Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu +48 530 075 100 biuro@fountainsparty.pl

Przyjęcie komunijne – w domu czy w restauracji?

Zanim przejdziemy do określenia, jak zabrać się za aranżację stołu komunijnego dla dziewczynki, warto ustalić, gdzie w ogóle powinniśmy urządzić przyjęcie. Zdecydować się na imprezę w domu, czy też w restauracji? Przyjęcie komunijne w domu to na pewno rozwiązanie tańsze, ponieważ nie trzeba wynajmować lokalu i ponosić z tego tytułu kosztów. Jednak organizacja przyjęcia komunijnego w domu ma też swoje wady, ponieważ musimy samodzielnie zmierzyć się z organizacją przyjęcia. Restauracja zwykle zajmuje się wszystkim, a my jedynie musimy wskazać, co chcemy, by tego dnia znalazło się na stole komunijnym dziecka. Wybierając miejsce, w którym zorganizujemy przyjęcie komunijne, warto patrzeć nie tylko na koszty i swoją wygodę, ale również na oczekiwania i potrzeby dziecka. Pamiętajmy, że to właśnie ono tego dnia jest najważniejsze, to jego święto i warto zaplanować przyjęcie tak, by było zadowolone. Oznacza to, że jeśli dziecko lepiej czuje się w domu, to tutaj lepiej zorganizować przyjęcie komunijne. Z kolej, jeśli nasz smyk jest otwarty do ludzi, nie boi się kontaktu z osobami, z którymi rzadko się widuje, to nic nie stoi na przeszkodzie, by przyjęcie komunijne zorganizować właśnie w restauracji.

Przyjęcie komunijne

Stół komunijny dla dziewczynki – jak go udekorować?

Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na organizację przyjęcia komunijnego w domu, czy też w restauracji, zawsze warto dołożyć starań, by stół komunijny był odpowiednio przygotowany. Co to oznacza? Jak powinniśmy udekorować stół komunijny dziewczynki? Idealną bazą do przygotowania całej kompozycji będzie obrus oraz komunijny bieżnik. Wybór koloru wydaje się formalnością, ponieważ od wielu lat to właśnie kolor biały jest symbolem komunii świętej. Biel oznacza niewinność i czystość dzieci, dlatego to właśnie on powinien znaleźć się na komunijnym stole dziewczynki. Elementem, który dopełni kompozycję i podkreśli rangę uroczystości będą serwety. W tym przypadku możemy zdecydować się na serwetki komunijne papierowe lub fizelinowe, które będą zawierały na sobie zdjęcie Hostii.

Nie bez znaczenia pozostaje również to, jaka zastawa znajdzie się tego dnia na stole. Warto dopilnować, by również była ona elegancka. Jeśli postawimy tego dnia na klasykę, to wybór powinien paść na białe naczynia. Jednak ciekawym dodatkiem mogą stać się naczynia ze srebrnymi lub złotymi obramowaniami, ponieważ będą idealnie pasowały do pozostałego wyposażenia stołu komunijnego. Nie inaczej jest w przypadku wyboru sztućców. Warto postawić na takie rozwiązania, które będą świetnie się komponowały z pozostałymi elementami.

Następnie warto przejść do wyboru kwiatów na stół komunijny, ponieważ nie ma tak przyjemnego elementu dekoracji stołu, jak bukiety kwiatów. Oczywiście wybór powinien paść na świeże kwiaty, które również powinny być zachowane w charakterystycznej dla tej okoliczności kolorystyce. Z wyborem białych kwiatów nie powinno być większych problemów, ponieważ mamy ich pod dostatkiem. Na komunijnym stole świetnie sprawdzą się frezje, rumianki, margerytki, czy nawet storczyki. Bardzo ciekawą opcją będą również jasne piwonie, które prezentują się bardzo urokliwie.

Stół komunijny dla dziewczynki

Stół komunijny dla dziewczynki – jakie dodatki i atrakcje możemy wykorzystać?

Zwieńczeniem całej kompozycji będzie wykorzystanie ciekawych dodatków, czy atrakcji. Ich wybór jednak nie powinien być przypadkowy, ponieważ nie dość, że na stole nie będzie już wiele miejsca, to jeszcze nie powinniśmy tworzyć na nim chaosu. Jakie dodatki warto wykorzystać?
Po co dokładnie możemy sięgnąć? Wystarczy rozejrzeć się wokół siebie, a na pewno znajdziemy wiele ciekawych propozycji…

Jedną z nich na pewno będzie czekoladowa fontanna. Swoim wyglądem do złudzenia przypomina fontanną wodną, tylko w tym przypadku zamiast wodny zobaczymy płynną czekoladę, która nie jest do dekoracji, lecz do smakowania. Możemy korzystać z fontanny do woli i bez obaw, że czekolada zaszkodzi komuś z naszych bliskich. Warto pamiętać, że jakościowa czekolada ma dobroczynne właściwości jednakowo dla dzieci, jak i dorosłych. Dzięki niej możemy poprawić sobie samopoczucie czy się po prostu odprężyć, więc to idealny dodatek na przyjęcie komunijne, ponieważ czekoladę kocha każdy.

Dekoracje owocowe i fontanna alkoholowa

Aby fontanna czekoladowa sprawdziła się na komunijnym stole dziewczynki, warto również pomyśleć o wykorzystaniu owocowych kompozycji. Jak wiadomo, czekolada w towarzystwie owoców smakuje wyśmienici, dlatego warto pomyśleć o sięgnięciu również po nie. Co ciekawe, do naszych usług pozostają firmy, które chętnie zajmą się aranżacją kompozycji owocowych. Jeśli wyrazimy taką wolę, to sami dostosują kompozycję do okoliczności, ale nie mają nic przeciwko realizacji indywidualnych pomysłów. Oznacza to, że jeśli chcemy, by na komunijnym stole dziewczynki znalazła się kompozycja owocowa, która jest bliska jej sercu, to fachowcy pomogą nam w realizacji pomysłu. Co więcej, przejmą na siebie wszystkie obowiązki z tym związane, dzięki czemu my będziemy mogli skupić się na innych zadaniach. Wszystko dlatego, że chętnie zajmują się kompleksową realizacją usług – od wyboru i zakupu owoców, po przygotowanie kompozycji, czy obsługę danego stołu owocowego. Jednak dokładny zakres usług będzie zależał od nas, jak również od naszych potrzeb, czy oczekiwań.

Ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się także rzeźby owocowe. Na pierwszy rzut oka mogą wydawać się niejadalne, lecz w gruncie rzeczy to bardzo dobra przekąska, która będzie różniła się od tych, które trafiają na tradycyjne stoły komunijne. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że takie dekoracje mogą przybrać dowolną formę, co oznacza, że po raz kolejny możemy pobudzić wodze fantazji i zdecydować się na takie rzeźby, które będą pasowały do tego wyjątkowego wydarzenia, a przy okazji dopełnią kompozycję komunijnego stołu dziewczynki. A gdyby tak tradycyjne kwiaty zastąpić bukietami składającymi się z rzeźbionych owoców i warzyw? Nie dość, że to uniwersalna i oryginalna dekoracja, to jeszcze ekologiczna. Co więcej, to właśnie z owoców i warzyw można tworzyć różnego typu symbole, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by stały się symbolem pierwszej komunii. Carving owoców jest bardzo popularny w Polsce, dlatego możemy być pewni, że jeśli zdecydujemy się na takie dekoracje, to nie będziemy musieli przygotowywać ich sami. Do naszej dyspozycji pozostaje sztab wykwalifikowanych osób, które mają na swoim koncie wiele różnych zleceń i wszystkie zakończyły się sukcesem, co oznacza, że sięgając po takie dodatki, możemy w wyjątkowy sposób zaaranżować stół komunijny dla dziewczynki.

Fontanny czekoladowe i palmy owocowe

Stół komunijny dla dziewczynki – o czym jeszcze pamiętać?

Jeśli chcemy, by nasza aranżacja zakończyła się sukcesem, a dziewczynka była zadowolona ze stołu, który został przygotowany na jej cześć, to zawsze warto zgłaszać się do fachowców o pomoc. Wiele z rozwiązań, które opisaliśmy powyżej, wymaga wiedzy oraz posiadania odpowiednich sprzętów. Dlatego, gdy zdecydujemy się na czekoladową fontannę, to wcale nie musi oznaczać, że mamy ją nabyć. Wystarczy zgłosić się do firmy wypożyczającej czekoladowe fontanny, a dostarczy nam takie rozwiązanie, które będzie nadawało się na komunijny stół. Nie inaczej jest w przypadku tworzenia dekoracji i kompozycji owocowo-warzywnych. Stawiając na fachowców, mamy szansę osiągnąć wszystko, co zaplanujemy.

Czy powinniśmy jeszcze o czymś pamiętać? Okazuje się, że tak! Nie zapominajmy także o oczekiwaniach swojego dziecka, ponieważ stół powinien też spełnić oczekiwania dziewczynki. Wielu z nas nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, ale dzieci również potrafią fantazjować o dniu swojej komunii. Dlatego, zanim sięgniemy po jakieś rozwiązania, nie zaszkodzi zapytać, czy dziecko ma jakieś pragnienia bądź oczekiwania względem swojego przyjęcia.

Ocena:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *