Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu +48 530 075 100 biuro@fountainsparty.pl

Jak udekorować stół na chrzest?

Chrzest to zazwyczaj pierwsza tak ważna uroczystość w życiu dziecka. Nic dziwnego, że jako rodzice chcemy zadbać o niesamowitą oprawę tego dnia, która na długo pozostanie w pamięci gości. Wybierając dekoracje na chrzest szczególną uwagę, warto zwrócić na to, w jaki sposób ustroimy stół, do którego zasiądziemy po mszy świętej. Często to właśnie on jest centrum tej rodzinnej imprezy. Warto więc zadbać o to, aby odzwierciedlał jej odświętny charakter.

Stół na chrzciny

Chrzciny w lokalu

Decydując się na chrzciny w restauracji, warto dowiedzieć się, czy wybrany przez nas lokal zapewnia już jakieś dekoracje. Może bowiem się okazać, iż większość rzeczy jest na stanie i możemy bezpłatnie je wykorzystać. Być może w takim wypadku wystarczy dokupić kwiaty czy balony, aby niskim kosztem osiągnąć zadowalający nas efekt. Jeśli natomiast lokal nie ma dekoracji w cenie organizacji imprezy i musielibyśmy za nie dodatkowo płacić, warto zastanowić się, czy na pewno pasują one do naszego pomysłu i są zgodne z naszą estetyką. Może się okazać, że wynajem dekoracji w innym miejscu będzie się wiązał z podobnym kosztem, a przynajmniej wszystko będzie tak, jak sobie wymarzyliśmy.

Chrzciny w domu

Organizując chrzciny w domu, sami musimy zadbać o całość dekoracji. Na początku zastanówmy się, jaka stylistyka nam się podoba i co z posiadanych już przedmiotów możemy wykorzystać do udekorowania stołu na chrzciny. Być może masz fajny świecznik, który idealnie pasuje, albo możesz wykorzystać ozdobne talerze po babci jako patery na ciasto. Wszystko zależy od tego, na jaki styl imprezy się zdecydujesz. Organizując chrzciny w domu, warto rozważyć opcję wypożyczenia dekoracji. Zazwyczaj jest ona znacznie tańsza niż kupie wszystkiego na własność. W ten sposób unikniemy też gromadzenia rzeczy, których nie wykorzystamy w najbliższej przyszłości, więc wylądują na strychu lub w piwnicy i niepotrzebnie będą zajmować nam przestrzeń.

Jakie kolory dekoracji

Choć pierwszym kolorem, jaki przychodzi nam do głowy gdy pomyślimy o dekoracjach na chrzest, jest biały, to warto rozważyć również inne opcje. Do klasycznego i eleganckiego stylu imprezy idealnie będą pasować też odcienie kremowego. Aby było ciekawiej, możemy przełamać je głębokim granatem, soczystym bordowym lub butelkową zielenią. Natomiast jeśli wybierzemy mniej zobowiązującą formę świętowania, taką jak na przykład piknik w ogrodzie, to możemy poszaleć z kolorami. Można postawić na sprawdzony niebieski dla chłopca i różowy dla dziewczynki, ale dobrze sprawdzą się też mniej konwencjonalne barwy. Ważne, aby nie przesadzić, gdyż mieszając ze sobą mocne kolory, można szybko osiągnąć efekt odpustowego straganu.

Jakie kwiaty na chrzest na stół

Kwiaty to idealny element dekoracyjny stołu. Wyglądają niezwykle widowiskowo i przykuwają wzrok. Wybierając kwiaty na stół, musimy pamiętać o tym, jaki ma być styl całej imprezy. Nie ma bowiem nic, co psuje efekt dekoracji bardziej niż źle dobrane kwiaty.

  • Do eleganckiej uroczystości idealnie będą pasować klasyczne róże czy dostojne piwonie. Możesz przygotować z nich ozdobne bukiety lub zlecić to kwiaciarce. W ten sposób uzyskasz szykowny i pałacowy efekt.
  • Zdecydowałaś się na chrzciny w stylu rustykalnym? Wybierz proste polne kwiaty. Włóż je do przezroczystego, prostego wazonu lub szklanej butelki, a nawet słoika. Takie połączenie wygląda bardzo swobodnie i naturalnie.
  • Lubisz nowoczesny styl? Wypróbuj pojedyncze kwiaty o soczystych kolorach lub wazony o geometrycznym, minimalistycznym designie. Gerbery o wyrazistej barwie mogą być ciekawym przełamaniem białych dekoracji.

Jeśli chcesz, aby Twoje dekoracje zrobiły wrażenie postaw na świeże kwiaty. Po zakupie przechowuj je w chłodnym miejscu z ograniczonym dostępem do światła słonecznego. W ten sposób zapobiegniesz ich przekwitaniu i zachowasz świeżość na dłużej. Sztuczne kwiaty mają wiele zalet, ale na pewno są mniej odświętne, a jednak chrzciny to niezwykła okazja.

O czym warto pamiętać

Jeśli chcesz, aby Twoje dekoracje zapadły w pamięć gościom, to zadbaj o to, by były charakterystyczne i spójne. Stół to tylko jeden z elementów, warto więc aby pasował do całej reszty. Wybrane kolory możesz powielić na zaproszeniach, podziękowaniach dla gości, a także w innych elementach dekoracji sali. Fajnym pomysłem jest też przygotowanie ozdobnej ścianki, na której goście będą mogli zrobić sobie zdjęcie. Chrzest to niepowtarzalne wydarzenie i warto zadbać o to, aby mieli z niego niezwykłą pamiątkę.

5/5 - (1 vote)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *