Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu +48 530 075 100 biuro@fountainsparty.pl

Jak złożyć serwetki na chrzest?

Wielkimi krokami zbliża się ceremonia Twojego malucha, a Ty chcesz sprawić aby jego przyjęcie było pięknym i niezapomnianym wydarzeniem? Poznaj nasze sposoby na to, jak w kilku prostych krokach, elegancko udekorować stół za pomocą serwetek.

Serwetki od dawna stanowią nieodłączny element eleganckich przyjęć i pięknej zastawy stołowej dlatego warto pamiętać o tym, że papierowe i materiałowe serwetki, dzięki swoim właściwością, pozwalają Ci na stworzenie wielu unikalnych kompozycji. Nie musisz układać ich na płasko na talerzu, przewiązywać wstążkami i umieszczać w specjalnych pojemnikach. Nie zrażaj się tym, że na pierwszy rzut oka wszystkie kompozycje wyglądają jak skomplikowane układanki origami. Dzięki dostępnym w internecie materiałom w krótką chwilę uda Ci się rozgryźć nawet najbardziej nietypowe ułożenia, a poświęcając chwilę czasu, będziesz mógł zaskoczyć swoich gości niebanalnymi aranżacjami.

Serwetki na chrzest

Serwetka złożona w zajączka

Naszą pierwszą propozycją, która niewątpliwie sprawdzi się na wszystkich przyjęciach z udziałem dzieci jest serwetka złożona w zajączka. Chcąc przykuć uwagę gości możesz postawić ją na talerzu jednak równie dobrze będzie prezentowała się obok kieliszka z wodą. Mimo, że wygląda na skomplikowaną, z łatwością uda Ci się ją złożyć w kilka sekund. Wystarczy, że najpierw położysz przed sobą rozprostowaną serwetkę, a następnie złożysz górny i dolny brzeg do środkowej linii. Później  skierujesz górne rogi do dołu, a dolne do góry, pamiętając, że powinny one do siebie przylegać. W kolejnym punkcie zegnij boczne narożniki do środkowej linii i obróć serwetkę na drugą stronę, wywijając dolny narożnik do góry. Na koniec wywiń dolne narożniki do tyłu, wsuwając jeden w drugi i uformuj długie uszy. I voilà, zając zdobiący stół jest gotowy!

Serwetka wachlarz

Kolejną elegancką kompozycją, która świetnie zaprezentuje się nie tylko w wersji materiałowej, ale również papierowej, jest wachlarz. Aby go uformować należy najpierw złożyć serwetkę  w taki sposób, aby linia zgięcia znalazła się na górze, a następnie skierować górne narożniki w dół, dociskając je do środkowej linii. I to w zasadzie tyle. Teraz można wykonać marszczenia, pamiętając, żeby zacząć od środka serwetki. Na koniec wystarczy złożyć serwetkę wzdłuż środkowej linii  i złączyć dwa narożniki z przeciwległymi bokami. I gotowe, śmiało możecie ustawić swoją kompozycję na talerzach.

serwetki w kształt sukienki

Następną propozycją, która doskonale sprawdzi się na przyjęciu organizowanym dla dziewczynki jest złożenie serwetki w kształt sukienki. Pamiętaj, że niekoniecznie musi być ona różowa, białe serwetki idealnie pasują na takie okazje jak chrzest czy komunia. Żeby stworzyć serwetkę w kształcie sukienki, najpierw złóż jej boki do środka, a następnie zegnij ją na pół. W miejscu w którym chcesz zrobić ramiona, wytnij nożyczkami niewielkie trójkąty, a od góry w ten sam sposób stwórz dekolt w kształcie litery V. Dobrym pomysłem na koniec będzie przyklejenie kokardki w kontrastującym kolorze. Całość prezentuje się naprawdę uroczo i z pewnością zachwyci waszych gości.

serwetka złożona w koszulę

Jeśli uroczystość, którą organizujesz, jest przygotowywana dla chłopca, doskonałą alternatywą dla sukienki, będzie serwetka złożona w koszulę. Złożenie serwetki w ten sposób nie zajmuje wiele czasu, a na pewno będzie uroczym akcentem twojego przyjęcia. Wystarczy, że najpierw rozprostujesz serwetkę i złożysz jej prawy bok do środka, następnie to samo zrobisz z lewą stroną, a później jeszcze raz złożysz na pół oba boki. Pamiętaj o dociskaniu! Wtedy będziesz mieć pewność, że twoja kompozycja będzie stabilna. Następnie odwróć serwetkę na drugą stronę i zegnij jej górną krawędź. Zagnij prawy róg w ten sposób aby znajdował się na środku serwetki i analogicznie zrób to samo z lewym. Dół serwetki również zagnij do środka. Następnie prawą klapę odwiń na zewnątrz – w ten sposób powinien ukazać się rękaw twojej koszuli – i złóż serwetkę na pół. Po chwili koszula jest już gotowa i śmiało możesz kłaść ją na stole.

Serwetka w kieszonkę na sztućce

Ostatnią, a zarazem najprostszą propozycją jest ułożenie serwetek w kieszonkę na sztućce. Do serwetki w klasycznym rozmiarze, którą zdecydujemy się złożyć w ten sposób, mieści się podstawowy zestaw sztućców. Serwetka doskonale trzyma formę w wersji materiałowej, ale papierowa również będzie do tego odpowiednia. Warto jednak przy zakupie zwrócić uwagę na to, aby była wykonana z nieco grubszego papieru. Wybierając ten sposób składania, warto pamiętać o tym, że serwetkę możemy uformować nie tylko w kształt prostokąta, ale również w trójkąt czy klasyczną kopertę. Chcąc stworzyć prostokąt powinniśmy najpierw złożyć serwetkę na cztery części, tak aby powstał kwadrat. Następnie należy rozłożyć pierwszą warstwę w taki sposób aby stworzyć dwa, identycznej wielkości trójkąty. Następnie odwracamy serwetkę i składamy jej część od lewej strony. W podobny sposób, do środka, składamy prawą stronę, jedyne o czym musimy pamiętać to to aby składaną część włożyć do środka utworzonej z dolnej części kieszonki.

Mamy nadzieję, że któraś z naszych propozycji przypadnie Ci do gustu, a twoje przyjęcie zostanie zapamiętane przez gości na długi czas.

5/5 - (1 vote)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *