Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu +48 530 075 100 biuro@fountainsparty.pl

Jaki prezent kupić chłopcu na chrzest?

Chrzciny to jeden z ważniejszych momentów w życiu dziecka i rodziców, dlatego wymaga odpowiedniej oprawy, celebracji oraz upamiętnienia. Ta okoliczność skłania do organizacji przyjęcia z najbliższymi członkami rodziny, a także do wręczenia starannie wybranego upominku dla malucha. I tutaj pojawia się problem, ponieważ co wręczyć dziecku na chrzest? Jaki prezent podarować chłopcu? Pomysłów jest całkiem sporo, a my przedstawimy kilka z nich!

Prezent na chrzciny

Medalik z grawerem

Jednym z najczęściej ofiarowywanych prezentów jest medalik. W naszym kraju przyjęło się, że medalik wręczają rodzice chrzestni, a my uważamy, że warto podtrzymać tak piękną tradycję.

Dobór odpowiedniego medalika, nie powinien być przypadkowy. Warto odbiec trochę od utartych stereotypów i pomyśleć o ciekawszej formie tego prezentu. O czym mowa? Zamiast sięgać po standardową wersję medalika, lepiej postawić na medalik z grawerem. Co ciekawe, to, jak będzie wyglądał grawer, zależy wyłącznie od nas, więc mamy pełną swobodę przy wyborze odpowiedniego napisu.

Dobrym pomysłem jest wygrawerowanie daty chrztu, imienia chłopca lub napisu w stylu „kochanemu Adamowi rodzice chrzestni ”.

Medalik na chrzciny

 

Spersonalizowana pościel

Na tym jednak nie koniec pomysłów, ponieważ ciekawym pomysłem może okazać się również spersonalizowana pościel. Wydaje się, że jest to przedmiot zbyt funkcjonalny i mało ciekawy. Tymczasem spersonalizowana pościel z ozdobnym haftem, który upamiętni ten wyjątkowy czas, może stać się niezwykłą pamiątką na chrzest dla chłopca, a jednocześnie pościel przyda się w codziennym użytku i będzie pięknym dodatkiem do łóżeczka, czy wózka malucha.

Obraz na płótnie

A co powiesz na obraz na płótnie? Jeśli dysponujemy ciekawymi ujęciami, na których jest maluch, to również można pokusić się o wykorzystanie ich do stworzenia pamiątki. Jednym z ciekawszych rozwiązań może okazać się obraz na płótnie, który zawiśnie na honorowym miejscu w salonie, przedpokoju, czy nawet w pokoju dziecka. Taki prezent nie tylko przypadnie do gustu rodzicom malucha, ale również pozostanie ze wszystkimi przez długie lata.

Obraz na chrzciny dziecka

Eleganckie wydanie Biblii

Chrzest Święty to religijne wydarzenie, więc jest świetną okazją do zakupu dewocjonaliów. O medaliku już mówiliśmy, ale to nie jedyny pomysł na prezent. Równie dobrze możemy sięgnąć po eleganckie wydanie Biblii i dodatkowo umieścić w środku małą adnotację od siebie.

Taki prezent jest nie tyle praktyczny, co trwały, więc jeśli sięgniemy po jakościowe wydanie Biblii, to mamy szansę na prezent, który będzie towarzyszył chłopcu przez całe życie. Biblię może wręczyć każdy członek rodziny – od dziadków, po wujostwo, czy przyjaciół. Ze względu, że jest to popularny i tematyczny prezent, warto wcześniej skonsultować się z innymi członkami rodziny czy nie zamierzają zakupić podobnego prezentu.

Biblia prezent na chrzest chłopca

Zabawki

Dobrym prezentem mogą okazać się również zabawki. Oczywiście nie mówi tutaj o zakupie pluszaka, lecz o bardziej praktycznych i większych rozwiązaniach, które sprawią, że dziecko będzie miał zapewnioną dobrą zabawę. Jakie zabawki mogą się sprawdzić jako prezent na chrzciny? Pomysłów jest całkiem sporo, a wszystko zależy od tego, na jakim etapie rozwoju jest maluch. Na pewno ciekawą propozycją może okazać się mata edukacyjna, która nie tylko uczy dziecko od wczesnych dni, ale przy okazji daje bardzo dużo zabawy.

Innym, również dobrym pomysłem może okazać się zabawka edukacyjna, która również dostarczy maluchowi wiele frajdy. Nie sposób przejść obojętnie obok zestawu zabawek ogrodowych, chodzika, czy samochodziku, w którym dziecko będzie mogło jeździć po domu, czy po parku. Choć minie trochę czasu, zanim dziecko będzie mogło z niego skorzystać, to na pewno mu się przyda i zapewni dużo dobrej zabawy.

Mata edukacyjna dla dziecka

A co z pieniędzmi? Czy wręczenie gotówki to dobry pomysł?

Wiele osób ma wątpliwości co do wręczania gotówki na chrzest. Czy tego typu prezenty okazują się dobrym pomysłem? Czy warto wręczyć kopertę na chrzciny chłopca? Jeśli nie mamy innych pomysłów na prezent, a nie chcemy kupić coś niepraktycznego, to wręczenie gotówki może okazać się bardzo dobrym pomysłem. To samo dotyczy sytuacji, w których wiemy, że rodzice mają już pewne plany względem uzbieranej sumy.

Jeśli ich celem jest przeznaczyć pieniądze na przyszłość dziecka, to wręczenie gotówki również może okazać się dobrym wyborem. Co więcej, kto powiedział, że pieniądze musimy wręczać w kopertach? Bardzo ciekawym pomysłem może okazać się wręczenie gotówki w skarbonce. Jeśli dodatkowo dowiemy się, że więcej osób planuje wręczyć pieniądze maluchowi,a nie sięgać po prezenty, to właśnie poinformowanie ich o naszych pomyśle może okazać się dobrym rozwiązaniem dla wszystkich – warto zrobić zrzutkę i wypełnić skarbonkę pieniędzmi.

W tego typu podarkach pojawia się jeszcze jedno pytanie – ile wręczyć maluchowi? Jaka kwota będzie odpowiednia na chrzciny dla chłopca? Najczęściej mówi się, że każdy powinien dać tyle, na ile go stać, ale to nie oznacza, że skoro zarabiamy więcej, to do koperty, czy skarbonki musimy wrzucić znaczącą sumę. Ile w takim razie dać? Jeśli o wręczeniu gotówki myślą rodzice chrzestni to przyjęło się, że do koperty powinno się włożyć min. 200 zł.

Od dziadków nie wymaga się tak drogich podarków, ponieważ każdy rozumie, że nie wszystkich dziadków na to stać, dlatego wystarczy 100-200 zł. W przypadku wujostwa kwota ta kształtuje się przy około 100 zł, a dalsza rodzina, czy przyjaciele mogą włożyć do koperty około 50 zł. Jeśli rodzice urządzają przyjęcie w restauracji, to warto wziąć to pod uwagę i dorzucić do koperty adekwatną kwotę, która pokryje koszty tzw. talerzyka.

Ocena:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *