Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu +48 530 075 100 biuro@fountainsparty.pl

Co kupuje matka chrzestna na chrzest?

Chrzest jest wyjątkową uroczystością w życiu dziecka i całej jego rodziny. Będąc zaproszonym na uroczystość każdy czuje się zobowiązany obdarować maleństwo prezentem, który będzie pamiątką tego ważnego dnia. Poza prezentami, takimi jak ubrania, pieluszki, pościel czy zabawki, warto poszukać takich rzeczy, do których dziecko będzie mogło wielokrotnie wracać z sentymentem.

Rola matki chrzestnej wiąże się z wielka odpowiedzialnością oraz obowiązkami zarówno duchowymi jak i materialnymi. Matka chrzestna zobowiązuje się dbać o duchowy rozwój dziecka oraz wspierać rodziców biologicznych w jego wychowywaniu. Chrzestna powinna uczestniczyć , także we wszystkich istotnych wydarzeniach jego życia, takich jak Komunia Święta, urodziny czy ślub.

Przyjęło się, że matka chrzestna kupuje białą szatkę na ceremonię chrztu oraz specjalne ubranka na chrzest, choć ta tradycja z kilku powodów zaczyna powoli zanikać w niektórych regionach kraju. Dziś w wielu przypadkach rolą chrzestnej jest jedynie nałożenie szaty chrzcielnej podczas ceremonii chrztu, ale jej kupnem zajmują się rodzice. Tak jak tradycja nakazuje, matka chrzestna powinna wybrać wyjątkowy prezent – co może nim być?

Pomysł na prezent od chrzestnej

Co kupuje dziecku matka chrzestna na chrzciny?

Komunijna świeca oraz biała szata – To niezbędne elementy chrztu świętego, a ich zakupem zwykle zajmują się właśnie rodzice chrzestni. Prezent z personalizowanym napisem i zdjęciem dziecka będzie doskonałą pamiątką zarówno dla dziecka, jak i dla jego rodziców.

Album na zdjęcia – Doskonałym prezentem jest album fotograficzny, do którego warto również wkleić do kilka zdjęć rodzinnych. Dziecko będzie mogło tworzyć swoją rodzinną kolekcję zdjęć, więc taki prezent doceniony będzie nawet po latach. Świetnym pomysłem będzie personalizowany album z napisem albo grawerem wykonanym na specjalne zamówienie, na przykład z datą chrztu i życzeniami. Równie udanym prezentem będzie także komplet eleganckich ramek na zdjęcia.

Sesja fotograficzna – Popularnym prezentem od matki chrzestnej jest również sesja zdjęciowa. Wielu rodziców ze względu na wydatki związane z organizacją uroczystości chrztu, rezygnuje z profesjonalnej sesji zdjęciowej, której efekt może być pamiątką na całe życie. W związku z tym można w łatwy sposób sprawić niespodziankę rodzicom i chrzczonemu dziecku w formie sesji zdjęciowej. Warto zapytać wcześniej rodziców o zdanie, by upewnić się czy obecność fotografa podczas uroczystości nie będzie onieśmielała gości.

Portret – Oryginalnym pomysłem jest obdarowanie dziecka portretem namalowanym lub narysowanym na podstawie aktualnego zdjęcia. Ręcznie wykonany portret będzie wspaniałą pamiątką dla dziecka i rodziców, a dodatkowo stanowić będzie piękną ozdobę dziecięcego pokoju.

Pozytywka, skrzynka na drobiazgi – Sentymentalną pamiątką, która będzie przywoływała wspomnienia tego wyjątkowego dnia może być pozytywka z wygrawerowaną dedykacją. Pozytywka stanowić będzie piękny akcent dekoracyjny pokoju dziecka. Przedmiot ten skrywa w sobie przyjemną melodię i miejsce na drobiazgi, na przykład na biżuterię.

Kruszce – Sztabka złota to doskonały prezent i inwestycja w jednym, gdyż ceny kruszcu są bardzo stabilne. Mennica Polska posiada specjalną serię sztabek, stworzonych z myślą o prezentach na chrzest, z grawerem tematycznych obrazków oraz życzeniami z okazji chrztu świętego.

Obrazki z wizerunkami świętych – Piękną pamiątką będzie również pozłacany lub posrebrzany obrazek z wizerunkiem świętego patrona, Pana Jezusa lub anioła.

Biżuteria – Klasyczny, złoty medalik lub krzyżyk wraz ze złotym wisiorkiem zawsze będzie dobrym i uniwersalnym pomysłem na prezent. Biżuteria taka będzie towarzyszyła dziecku od chrztu, po dzień pierwszej komunii świętej, aż do dorosłości. Dziewczynce chrzestna może podarować kolczyki lub naszyjnik. Dobrze jest rozważyć również użytkowe prezenty na przyszłość, takie jak np. różaniec, kolczyki czy piękne sztućce z grawerem.

Biblia – Bardzo dobrym pomysłem na prezent od matki chrzestnej będzie również pierwszy egzemplarz Pisma Świętego. Może być to także Biblia dla dzieci w obrazkach. 

Jeśli chodzi o prezenty bardziej praktyczne, zawsze dobrze sprawdzają się ubranka, ręcznie robione kocyki, nosidełka turystyczne, wózki czy też foteliki samochodowe. Jako praktyczny dodatek do prezenty ciekawym pomysłem jest tor wykonany z pieluszek.

Rodzice chrzestni kupują zwykle najbardziej wartościowe prezenty. Dobrym pomysłem więc jest połączenie możliwości finansowych i zakup wspólnego prezentu od rodziców chrzestnych. Przy wyborze podarunku najlepiej zasięgnąć również opinii rodziców biologicznych dziecka. Ważne, by dziecku pozostała jakaś pamiątka z tego wyjątkowego dnia, która będzie trzymała wartość i pozostanie przy dziecku całe życie.

Ocena:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *