Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu +48 530 075 100 biuro@fountainsparty.pl

Co kupić dziewczynce na Pierwszą Komunię Świętą?

Jeżeli trafiłeś na tę stronę, najprawdopodobniej poszukujesz ciekawego prezentu dla dziewczynki z okazji Komunii Świętej. Ciężko jest nadążyć za dziecięcymi trendami, coś co kilka lat temu było świetnym pomysłem, dzisiaj może być już przestarzałe. Zapoznaj się z naszym prezentowym poradnikiem, mamy nadzieję, że odnajdziesz coś dla siebie.

Prezent dla dziewczynki na komunie

1. Prezenty sakralne

Pozycja obowiązkowa, jeśli jesteś rodzicem lub matką/ojcem chrzestnym. Jednym z podstawowych prezentów jest modlitewnik, który dziecko może wykorzystać w przyszłości do przypomnienia sobie tekstu modlitwy lub zrobienia rachunku sumienia. Modlitewnik możesz opatrzyć dedykacją od serca, co będzie stanowić piękną pamiątkę na lata. Być może na zawsze? Innym pomysłem jest naturalnie krzyżyk lub medalik na łańcuszku. Takie rzeczy zostaną przez księdza poświęcone przed lub w trakcie komunijnej mszy świętej. Przy wyborze pamiętaj, żeby przemyśleć względy estetyczne.

Skoro już ładna biżuteria swoje kosztuje i, żeby zwiększyć szansę na to, że twój prezent będzie noszony, warto wybrać model z dyskretnym krzyżykiem. Szczególnie modne są łańcuszki, mające krzyżyk na swoim przedłużeniu. Wybierz mądrze. Kolejną popularną opcją jest różaniec. Naturalnie istnieje wiele modeli, jednak warto się zastanowić, czy chce się kupić klasyczny różaniec czy też lepiej dziesiątkę różańca w formie bransoletki na rękę lub pierścionka na palec. Bransoletkę dziewczynka może na ogół wykorzystać nawet jeśli nie będzie religijna.

W temacie biżuterii warto jeszcze wspomnieć, że można również wybrać symbole związane z niewinnością i czystością, niekoniecznie z religijnością. Na przykład delikatny wisiorek z kwiatkiem czy aniołkiem również jest akceptowalnym prezentem.

Złoty łańcuszek na komunię świętą

2. Gadżety

Mimo że wielu ludzi buntuje się przed dawaniem tego typu prezentów na komunię, jesteśmy jednak przekonani że jeśli dziecko potrzebuje któregoś z tych przedmiotów albo jeśli rodzic umie zadbać o jego wykorzystanie, mogą one przynieść wiele dobrego. Dawniej królował zegarek. Dzieci komunijne na ogół świetnie umieją odczytywać godziny oraz orientują się w czasie. Zegarek pozwala im zdążyć na umówioną godzinę, co pozwala na kontrolę czasu i uczy punktualności. Do wyboru są eleganckie zegarki ze wskazówkami, które również mogą w przyszłości zastąpić dziewczynce biżuterię albo też sportowe, wodoodporne zegarki z wieloma funkcjami takimi jak na przykład stoper. Zegarki klasyczne chociaż ponadczasowe, w naszych czasach często wypierane są przez smartwatche.

Smartwatch poza pokazywaniem godziny czy funkcją stopera, pozwala również mierzyć kroki, a często można  w nim zamontować kartę sim, przez co jest zdolny odbierać SMSy i połączenia. Bardzo przydatne narzędzie, zwłaszcza że dzieci w wieku komunijnym coraz częściej samodzielnie wychodzą z domu, a taki rozbudowany zegarek pozwala utrzymać kontakt ze swoją pociechą. Jeśli smartwatch wydaje się jednak zbytnią ekstrawagancją, warto rozważyć zakup smartbanda.

Smartband również spełnia podstawowe funkcje zegarka, ale dodaje do nich na przykład licznik kroków czy kalorii w przypadku aktywności fizycznej. Niektóre smartbandy umożliwiają również synchronizację ze smartfonem (jeśli dziecko takowy posiada) oraz odbieranie wiadomości czy połączeń przychodzących.

Innym potencjalnym prezentem jest właśnie smartfon. Dziewczynka która idzie do komunii wkracza również coraz bardziej w wiek niezależności. Coraz ważniejsze będzie dla niej pozostanie w stałym kontakcie z rówieśnikami oraz samodzielne poruszanie się po okolicach domu czy szkoły. Smartfon może być zatem kluczowym narzędziem w unikaniu nerwowych sytuacji. Innym atrakcyjnym elektronicznym prezentem może być tablet. Oczywiście wszyscy zdajemy sobie sprawę, że bardzo często służy on młodym ludziom do grania w niezbyt rozwijające gry, jednakże może on również wspomagać ich edukację oraz rozwój zainteresowań. Zwłaszcza rok pandemiczny pokazał, że prace nad przeniesieniem części naszego życia do internetu już trwają, zostały jednak przyspieszone. Praca zdalna czy zdalne nauczanie na wielu rodzicach wymusiły wprowadzenie elektroniki do domu. Tablet zatem stał się narzędziem pracy.

Innym, podobnym gadżetem, jest laptop. Na laptopie poza graniem w gry i przeglądaniem internetu, można również obrabiać zdjęcia, rysować, ćwiczyć programowanie… Jest wiele kreatywnych możliwości wykorzystania komputera! A jak sytuacja na świecie w ostatnim czasie pokazała, podobnie jak w przypadku tableta, laptop bywa niezbędnym narzędziem pracy.

Tablet jako prezent na komunię

3. Akcesoria sportowe

Dzieci uwielbiają spędzać czas na dworze. Okres komunijny zbiega się z początkiem coraz cieplejszych i dłuższych dni, zatem taki prezent ma szansę być użyty w bardzo nieodległej przyszłości. Przede wszystkim polecamy na prezent rower, wiecznie modny i pożądany. Coraz więcej szkół (i nie tylko) posiada miejsca parkingowe dla rowerów, miasta także inwestują w ścieżki rowerowe, które pozwalają bezpiecznie przemieszczać się po mieście.

Rower stwarza również możliwość odbycia wspólnej wycieczki całą rodziną, co sprzyja budowaniu więzi między jej członkami. Mniej popularnym niż rower, ale bardzo atrakcyjnym prezentem są rolki. Coraz częściej można zobaczyć dorosłych i dzieci jeżdżących po asfalcie. Rolki pozwalają wyćwiczyć mięśnie, popracować nad koordynacją, równowagą i zmuszają do ruszenia się z kanapy.

Popularność również zyskują wszelkiej maści deskorolki, longboardy i inne tego typu deski na kółkach. Nie są to już dłużej sprzęty zarezerwowane dla chłopców. Nadmienimy, że jeśli pieniądze nie grają roli i nie chodzi wyłącznie o walor sportowy, ale również ciekawy gadżet, to na rynku popularność zyskują deskorolki elektryczne. Obdarowane dziecko z pewnością będzie się taką deskorolką bawić wiele godzin, a jak będzie nieco starsze może na niej nawet jeździć do szkoły. Podobnym gadżeciarskim prezentem może być hulajnoga, w tym hulajnoga na prąd.

Niezależnie od wyboru, zalecamy zakup odpowiedniego kasku. Bezpieczeństwo to podstawa.

Rower na komunie

4. Hobby

Odpowiednie narzędzia sprzyjają wykorzystaniu ogromnych pokładów dziecięcej kreatywności. Naszą propozycją będzie na przykład aparat fotograficzny. Choć niektórzy uznają go za zbędny gadżet, naszym zdaniem robienie zdjęć jest zajęciem bardzo rozwijającym. Zdjęcia mogą być robione celem dokumentacji różnych wydarzeń istotnych dla dziecka, czy to rodzinnych czy też z życia codziennego. Możliwe jest jednak artystyczne podejście do tematu, być może ten pierwszy aparat będzie zapowiedzią przygody na całe życie.

Również wraz z aparatem można zakupić licencję na ciekawy program do obróbki zdjęć, co sprzyja doskonaleniu techniki. Inne artystyczne narzędzia to na przykład akcesoria do malowania, zestaw do szkicowania, profesjonalne kredki, podkład, płótna, sztalugi czy papier. Takie prezenty pozwolą dziewczynce przenieść swoje artystyczne hobby na wyższy poziom.

Podobnym prezentem może być maszyna do szycia, jeśli dziewczynkę interesuje przerabianie własnych ubrań. Za kilka lat, kiedy stanie się ona nastolatką, będzie z pewnością ceniła możliwość wyrażenia ubiorem swojej osobowości, a maszyna do szycia jej w tym pomoże. Na rynku dostępne są również zestawy umożliwiające tworzenie własnej biżuterii. Podobnie, jak w przypadku maszyny do szycia, umożliwi to dziewczynce nie tylko wyrażenie własnej osobowości, ale również pozwoli na tworzenie prezentów dla bliskich i znajomych, a także wypróbowanie różnych wariantów kolorystycznych czy materiałów.

Aparat fotograficzny na komunię świętą

5. Książki

Często zapominamy, że również książki mogą stanowić wspaniały prezent. Na rynku pojawia się wiele interesujących tytułów, pośród nich też i takie które uczą rozpoznawania swoich emocji, jak na przykład “Uczucia Alicji, czyli jak lepiej poznać siebie” albo wzmacniających poczucie własnej wartości, na przykład “Jesteś ważny, Pinku!”. Są też pozycje pogłębiające wiedzę o świecie takie jak “321 intrygujących faktów o zwierzętach”. Dobrym pomysłem może być również zakup znanych nam z dzieciństwa historii takich jak “Akademia Pana Kleksa”, “Pippi Pończoszanka” czy “Muminki”. Wybierając książkę warto uwzględnić możliwości czytelnicze ośmioletniego dziecka.

Książka na komunię dla dziewczynki

6. Prezenty niematerialne

Coraz większą popularnością cieszy się obdarowywanie bliskich prezentami które nie są przedmiotami. W tej kategorii znajdzie się na przykład wycieczka do miejsca, o którym dziewczynka marzyła. Może chodzi o park rozrywki, może konkretne miasto czy wycieczkę zagraniczną? Inną niematerialną propozycją jest na przykład kurs, umożliwiający zdobycie nowej bądź też wyszlifowanie jakiejś umiejętności. Przykładem niech będzie kurs programowania dla dzieci, kurs szydełkowania, malowania, rzeźbienia z drewna czy lepienia z gliny. Pozwala to spędzić czas bardzo przyjemnie, a jednocześnie nauczyć się czegoś nowego, co może stać się hobby na lata.

Na zakończenie dodamy, że czymże byłaby komunia święta bez przyjęcia? Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz osłodzenia święta fontanną czekoladową czy też udekorowania stołu owocami. Jednocześnie wyrażamy nadzieję, że odnalazłeś w artykule inspirację do zakupu odpowiedniego prezentu.

5/5 - (1 vote)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *