Aby malowanie twarzy dostarczyło jeszcze więcej frajdy, warto pomyśleć o przygotowaniu odpowiednich kostiumów. Całe szczęście nie musimy radzić sobie z tym sami, ponieważ do naszej dyspozycji również pozostają osoby, które doskonale znają się na tego typu zadaniach i chętnie wyręczą nas w malowaniu twarzy. Tym samym my również będziemy mogli czerpać radość z danego wydarzenia, czy też w spokoju będziemy mogli zająć się robieniem zdjęć.

A co powiesz na rozstawienie dmuchanego placu zabaw lub zamku? Zwykle takie atrakcje spotkać można na festynach lub w wesołym miasteczku. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by taka atrakcja znalazła się również na urodzinach Twojego dziecka. Istotne jest to, by mieć odpowiednią ilość miejsca do jego ustawienia. Dlatego, zanim sięgniemy po dmuchany plac zabaw, czy zamek, lepiej się upewnić, że nie zajmie całej naszej posesji i przy okazji nie sprawi, że dzieci nie będą miały jak korzystać z atrakcji. Dobrą praktyką jest sprawdzenie wymiarów wypożyczanych atrakcji bądź zebranie dodatkowych informacji jeszcze przed zamówieniem usługi. Dzięki temu unikniemy rozczarowania.

Dziecięce przebrania na impreze

Atrakcje na urodziny dziecka – co ostatecznie wybrać?

Jak widać, propozycji atrakcji na urodziny dziecka jest całkiem sporo, choć jeśli zgłębimy zagadnienie, to znajdziemy ich o wiele więcej. Na co jednak się zdecydować? Jakie atrakcje wybrać? Które z nich mogą sprawdzić się na urodzinach naszego dziecka? Na pewno nie powinniśmy wybierać przypadkowo, gdyż tylko przemyślane decyzje mogą sprawić, że uda nam się zorganizować wyjątkowe urodziny dziecka.

Z racji tego, że żaden maluch nie potrafi przejść obojętnie obok czekolady, polecamy fontanny czekoladowe. Już sam ich wygląd potrafi wzbudzić zachwyt, a co dopiero, gdy będzie można podstawić pod strugi ciepłej czekolady nabite na patyczki ulubione pianki marshmallow, ciasteczka, czy kawałki owoców. Co więcej, zamówienie takiej fontanny jest banalnie proste, ponieważ do naszej dyspozycji pozostają specjalistyczne firmy, które oferują wynajem fontann czekoladowych i to na bardzo korzystnych warunkach.

Oczywiście sama fontanna nie sprawi, że maluchy będą dobrze się bawiły, dlatego fontannę czekoladową warto wzbogacić stołem owocowym. Owoce cieszą się dużym powodzeniem, zarówno pośród dzieci, jak i dorosłych. Jeśli taki stół zostanie zaaranżowany w wyjątkowy sposób, to ciężko będzie się jemu oprzeć.

Pomysł na zabawę dla dzieci

A co z innymi atrakcjami? Przyda nam się coś jeszcze? Oczywiście na samym jedzeniu atrakcje nie powinny się kończyć, dlatego warto pomyśleć, jak wszystko razem połączyć i stworzyć pasującą do siebie całość. Ciekawą propozycją może okazać się organizacja urodzin z motywem przewodnim. Takie imprezy urodzinowe zyskują coraz większą popularność i naszemu dziecku również możemy ją zorganizować. Impreza z motywem przewodnim sprawdzi się, gdy dziecko ma swoją ulubioną bajkę, serial, czy film. Wystarczy, że ze stołu owocowego i fontanny czekoladowej stworzymy świat, który kocha nasze dziecko. Do tego możemy zamówić fachowców od malowania twarzy i sięgnąć po odpowiednie stroje, które będą również powiązane z tym, co kocha nasze dziecko. W przypadku dziewczynek na pewno ciekawą opcją może okazać się wynajęcie dmuchanego zamku, zaś w przypadku chłopców zorganizować konkurs na najlepszego super bohatera.

Jednak pomysłów na organizację przyjęcia urodzinowego znajdzie się o wiele więcej, tylko trzeba je ze sobą połączyć. Ważne, by wybierając poszczególne atrakcje pamiętać o swoim dziecku, mieć na uwadze jego zainteresowanie, a na pewno wszystko przebiegnie zgodnie z planem.

Ocena:

2 thoughts on “Atrakcje na roczek

  1. Blog pomógł mi zorganizować pierwsze urodziny syna. Było to dla mnie duże wyzwanie bo chciałam by ten dzień był wyjątkowy. Wcześniej nie miałam jasno określonego pomysłu, a po przeczytaniu wszystko stało się jasne.

  2. Wyprawiałam niedawno roczek dla mojej pociechy i muszę szczerze przyznać, że wynajęcie animatora było dobrym pomysłem. Dzieci świetnie się bawiły, a ja i pozostali rodzice mieliśmy czas na pogaduszki i lampkę wina.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *