Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu +48 530 075 100 biuro@fountainsparty.pl

Fontanny czekoladowe na komunię świętą, kupno czy wynajem?

Czekolada to przysmak, bez którego nie może obejść się wiele z nas. Jednak to właśnie dzieci kochają ją najbardziej. Dlatego też każdy rodzic w dniu święta swojego dziecka, np. komunii świętej, powinien zaserwować jak najwięcej przekąsek z czekolady. Niezawodną atrakcją na każdej uroczystości jest fontanna czekoladowa. Widok spływającej kaskadowo czekolady, jej cudowny zapach i smak, wzbudzi w każdym gościu zachwyt i pozytywne emocje.

Czekolada i jej wpływ na zdrowie

Nie da się zaprzeczyć temu, że jedzenie czekolady w dużych ilościach może mieć negatywne skutki dla naszych zębów. Dlatego też większość z nas jest przekonana, że czekoladowe przysmaki są niezdrowe. Jednak jak się okazuje, jedzenie czekolady może mieć korzystny wpływ na nasz organizm. Już przez starożytnych Olmeków była ona wykorzystywana jako lekarstwo. Zarówno czekolada gorzka jak i deserowa mają dużą zawartość cennych minerałów. Wśród nich możemy wyróżnić magnez, potas, miedź, wapń, cynk czy żelazo. Dodatkowo gorzka czekolada ma niski indeksy glikemiczny, dlatego też jest bezpieczna dla diabetyków. Badania naukowe potwierdziły, że wpływa ona na poprawę kondycji zdrowia podczas profilaktyki nowotworów piersi i regulacji poziomu frakcji LDL cholesterolu.

Co najważniejsze? Czekolada doskonale wpływa na nasze samopoczucie, ponieważ dostarcza naszemu organizmowi bodźce, które powodują wydzielanie się endorfin. Dzięki temu po zjedzeniu czekolady czujemy się szczęśliwsi. Czekolada ma więc dobry wpływ na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne.

Fontanny czekoladowe: Dlaczego nie może ich zabraknąć na komunii świętej?

Schemat działania fontanny czekoladowej jest taki sam, jak każdej innej fontanny. Dolna część misy zalewana jest płynną czekoladą, następnie czekolada z misy jest zasysana do góry i rozlewana swobodnie po niższych piętrach. Efekt działania fontanny czekoladowej jest urokliwy i bajeczny dla każdego gościa.

Dodatkowo atrakcja będzie ekscytująca, zwłaszcza dla mniejszego grona gości, jeśli dołączymy do niej świeże i suszone owoce, orzechy, ciastka słodkie i solone, czy pianki. Każde dziecko z pewnością będzie miało świetną zabawę, jeśli samo skomponuje swój ulubiony czekoladowy przysmak na patyku. Każdego gościa zachwyci smak soczystych owoców, zanurzonych w czekoladzie. Dla tych mniejszych, z pewnością najpyszniejsze będą pianki w czekoladzie. Dorośli chętnie połączą słodkie smaki ze słonymi.

Fontanna czekoladowa jest niezbędną atrakcją na komunię świętą, ponieważ wygląda fascynująco, wpływa na dobry nastrój naszych gości oraz jest fantastyczną zabawą dla najmłodszych. Dodatkowo Fontana to również powiększone menu na uroczystości. Dzięki czemu goście będą mieli większy wybór wśród słodkich przekąsek.

Dlaczego warto kupić fontannę czekoladową?

Gdy organizujemy ważną uroczystość, zwłaszcza jeśli jest to uroczystość organizowana dla naszego dziecka, zadajemy sobie pytanie: Kupić czy wynająć fontannę czekoladową? Otóż fontannę do domowego użytku możemy kupić już od 150 do 350 zł. Ich pojemność zaczyna się od 400 do 800 g. Fontanny o pojemności 400 g. będą dobre na wydarzenia do 12 osób. Natomiast te o pojemności 800 g. spokojnie wystarczą dla grupy do 30 osób. Co oznacza, że jeśli przygotowujemy małą kameralną komunię, warto zaopatrzyć się w fontannę czekoladową. Będzie sprawiać ona przyjemność nie tylko w dniu komunii, ale i również na innych okazjach, np. urodzinach.

Dlaczego warto wynająć fontannę czekoladową?

Jeśli planujemy zorganizować komunię na większą ilość osób i potrzebujemy profesjonalnego sprzętu, warto zastanowić się nad wynajmem fontanny. Za usługę zapłacimy, w zależności od pakietu i ilości osób, od 350 zł do 2 600 zł. Jeśli zastanawiamy się, czy kupić fontannę do domowego użytku, warto również wziąć pod uwagę, jak często będziemy z niej korzystać. Może się okazać, że wcale nie będzie to opłacalny zakup, ponieważ użyjemy jej tylko raz. Zwłaszcza że w cenie za wynajem fontanny czekoladowej są wliczone również różne rodzaje czekolady, patyczki, jednorazowe talerzyki i serwetki. W lepszych pakietach dodatkowo opłacana jest obsługa fontanny, dekorację stołu, a nawet w cenie są owoce i suche przekąski. Jest to duża oszczędność, ponieważ wykwintna belgijska czekolada potrafi kosztować nawet do 60 zł za kilogram. Oczywiście w przypadku domowych fontann możemy wybrać tańszą czekoladę. Jednak musimy się liczyć z tym, że nie każdy sprzęt poradzi sobie z jakimkolwiek rodzajem czekolady. Może się zdarzyć, że będziemy zmuszeni ją rozcieńczyć.

Dużą zaletą profesjonalnych sprzętów jest to, że możemy do nich użyć czekolady w kostkach, ponieważ mają one funkcję roztapiania czekolady. W przypadku fontann do domowego użytku musimy użyć czekolady w formie płynnej. Co oznacza, że czekoladę wcześniej musimy roztopić w mikrofalówce lub w kąpieli wodnej.

Dodatkowo wynajęte fontanny są w stanie pomieścić nawet do 5 kg czekolady. Inną kwestią jest również to, że czas pracy urządzeń do domowego użytku jest dużo krótszy. Podczas gdy profesjonalne fontanny są w stanie pracować przez 10 – 12 godzin, te do użytku domowego działają bez przerwy tylko przez 1 godzinę, te lepsze tzw. półprofesjonalne do 4 godzin.

5/5 - (1 vote)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *