Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu +48 530 075 100 biuro@fountainsparty.pl

Organizacja Chrzcin – ile napojów przygotować?

Chrzciny to bardzo ważna i wyjątkowa uroczystość rodzinna. Ceremonia kościelna oraz samo przyjęcie owiane jest duchowym nastrojem, przez co wymaga odpowiedniej oprawy, szczególnie gdy jest organizowane w domu. Należy zadbać o każdy szczegół zapewniając tym samym wysoki komfort dziecku jak i samym gościom. Piękny wystrój stołu i menu to podstawa, jednak bardzo ważną kwestią są napoje, których ilość powinna być uzależniona od ilości gości. Jakie napoje wybrać na chrzest dziecka i jak obliczyć ich ilość? Poniżej przedstawiam kilka skutecznych wskazówek jak uchronić się przed niezręczną sytuacją. Zapraszamy 🙂

Ile napojów przygotować na chrzest

Jak ustalić ilość napojów na chrzciny?

Pierwszym najskuteczniejszym krokiem jest określenie o jakiej porze roku, będzie odbywać się chrzest – ma to najważniejszy wpływ na całościowy dobór ilości napojów.

W sezonie letnim ze względu na panujące wyższe temperatury ilość napojów powinna sięgać od 1,5 do 2 litrów napoju na osobę (uwzględniając dzieci). Na samym stole powinny dominować napoje chłodne/schłodzone – preferowany podział napojów to około 1l napojów gazowanych (np. coca cola, sprite, woda gazowana, mirinda) oraz 1l soków ( Preferowane smaki to wiśniowy, jabłkowy, pomarańczowy czy też czarna porzeczka) + woda mineralna niegazowana.

W przypadku wysokich temperatur, warto także rozważyć przygotowanie domowej lemoniady – wystarczy wlać wodę do dzbanka, dodać świeżo wyciśnięty sok z cytryny oraz listki mięty. Można również dodać trochę miodu, jeśli ktoś lubi taką wersję. Domowa lemoniada to efektywny sposób na szybkie ochłodzenie się.

W sezonie zimowym sytuacja wygląda nieco inaczej, ze względu na panujące temperatury, goście będą preferowali napoje ciepłe, przez co możemy ograniczyć zasoby napojów do 0.5l napoju gazowanego i 1l soku na osobę.

Warto pomyśleć o przygotowaniu wyśmienitych ciepłych napojów np. ekskluzywnej kawy (świeżo palonej) lub wysokiej klasy herbaty. Ciepłe napoje w sezonie zimowym pobudzą gości do rozmowy oraz do miłego spędzenia razem czasu.

Podsumowując, dobór ilości napojów na chrzest jest zależny bezpośrednio od temperatury panującej na zewnątrz. Przy powyższych założeniach możemy być spokojni, że ilość napojów będzie wystarczająca.

Alkohol na chrzciny – jeśli tak, to jaki?

Alkohol na przyjęciach organizowanych dla dzieci jest zawsze sprawą kontrowersyjną. Część osób jest przeciwko stawianiu tego typu trunków na stole a inni wprost przeciwnie. Jego rodzaj jest kwestią indywidualną i wszystko zależy od wyboru organizatorów, w tym przypadku rodziców. Jeśli chodzi o wino to doskonale sprawdzi się do obiadu, czyli do dania głównego. Oczywiści trzeba wybrać odpowiedni rodzaj pasujący do serwowanej potrawy. Do dań obiadowych najlepiej pasują wytrawne. Wino czerwone podaje się do mięsa czerwonego, natomiast białe do drobiu i ryb. Jeśli zdecydujesz się na podanie go do przekąski bądź deseru wybierz słodkie lub półsłodkie. Wybierając inny rodzaj alkoholu na przykład w postaci wódki sugeruj się ilością osób. Można policzyć, iż na jedną osobę dorosłą przypada około pół litra trunku.

Odpowiednia organizacja gwarancją sukcesu

Trzymając się kilku prostych zasad twoje przyjęcie będzie bardzo dobrze zorganizowane i tym samym udane. Ilość napojów, również tych alkoholowych jest zależna od ilości zaproszonych gości. Odpowiednia ilość zakupionych napojów gwarantuje brak niefortunnych wpadek i jest gwarancją sukcesu, dzięki czemu goście będą zadowoleni i poczują się zadbani pod każdym względem. Organizując przyjęcie w domu trzeba się trochę napracować i przede wszystkim stworzyć plan działania, zapewni ci on doskonałą realizację uroczystości oraz pozwoli na cieszenie się tą wyjątkową chwilą jaką jest chrzest. Będziesz mogła/mógł skupić się na dziecku i jego potrzebach nie martwiąc się o przyziemne sprawy.

5/5 - (2 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *