Organizacja Pierwszej komunii Świętej – ile napojów przygotować?
W życiu katolika Pierwsza Komunia Święta jest bardzo ważnym wydarzeniem, to przecież pierwsza możliwość w życiu, aby dziecko mogło w pełni uczestniczyć w Mszy Świętej. Poza ogromnym przeżyciem duchowym, to także duży stres i ogrom prac organizacyjnych. Po uroczystości w kościele, która niewątpliwie pełna jest stresu, nadchodzi moment na wspólne świętowanie z rodziną tego ważnego dnia. Dobre jedzenie i odpowiednia ilość napojów to bardzo ważne sprawy, o które trzeba należycie zadbać. Czas komunii to przecież miesiąc, który zazwyczaj zachwyca piękną pogodą i nieco wyższymi temperaturami. Nie może więc zabraknąć napojów, które są nie tylko dodatkiem do pysznych dań, ale także sposobem na ochłodzenie organizmu. Bez odpowiednio przygotowanego zaplecza w tej kwestii, świętowanie zamiast być przyjemnym czasem, może okazać się bardzo stresujące. Ile napojów zakupić na imprezę z okazji Komunii Świętej? Podpowiadamy.
Napoje na komunię to podstawa!
Ilość napojów jest oczywiście uzależniona od tego, ile gości ma być na uroczystości. Również pora ma tutaj znaczenie, ponieważ końcówka kwietnia oraz maj to czas, który potrafi zaskoczyć jeśli chodzi o kwestie pogodowe. Zazwyczaj jednak jest już przyjemnie ciepło, ale jednocześnie nie ma upałów – warto zapewnić gościom dostęp do schłodzonych napojów. Na jedną osobę przypada około 1,5 litra napoju, a gdy temperatury osiągają wyniki letnie, ilość wynosi do 2 litrów na osobę. Na stole powinny znaleźć się zarówno soki, jak i napoje gazowane – każdy przecież lubi coś innego, a warto zadbać o komfort każdego gościa. Warto, także podzielić rodzaj napojów pół na pół, czyli połowa z całej ilości napojów powinna być gazowana, drugą połowę powinny stanowić soki. Warto dodać również kilka butelek wody niegazowanej, ponieważ nie wszyscy preferują soki czy napoje gazowane, a woda jest zawsze dobrym rozwiązaniem. Jeśli wśród gości są małe dzieci, woda jest wręcz koniecznością.
Poza sokami i napojami gazowanymi, warto pomyśleć o dobrej jakości kawie oraz herbacie. Po ciepłym posiłku na pewno wiele osób chętnie skorzysta z możliwości wypicia takiego ciepłego napoju. Jeśli miesiąc jest wyjątkowo ciepły, można umilić czas gościom na przykład kawą mrożoną – takie rozwiązanie z pewnością nie zaszkodzi, a niewiele jest przyjemniejszych doświadczeń niż pyszny mrożony napój w ciepły dzień.
Podsumowanie
Komunia Święta to bardzo podniosłe i ważne wydarzenie, które warto celebrować wraz z rodziną i bliskimi. Można wówczas nieco się odprężyć oraz cieszyć się, czasem spędzonym w gronie najbliższych. Niewątpliwie należy zadbać o odpowiednią ilość napojów, aby każdy z gości czuł się komfortowo. Ilość napojów należy dostosować do temperatury, która panuje na zewnątrz. Miesiące w których odbywają się Komunie to zazwyczaj koniec kwietnia i maj, a w tym czasie pogoda potrafi zaskoczyć (zazwyczaj jednak jest przyjemnie ciepło, ale nie panują jeszcze upały).
Dobrą ilością na ten czas okaże się 1,5 litra napoju na osobę, z czego połowę powinny stanowić soki, a drugą część napoje gazowane. Warto również zadbać o wodę oraz herbatę i kawę. Jeśli czas jest wyjątkowo ciepły, to zadbajmy o przynajmniej 2 litry napoju na każdą osobę. Warto pamiętać, iż restauracje zwracają ilość napojów, która została po przyjęciu, a więc nic nie musimy się przejmować, że nasze napoje zostaną zmarnowane. Zawsze lepiej jest kupić nieco więcej i wykorzystać napoje później, niż gdyby miało ich zabraknąć na uroczystości. Nieco zawyżone ilości sprawią, iż ryzyko wpadki i niezręcznej sytuacji będzie zminimalizowane.
Kategorie
Najnowsze wpisy
Zapytaj o wycenę