Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu +48 530 075 100 biuro@fountainsparty.pl

Co kupić chłopcu na Pierwszą Komunię Świętą?

Komunia święta to ważny dzień w życiu każdego dziecka. Zazwyczaj jest to jedno z pierwszych wydarzeń, które zostaną zapamiętane do końca życia. Jest to wyjątkowe przeżycie zarówno dla dzieci jak i ich rodziców oraz zaproszonych gości. Od lat nieodłącznym elementem tego dnia jest obdarowywanie dzieci pamiątkami komunijnymi. Warto wybrać przedmiot, który będzie z dzieckiem długie lata, a w przyszłości będzie przywoływał same miłe wspomnienia z tego wydarzenia. Znalezienie odpowiedniego upominku upamiętniającego przystąpienie do Pierwszej Komunii Świętej to nie lada wyzwanie.
Przygotowaliśmy listę prezentów dla chłopca, które z pewnością sprawią, że na twarzy dziecka pojawi się uśmiech, a ten wyjątkowy dzień zapadnie w pamięci na długie lata.

1. Medalik

To chyba najbardziej klasyczny i uniwersalny prezent. Najczęściej dziecko obdarowywane nim jest przez chrzestnych i dziadków. Wybierając medalik warto jest kierować się jakością jego wykonania, by służył długie lata. Można tez pokusić się o wygrawerowanie na przykład daty pierwszej komunii świętej, dzięki czemu dziecko będzie pamiętało z jakiej okazji dostało ten medalik. Jubilerzy oferują także możliwość wygrawerowania różnych dedykacji, czego można dokonać zarówno na medaliku jak i indywidualnie wykonanym pudełeczku na medalik.

Złoty łańcuszek na komunię świętą

2. Książki o tematyce religijnej / Biblia / album na zdjęcia “Pamiątka pierwszej komunii świętej”

Biblia, album, bądź inna książka o tematyce religijnej może być samodzielnym prezentem lub dodatkiem do medalika, albo innego przedmiotu, którym obradujemy chłopca. Na rynku jest dostępnych coraz więcej pięknie wydanych książek, czy personalizowanych albumów dedykowanych dzieciom. Takie albumy pozwolą na uwiecznienie chwil z tego dnia w jednym miejscu, a także możliwość zapisania listy gości, stworzenia drzewa genealogicznego, czy zebranie dedykacji od gości obecnych na przyjęciu komunijnym.

Biblia prezent na pierwszą komunię świętą

3. Rower

Od lat rower jest najczęściej kupowanym prezentem dla dzieci. Choć czasy się zmieniają, rowery jako prezenty na komunię pozostają nieśmiertelne. Rower z pewnością zachęci chłopca do spędzania czasu na świeżym powietrzu, o co dzisiaj, w dobie wszechobecnej cyfryzacji musimy szczególnie zadbać. A może takim prezentem obudzimy w chłopcu nowe pasje? Może za kilka lat będzie startował w wyścigach kolarskich lub MTB? Aktywność fizyczna u dzieci jest niesamowicie ważna!

Rower na komunie

4. Hulajnoga elektryczna / deskorolka elektryczna (hoverboard)

Jeśli jesteśmy już przy sprzętach sportowych, to nie można zapomnieć o szalenie modnych dzisiaj hulajnogach elektrycznych. Prawie każde dziecko marzy o takiej hulajnodze lub deskorolce, które są zarówno zabawkami, jak i praktycznym środkiem transportu. Takie sprzęty to także bardzo dobry motywator do spędzania czasu na dworze, a nie przy komputerze.

Hulajnoga elektryczna na komunie

5. Aparat fotograficzny

Fotografia to wspaniała pasja, które daje szerokie pole do wykazania swojej kreatywności. Aby rozwijać pasje dziecka w różnych kierunkach, należy dostarczać mu inspiracji i narzędzi do odkrywania nowych zainteresowań i ich poszerzania. Fotografia to zdecydowanie jedno z najbardziej kreatywnych zajęć, uczy innego spojrzenia na świat i doceniania jego piękna.

Aparat fotograficzny na Pierwszą Komunię Świętą

6. Głośnik Bluetooth lub słuchawki bezprzewodowe

Od kilku lat na szczycie listy związanej z prezentami komunijnymi są elektroniczne gadżety, które zapewniają dzieciom rozrywkę. Fajnym wyborem może okazać się bezprzewodowy głośnik bluetooth, który pozwana bezprzewodowo przesyłać muzykę na przykład z telefonu. Poszukując prezentu komunijnego warto zwrócić także uwagę na bezprzewodowe słuchawki – ich szeroka oferta z pewnością umożliwi dobranie idealnego modelu, który przypadnie do gustu obdarowywanemu chłopcu.

Głośnik bluetooth

7. Laptop

Laptopa można wykorzystywać zarówno do nauki jak i zabawy. W ofercie sklepów z elektroniką znajdziemy setki różnych modeli w przystępnych cenach, warto więc wybrać komputer, który posłuży chłopcu przez długi czas i będzie mógł korzystać z niego podczas nauki, jak i relaksować się przy grach w jesienne brzydkie wieczory. Planując obdarować sympatyka gier, warto przy zakupie kierować się dobrej jakości kartą graficzną. Mocny procesor i duża pamięć RAM zapewnią sprawne działanie, a duży dysk sprawi, że przez długie lata dziecko będzie mogło przechowywać na komputerze tysiące swoich zdjęć, napisanych tekstów, czy materiałów naukowych.

Laptop jako prezent na komunie

8. Tablet

Tablety – tuż obok smartfonów czy laptopów są najczęściej wybieranymi prezentami z kategorii elektroniki na Pierwszą Komunię Świętą. Odpowiednio dobrany model będzie idealny zarówno do nauki, zabawy, oglądania filmów, a także przeglądania zdjęć czy słuchania muzyki. Tablety są zdecydowanie tańsze od laptopów, ale mimo tego warto wybrać model, który będzie odpowiadał potrzebom dziecka i jego parametry techniczne sprawią, że dziecko będzie z niego chętnie korzystało.

Tablet jako prezent na komunię

9. Telefon komórkowy, smartfon

Smartfon może być doskonałym prezentem na komunię – dziecko będzie miało swój pierwszy w życiu telefon komórkowy, dzięki któremu będzie mogło kontaktować się z rodzicami czy chrzestnymi, którzy tym prezentem obdarowali. Posiadanie telefonu przez dziecko zdecydowanie zwiększa jego bezpieczeństwo i uspakaja dorosłych. Ceny telefonów zaczynają się już od bardzo niskich kwot, więc z pewnością telefon będzie prezentem dostępnym na każdą kieszeń.

Smartphone na pierwszą komunię świętą

10. Klasyczny zegarek lub smartwatch

Klasyczne zegarki dzisiaj odchodzą powoli do lamusa (nie mniej jednak zawsze zachowują swój unikatowy styl), ale mogą być wspaniałą pamiątką dla dziecka. Młode pokolenie jednak zdecydowanie woli inteligentne sprzęty, a takim jest właśnie smartwatch, który zajmuje miejsce klasycznego zegarka. Smartwatch wyświetla nie tylko godzinę, ale dzięki jego możliwościom może wyświetlać także powiadomienia ze smartfona, monitorować aktywność fizyczną i sen, czy sterować odtwarzaczem muzycznym. To mały, ale bardzo praktyczny, dający dużo frajdy dziecku prezent.

Smartwatch

11. Dron

Drony zazwyczaj służą do zabawy, ale mogą być także świetnym narzędziem do nauki chociażby programowania, rozwijają orientację przestrzenną i zdolności manualne podczas sterowania. Ceny są na prawdę zróżnicowane i tanio można dostać podstawowy model, a wraz ze wzrostem ceny możemy dostać sprzęt ulepszony w różne udogodnienia, często w aparaty fotograficzne czy kamery.

Dron na komunię

12. Akcesoria sportowe

A może chłopiec ma swoje hobby, któremu poświęca czas po zajęciach szkolnych? Może gra w przyszkolnym klubie piłki nożnej lub uczęszcza na zajęcia tenisa ziemnego albo innej dyscypliny sportowej? Warto skonsultować to z rodzicami dziecka i w ramach prezentu wyposażyć go w przydatny do uprawiania tego sportu sprzęt lub odzież.

Akcesoria sportowe na komunie

13. Książki

Dla mola książkowego idealnym prezentem będą książki, w których można umieścić dedykację i życzenia, które będą mu przypominać o tym wyjątkowym dniu. Nie muszą to bić książki stricte religijne. Warto wybrać na przykład kolekcję, którą chłopiec może zainteresować się już teraz, jak na przykład przygody Harry’ego Pottera, a także takie, po które sięgnie w przyszłości.

Książka jako prezent na Pierwszą Komunię Świętą

14. Instrument muzyczny

A może warto zaszczepić w dziecku pasję do muzyki? Może chłopiec od zawsze marzył o rozpoczęciu nauki gry na gitarze lub klawiszach? Instrument muzyczny jako prezent komunijny sprawdzi się również w sytuacji, kiedy dziecko już od kilku lat używa tego samego sprzętu, który swoje już wysłużył. To znak, że warto wręczyć mu nowy sprzęt muzyczny, co z pewnością spotka się z ogromnym zadowoleniem ze strony chłopca jak i jego rodziców.

Instrumenty muzyczne na komunie

15. Pieniądze

Jeśli nie mamy pomysłu na prezent, bądź nie wiemy co dziecko ma, albo czego chce, dobrym wyjściem jest podarowanie mu pieniędzy, które spożytkuje pod nadzorem rodziców. Wręczone pieniądze mogą zostać wydane na przykład na kurs sportowy, obóz, kurs językowy, sprzęt sportowy lub wymarzony przedmiot, który dziecko miało upatrzony od dawna. Najbardziej taktowne będzie podarowanie dziecku pieniędzy w kopercie lub pięknie ozdobionym pudełku z dedykacją i życzeniami. Pieniądze mogą być także dodatkiem do innego prezentu, bądź pamiątki

Zobacz ile pieniędzy podarować z okazji komunii świętej.

Koperta z pieniędzmi na komunie

16. Voucher do sklepu

Coraz częściej w Polsce pojawia się trend obdarowywania voucherami albo na zakupy, albo różne atrakcje, takie jak na przykład jazda konno, nurkowanie, wizyta w parku rozrywki, lot w tunelu aerodynamicznym. Kupując voucher często można także pozostawić wybór atrakcji dziecku. Taki sposób spędzenia czasu z pewnością zapadnie na długo w pamięci.

Mimo wszystko nie zapominajmy, że prezenty to tylko dodatek do tego wspaniałego dnia, a najważniejszym jest sam fakt przystąpienia do Pierwszej Komunii Świętej i to, że razem z dzieckiem uczestniczyliśmy w tym wyjątkowym dniu.

5/5 - (2 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *