Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu +48 530 075 100 biuro@fountainsparty.pl

Jak udekorować stół na 18 urodziny? Poznaj opinie ekspertów

Twój syn/córka obchodzi niedługo osiemnaste urodziny i zastanawiasz się jak udekorować stoły dla gości? Trafiłeś/łaś w odpowiednie miejsce. W tym artykule poruszymy temat na co zwrócić szczególną uwagę i jakie dekoracje będą kluczowe podczas urządzania 18-stych urodzin. Gotowy? więc zaczynajmy!

18 Urodziny

1. Nakrycie stołu – klasyk niewychodzący z modny

W momencie kiedy mamy zamówioną salę i odpowiednio rozstawione stoły, przychodzi moment kiedy musimy nadać całości charakteru, z pomocą przychodzą klasyczne rozwiązania takie jak obrusy, które pozwolą zakamuflować banalny wygląd stołów i nadadzą im odpowiedni wygląd.

Sam obrus, wbrew pozorom nie musi wyglądać tandetnie. Rozwiązań jest naprawdę sporo, możemy wybrać uniwersalne/klasyczne białe obrusy, pasujące niemal pod każdą uroczystość albo możemy zdecydować się na haftowane obrusy, które mogą przyjąć dowolny kształt z dowolnymi wzorami.

Ze względu, że 18-ste urodziny to impreza młodzieżowa, to zawsze chętnie dobierane są śmieszne wzory z karykaturami, czy też popularnymi memami. Opisane rozwiązanie sprawdza się niemal na każdej imprezie i jest dobrym wstępem do ciekawej aranżacji stołu.

Udekorowane stoły na 18 urodziny

2. Świeże kwiaty w zdobionych wazonach

Kwiaty cieszą się powodzeniem niemal na każdej imprezie i nie ważne czy osiemnaste urodziny organizowane są dla syna czy córki, odpowiednio dobrane kwiaty podkreślają charakter stołu i go odpowiednio wypełnią.

Warto powiedzieć, że nie chodzi tutaj o całe wiązanki kwiatowe leżące na stole, ponieważ nie o to chodzi. Kwiaty mają być symboliczne, umieszczone w centrum stołu, tuż obok serwetek. Najlepiej, jeżeli ich zapach będzie bardzo delikatny (intensywny zapach kwiatów, może powodować dyskomfort wśród gości). Dobrym wyborem są frezje czy też piwonie.

Czasem się słyszy opinie, że „w przypadku męskich 18 urodzin zdecydowanie lepiej jest postawić alkohol zamiast kwiatów”, to nie jest prawdą, ponieważ mimo swojego charakteru, duża większość mężczyzn lubi zapach kwiatów, jeżeli nie jest on bardzo „uderzający” a na alkohol, będzie jeszcze miejsce.

Kwiaty na 18 urodziny

3. Kompletna zastawa stołowa

W momencie kiedy mamy zamówione obrusy i kwiaty, należy przystąpić do aranżacji zastawy stołowej. Dobrym pomysłem jest nadanie tym elementom, motywu przewodniego, tzn. zamiast dobierać standardowe akcesoria do zastawy, warto wybrać unikatowe, np. z popularnymi postaciami z filmów czy komiksów. Każdy nastolatek posiada swoje ulubione filmy, czy też seriale. Udekorowanie zastawy w takie postacie bądź ich kreatury może być świetną atrakcją dla wszystkich gości. Nada to nietypowego charakteru imprezy, jednak warto pamiętać, że młodzież właśnie taka jest – bardzo spontaniczna i lubi często udziwnione rzeczy posiadające drugie dno.

W aktualnych czasach w przypadku męskich osiemnastek, ciekawym rozwiązaniem są sztućce z postaciami z League Of Legends. Popularnej gry internetowej, którą kojarzy niemal całe pokolenie.

Zastawa stołowa w stylu hallowen

4. Napoje i alkohole

Na każdym stole powinien znajdować się „komplet napojów”, czyli 2 litrowy sok (może być podany w dekoracyjnej wazie), 2 litrowy napój gazowany (najczęściej wybieranym jest coca cola), 1,5 l wody mineralnej gazowanej i nie gazowanej oraz trunki alkoholowe (zazwyczaj 0,7 l wódki lub whisky – oczywiście kiedy wychodzimy z założenia, że na imprezie ma występować alkohol)

Takie rozłożenie najczęściej się sprawdza, gdy przy stole goszczą 4 osoby. Napoje powinny znajdować się na środku stołu, tak aby każdy gość mógł śmiało sięgnąć po nie, bez zbędnego przemieszania się.

Napoje na 18 urodziny

5. Pozostałe dekoracje

W momencie kiedy mamy przygotowane wszystkie elementy z powyższych punktów, możemy zająć się uzupełnieniem dekoracji.

W przypadku 18-stych urodzin dziewczyn, bardzo popularne i chętnie wykorzystywane są dekoracje balonowe oraz słodkie kąciki.

Dekoracje balonowe to zazwyczaj balony ułożone z cyfr 1 i 8 (na znak osiemnastych urodzin), jednak można zrobić krok w przód i zamówić np. wybuchowego balona giganta – czyli olbrzymiego balona, wypełnionego pięknymi balonami w różnych kształtach. Jest to zdecydowanie bardzo ciekawe rozwiązanie pod każdą imprezę okolicznościową (idealnie sprawdzają się na weselach)

Słodki kącik to nic innego jak wyznaczone miejsce w sali, gdzie skumulowane są ciekawe słodkości takie jak babeczki, ciastka z wieloma nadzieniami, fontanna czekoladowa czy też specjalnie przygotowane owoce (w formie palmy owocowej) do maczania w fontannie.

Desery Roses

6. Profesjonalna pomoc w organizacji słodkich atrakcji

Jeżeli zaciekawiły Cię pomysły związane z balonami czy też słodkimi kącikami to serdecznie zapraszamy do kontaktu. Jako firma z wieloletnim doświadczaniem z chęcią zajmiemy się urządzeniem Twojego wyjątkowego słodkiego kącika.

Ocena:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *