Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu +48 530 075 100 biuro@fountainsparty.pl

Jak udekorować tort na chrzest?

Tort na chrzciny jest niezwykle ważnym elementem tego wydarzenia, który podkreśla jego wagę. Kawałkami ciasta dzielimy się ze wszystkimi gośćmi, tak samo, jak ma to miejsce w przypadku zaślubin. Nie ważne czy decydujemy się na samodzielne przygotowanie wypieku, czy też na zamówienie gotowego tortu, może być on stworzony według naszych indywidualnych preferencji. Tort na chrzest często dekorowany jest ozdobami związanymi z sakramentem chrztu, czy też z samym dzieckiem.

Tort na chrzciny

Tort na chrzest- gotowy czy samodzielnie wykonany?

Na początku musimy zdecydować się, czy chcemy zakupić gotowy tort w cukierni, czy może przygotować wypiek samodzielnie. Tort na chrzest z cukierni jest droższą opcją, aczkolwiek pozwala na zaoszczędzenie czasu. Jeśli jednak potrafimy piec i chcemy wykazać się kreatywnością i stworzyć niepowtarzalny wypiek, najlepiej wykonać tort samodzielnie. Koszt będzie niższy, należy jednak pamiętać, aby wykonać go jak najpóźniej, żeby był świeży.

Jak powinien wyglądać tort na chrzest?

Wypiek powinien być zarazem skromny, jak i dekoracyjny. Warto postawić na kolor biały czy też pastelowy. Dla dziewczynek wybiera się często odcienie różu, natomiast dla chłopców kolorystyka tortów utrzymuje się w odcieniach błękitu. Tort stanowi dodatek do całej uroczystości, jego wielkość powinna być dostosowana do ilości gości. Pięknie prezentują się zwłaszcza wypieki w jasnych kolorach i okrągłym kształcie. Często na tę uroczystość wybierane są także torty prostokątne, w kształcie księgi czy też torty piętrowe, które są dobrą propozycją, jeśli na uroczystość zaproszona została większa ilość gości.
Popularne smaki tortu na Chrzest

Na tego rodzaju uroczystościach gości częstowani są różnymi słodkościami. Decydując się na idealny smak, warto więc wybrać tort na bitej śmietanie, który nie będzie aż tak słodki, jak wypieki wykonane na kremach. Inną propozycją będzie lekki i pyszny tort bezowy. Do takich słodkości warto dodać mus owocowy oraz świeże owoce, przez co całość będzie lekka i orzeźwiająca. Kwaskowate owoce będą stanowić przełamanie dla słodkiego tortu.

wycinek ciasta na chrzest

Jak efektownie ozdobić tort na Chrzest?
Spektakularne figurki tortowe

Bardzo popularnymi ozdobami na tort są w dalszym ciągu figurki tortowe. Figurki dostępne w sprzedaży wykonywane są z dużą dokładnością i starannością, dzięki czemu prezentują się zjawiskowo na każdym wypieku. Może być to na przykład śpiący bobas, mała dziewczynka siedząca w koszyku, czy też wózek z niemowlakiem. Co ważne, takie figurki można zachować po przyjęciu jako pamiątkę. Warto zdecydować się zwłaszcza na jadalne figurki cukrowe, które doskonale wyglądają i smakują. Popularnymi ozdobami są również urocze małe dziecięce buciki, smoczki, kokardki, kwiatki, misie czy postacie z bajek. Takie figurki z masy cukrowej możemy kupić już gotowe, czy też samodzielnie je zrobić. Masa, z jakiej się je wykonuje, przypomina plastelinę, wystarczy ją rozgrzać w dłoniach i wyrzeźbić pożądany kształt. Taką masą cukrową możemy oprócz tego pokryć cały tort, tworząc jednolitą płachtę, która będzie znakomitym tłem dla elementów dekoracyjnych.

Opłatek na tort, czyli subtelna i prosta dekoracja

Kolejną propozycją na udekorowanie tortu są proste w użyciu opłatki na tort. Decydując się na opłatek, zyskujemy doskonałą dekorację, przy niewielkim nakładzie pracy i czasu. Taki opłatek wystarczy ułożyć na warstwie kremowej, po czym dopasować do jego powierzchni, układając go. Zdecydować możemy się na opłatek na tort personalizowany, czyli z datą wydarzenia, imieniem dziecka, czy też innym dowolnym napisem. Na takim opłatku można zamieścić życzenia dla dziecka, czy może ciekawy fragment z biblii. Prosty, biały opłatek z subtelnym napisem „Chrzest Święty” oraz imieniem i datą, idealnie pasuje do charakteru całej uroczystości. Bogaty wybór różnych grafik pozwala nam na wybranie najlepszego rozwiązania. Modne są zwłaszcza motywy eukaliptusa, aniołków, gołębi. Opłatek na torcie wygląda klasycznie i elegancko. Tort będzie świetnie prezentował się na pamiątkowych zdjęciach z uroczystości.

Drewniane dekoracje tortu na Chrzest

Na chrzest dziewczynki, jak i chłopczyka doskonale sprawdzi się topper o uniwersalnym charakterze. Nie trzeba być osobą uzdolnioną artystycznie, aby skorzystać z tego rodzaju dekoracji. Topper jest elementem już gotowym, wystarczy jedynie zaaplikować go na tort. Taką ozdobę zakupimy w wielu różnych odsłonach. Drewniany napis na Chrzest Święty oraz grafika aniołka będzie świetnie pasować do charakteru całego wydarzenia. Naturalny kolor troppera będzie subtelnym dodatkiem, pasującym do każdego stylu tortu. Bez znaczenia będzie motyw przewodni całej uroczystości czy płeć dziecka, tropper sprawdzi się w każdym przypadku. Ciekawą propozycją jest elegancki biały tropper z napisem „Chrzest Święty” zamknięty w zjawiskowym wieńcu.

Topper z imieniem dziecka

Kartonowy czy też drewniany tropper z imieniem dziecka jest doskonałą opcją na efektowne udekorowanie tortu, który przy tym zostanie spersonalizowany. Popularną wersją są troppery z imieniem dziecka oraz datą uroczystości wykonane w kolorze srebrno- złotym z subtelnymi ozdobami złotymi czy delikatnymi liśćmi. Często wykorzystuje się również na tropperach grafikę niewielkiego krzyżyka, który podkreśli charakter tego wydarzenia. Warto wybrać spersonalizowany tropper, jaki będzie prostą, lecz efektowną ozdobą wypieku.

Świeczki na tort

Świeczki na tort nie są jedynie propozycją na urodziny dziecka, ale także na jego chrzest. Pomimo tego, że maluch nie zdmuchnie świeczek, to jednak będą one stanowiły świetnie wglądającą dekorację słodkiego wypieku. Warto więc na torcie umieścić parę jasnych świeczek w kolorze bieli czy złota, które będą doskonale pasowały do reszty ozdób. Możemy także zdecydować się na świeczki w fantazyjnym kształcie, jednak nawiązującym do wydarzenia. Świeczka w kształcie aniołka jest także świetną propozycją jako ozdoba tortu na chrzest.

Samodzielne ozdabianie tortu na chrzest wcale nie jest takie trudne, a to dzięki bogatej ofercie różnych dekoracji. To które z nich wybierzemy, zależy od naszych indywidualnych preferencji. Postawić możemy na dekoracje bardziej subtelne, czy też wykazać się kreatywnością i stworzyć niebanalne i zachwycające kompozycje.

5/5 - (3 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *