Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu +48 530 075 100 biuro@fountainsparty.pl

Dekoracje balonowe – hit na weselach, urodzinach i chrzcinach

Tym co już od lat jest najlepszą ozdobą na wiele uroczystości, są oczywiście balony. Obecnie jednak wyglądają one o wiele inaczej niż jeszcze kilkanaście lat temu, kiedy na przyjęciach weselnych przywieszało się je w prosty sposób do sufitu. Teraz tworzy się bowiem piękne dekoracje balonowe, które przyjmują różne kształty, kolory, a także stworzone są z różnych typów balonów. Sprawia to, że mogą zdobić one różne pomieszczenia, w czasie różnych okazji i zawsze stworzą pożądany efekt. Co najważniejsze, przygotowania takich dekoracji nie trzeba podejmować się samodzielnie, ponieważ mogą w tym pomóc firmy świadczące tego rodzaju usługi.

Balony – na jakie okazje pasują i jakie mają zalety?

Balony to przedmioty, które są najczęściej wykonane z gumy lateksowej. Napełnia się je powietrzem albo helem i dzięki temu mogą one unosić się w powietrzu. Produkowane współcześnie balony mogą mieć rożne kształty, kolory czy nadruki, ale łączy je jedno: wszystkie muszą być szczelne, tak aby nie uciekało z nich ich wypełnienie. Oczywiście każdy z balonów musi mieć też mały otwór, który umożliwia jego napompowanie. Opisywane tu gadżety kiedyś kojarzone były głównie jako zabawka dla dzieci. Z czasem jednak stały się nieodzownym elementem dekoracji wnętrz (i nie tylko) na wiele różnych okazji. Stało się tak dzięki ich licznym zaletom. Można zaliczyć do nich to, że:

– przygotowanie wystroju przy pomocy balonów jest bardzo łatwe,
– jest to efektowna dekoracja, która nie wymaga dużych nakładów finansowych,
– dekorowanie balonami nie zajmuje przesadnie wiele czasu,
– balony stanowią niezwykłą atrakcję (szczególnie teraz, kiedy mogą mieć różne kształty, kolory, nadruki czy nawet wypełnienia typu konfetti),
– dekoracje balonowe mogą stać się niezwykłym doznaniem wizualnym,
– można je zaaranżować w sposób bardzo elegancki i stylowy,
– są to przedmioty, które w wielu przypadkach mogą stać się także elementem zabawy (np. na dziecięcych przyjęciach urodzinowych).

Wszystko to sprawia, że balony są obecnie prawdziwym dekoracyjnym hitem na wielu uroczystościach. Należą do nich na pewno takie przyjęcia rodzinne jak: wesela, chrzciny, komunie. Pasują też oczywiście do mniej formalnych przyjęć, takich jak urodziny, baby shower, Sylwester, zabawy andrzejkowe i karnawałowe. Mogą stanowić również oprawę dla wydarzeń firmowych. Warto też wspomnieć, że oprócz funkcji dekoracyjnych, balony sprawdzają się również jako forma prezentu czy też atrybut do zdjęć (np. przy sesji ślubnej, ale także w wielu innych momentach). Duża różnorodność produkowanych obecnie balonów pozwala na zastosowanie ich na wiele okazji i okoliczności.

Rozmaite dekoracje balonowe

Tak jak wspomniane zostało już na wstępie, obecnie dekoracje balonowe to nie tylko balony napełnione powietrzem lub balony z helem, umieszczone w dowolnych miejscach. Teraz na wybrane uroczystości zdecydować można się na przepiękne konstrukcje z balonów, które dostarczają niezwykłych wrażeń estetycznych. Do tego rodzaju dekoracji zaliczyć można:

– Słupy z balonów, kolumny. To stojące girlandy stworzone z kolorowych lub jednobarwnych balonów, które najczęściej umieszcza się przy wejściu do lokalu czy sali. Mocuje się je na specjalnej podstawie zabezpieczającej, która chroni lekką kolumnę przed przewróceniem. Tego rodzaju balonowe słupy mają zazwyczaj mniej więcej dwa metry wysokości. Oczywiście wszystko zależy od kupującego i zamówić można stojące girlandy sięgające nawet czterech i więcej metrów. Słupy z balonów zakańczać można na wiele sposobów: dużą ilością balonowych rurek, dużym metrowym balonem albo pojedynczym balonem foliowym w określonym kształcie (np. serca, cyfry czy litery).

– Bramy z balonów (łuki balonowe). Są one doskonałym rozwiązaniem dla dekoracji wejść dla wszelkich wydarzeń i imprez zarówno tych firmowych, jak i prywatnych, ponieważ są na pewno elementem który silnie przyciąga uwagę. Takie ozdoby stanowią na przykład idealną opcję dla przyjęcia Pana Młodego w domu Panny Młodej czy wjazdu/wejścia na przyjęcie weselne. Jest to także pomysł dla przedsiębiorców, którzy w wyjątkowy sposób chcą uczcić otwarcie sklepu, specjalną promocję czy też na przykład jubileusz firmy. Balonowe bramy na różnych wydarzeniach stanowią pierwszy i bardzo często także jedyny element dekoracyjny, ponieważ są bardzo okazałe, a przy tym efektowne. Mogą mieć różne rozmiary, kształty i kolorystykę. Aby były stabilne oraz bezpieczne, bramy z balonów przyczepia się do specjalnego stelaża.

– Girlandy regularne, czyli specjalnie związane balony w jednakowym kształcie i rozmiarze. Takie balony przymocowuje się do wytrzymałej żyłki i dzięki temu girlandy mogą być bardzo długie i wedle życzenia – również bardzo kolorowe. Wybierać można oczywiście spośród wielu kombinacji kolorystycznych. Kolorystyka girland może nawiązywać do okazji (np. białe balony na Chrzest Święty, różnokolorowe na karnawał). Barwy można dobrać także do potrzeb zamawiającego je przedsiębiorstwa. W związku z tym girlandy balonowe są wybierane zarówno przez firmy, jak i osoby indywidualne. Są to bowiem ozdoby niezwykle uniwersalne, które mogą posłużyć do udekorowania: sali weselnej czy na chrzciny, lokalu na specjalną okazję (np. na urodziny) albo na event firmowy.

– Girlandy organiczne z balonów różnej wielkości. Ozdoby te tworzy się podobnie jak girlandy klasyczne, ale mogą być jeszcze ciekawsze dzięki temu, ze do ich przygotowania wybiera się zróżnicowane pod względem wielkości balony.

– Ścianki z balonów – są to specjalnie połączone balony, które tworzą jednolitą powierzchnię. Dzięki wykorzystaniu balonów w różnych kolorach, można stworzyć wybrany napis czy grafikę. Może tam pojawić się tam także logo firmowe. Oczywiście taka ścianka może pozostać po prostu jednobarwną lub różnokolorową dekoracją bez żadnych wzorów. Taka ściana zawsze stanowi niebanalną i dużą ozdobę, która będzie o tyle wygodna, że może zostać wykonana w dokładnie wybranych kolorach.

– “Przedmioty” i napisy. Z wielu starannie połączonych lateksowych balonów najlepsi dekoratorzy mogą stworzyć ozdoby w niezwykłych i zdecydowanie bardziej skomplikowanych kształtach. Można je ułożyć w kształt serca czy np. dużego prezentu z kolorową wstążką. Da się z nich stworzyć także napisy: imiona, określone cyfry, nazwę firmy oraz różnego rodzaju hasła. Nie trzeba do tego koniecznie używać gotowych już balonów w kształcie liter czy cyferek, choć oczywiście nie ma do tego też żadnych przeciwwskazań.

– Konstrukcje przysufitowe z balonów. Pierwszą z opcji stanowią tutaj okazałe “chmury balonowe”, czyli balony (zazwyczaj w jednym kolorze) bardzo ściśle ze sobą połączone i przywieszone pod sufitem. Natomiast drugą, równie ciekawą propozycją, są balony z konfetti. Są to balony

transparentne, wypełnione helem, w których znajduje się przylegające do ścianek konfetti. Z nich tworzy się okazałe “bukiety”, które umieszcza się w różnych częściach pomieszczenia i które samoczynnie utrzymują się pod sufitem dając niezwykłe efekty wizualne. Konfetti w balonach przezroczystych są dostępne w dowolnym kolorze. Do tych najpopularniejszych należą jednak: złoty, srebrny i wielokolorowy mix.

Dekoracje balonowe na weselu

Ozdoby z balonów – bogata oferta rynkowa

Tym, co ułatwia tworzenie niezwykłych balonowych aranżacji jest na pewno fakt, że producenci oferują obecnie naprawdę różnorodne produkty z których można stworzyć dekoracje na każdą okazję. Wybierać można spośród balonów w kolorach pastelowych, balonów neonowych, chromowanych czy metalicznych. W ostatnich latach na rynku pojawiły się – idealne do tworzenia ciekawych dekoracji weselnych, świecące balony LED-owe. Niezwykle ozdobne są także balony transparentne i balony z konfetti. Tym, co na pewno zainteresuje wiele osób będą na pewno balony już przygotowane na konkretną okazję: z nadrukowanymi motywami komunijnymi, chrzcielnymi albo sylwestrowymi. Na urodziny najmłodszych sprawdzą się natomiast balony z wesołymi napisami albo postaciami z bajek. Na urodziny dorosłych albo na przykład na Sylwestra czy rocznicę ślubu, idealne będą natomiast foliowe balony w kształcie cyfr. Takie balony z helem mogą stać się także świetnym prezentem oraz gadżetem do robienia pamiątkowych zdjęć. Balony w kształcie liter będą natomiast podstawą do stworzenia całej girlandy o konkretnym brzmieniu. Balony – które kojarzą się przede wszystkim z radością, beztroską i dobrą zabawą – są bardzo uniwersalnym, a zarazem prostym sposobem na udekorowanie każdej uroczystości i każdego wnętrza. Wszystko zależy od właściwego doboru rodzaju dekoracji, jej poszczególnych elementów oraz ich kolorystyki tak, by balony pasowały do stylu i atmosfery konkretnej okazji.

Ocena:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *