Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu +48 530 075 100 biuro@fountainsparty.pl

Słodki stół na komunię – jakich elementów nie powinno zabraknąć

Słodki stół z dnia na dzień zyskuje coraz większą popularność. Doszło nawet do tego, że staje się punktem obowiązkowym na komunii. Czym dokładnie jest słodki stół? Co powinien zawierać komunijny słodki stół? Na te i wiele innych znajdziesz odpowiedzi w poniższym artykule!

Desery White Sensation

Słodki stół na komunię – co to takiego?

Komunia święta jest jednym z ważniejszych dni w życiu nie tylko dziecka, ale i rodziców. Aby podnieść wagę tego wydarzenia, zaczęto organizować przyjęcia komunijne. Jednak czasy, gdy przyjęcie komunijne ograniczało się do wspólnego obiadu z najbliższymi członkami rodziny, dawno już minęły. Teraz na tego typu wydarzenia sięga się po coraz lepsze i nowocześniejsze atrakcje, które sprawią dziecku dużo radości oraz dobrej zabawy.

I tak na przyjęciach komunijnym zaczęto wprowadzać słodkie stoły, zwane również Candy Barem lub Choco bufetem. Słodki stół na komunię jest rodzajem bufetu czekoladowego lub czekoladowo-owocowego, na którym eksponuje się deserki i słodkości w niebanalny sposób. Do tej pory najczęściej można było spotkać słodki stół na imprezach urodzinowych, czy weselach.

Jednak zainteresowanie fantazyjnymi kompozycjami na słodkim stole cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, że z czasem zaczęto je również wprowadzać na przyjęcia komunijne.

Słodki stół na urodzinach

Słodki stół na komunię – co możemy wykorzystać do jego aranżacji?

Słodki stół na komunię zwykle stanowi oddzielny bufet. Co może się na nim znaleźć? Okazuje się, że możliwości mamy naprawdę dużo..

Przede wszystkim możemy sięgnąć po czekoladową fontannę, która staje się prawdziwym hitem, poza tym, czy są osoby, które nie kochają czekolady? Chyba nie! Czekoladę kochają nie tylko dzieci, ale również młodzież, dorośli, czy seniorzy, więc to szansa na połączenie wszystkich pokoleń.

Czekoladowa fontanna swoim wyglądem nie ustępuje fontannie wodnej. W tym przypadku zamiast wody popłynie strumień pysznej czekolady, która dostarczy endorfin, uwolni od stresu i sprawi, że poprawi się samopoczucie wszystkich degustujących.

Co ciekawe, do wyboru mamy wiele rozmiarów fontann czekoladowych, więc w zależności od swoich potrzeb, jak również wielkości przyjęcia komunijnego, można dobrać jej rodzaj. Aby czekoladowa fontanna znalazła się na komunijnym stole naszego dziecka, nawet nie trzeba jej kupować. Do naszej dyspozycji pozostaje firma Fountains Party, która chętnie dostarczy odpowiedni rodzaj fontanny.

fontanna serowa i czekoladowa na weselu

 

Ciężko sobie wyobrazić słodki stół na komunię bez owoców. Jednak to wcale nie oznacza, że muszą one znaleźć się na tradycyjnych paterach. Jeśli chcemy, aby słodki stół na komunię faktycznie wyróżniał się i cieszył oczy, to warto wziąć pod uwagę kompozycje owocowe, zwane również stołami owocowymi.

Tego typu kompozycje to bardzo dokładnie przemyślane aranżacje owocowe, które można dostosować do swoich potrzeb, jak również do danego wydarzenia. Kompozycje owocowe można układać na wiele różnych wzorów, czy stylów, więc szansa, podkreślenia motywu przewodniego imprezy jest niemal 100 procentowa.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby realizować bardziej fantazyjne pomysły, w tym również sięgnąć po rzeźby owocowe, które z powodzeniem mogą też zastąpić kwiaty. Co ważne, wcale nie musimy zmagać się z tym sami. Do naszej dyspozycji również pozostaje sztab osób, które nam pomogą.

Stół z palmą owocową

Co więcej, stół mogą również zdobić fantazyjne deserki, które nie tylko efektownie wyglądają, ale również bardzo dobrze smakują. Dużą popularnością cieszą się deserki kremowe, które są dostępne w wielu różnych smakach. Każdy, kto jest na etapie aranżacji słodkiego stołu, może znaleźć coś odpowiedniego. Wśród polecanych smaków można wyróżnić malinowym truskawkowy, czy toffi. Jednak ciekawym dodatkiem mogą też być bardziej oryginalne smaki, jak np. krem z czarnej porzeczki, czy bananowy.

Na tym oczywiście nie koniec propozycji, ponieważ na słodkim stole możemy też umieścić komunijny tort. Od pewnego czasu gości on na każdym przyjęciu komunijnym, więc nie powinno go zabraknąć na imprezie naszego dziecka. Jaki rodzaj tortu możemy wykorzystać? W tym przypadku także mamy pełną swobodę. Ważne, by tort był wystarczająco duży aby podzielić go pomiędzy wszystkich uczestników imprezy.

Słodki stół z czekoladkami

Do aranżacji słodkiego bufety możemy również wykorzystać muffinki lub babeczki. Jeśli dodatkowo wzbogacone zostaną bitą śmietaną, apetycznym kremem, czekoladową posypką lub cukrowymi dodatkami, to z pewnością sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających osób.

A co powiesz na geometryczny akcent? Bardzo ciekawą propozycją mogą okazać się również geometryczne deserki, które sprawią wiele radości dzieciom. W końcu to właśnie one lubią bawić się różnymi kształtami, więc jeśli przy okazji sięgniemy po słodkości, które da się skosztować, to będzie można zapewnić im jeszcze więcej dobrej zabawy.

Słodki stół na komunię – na co ostatecznie się zdecydować?

Na co ostatecznie się zdecydować? Jakie propozycje wykorzystać do aranżacji słodkiego stołu na komunię? Jeśli chcemy, by wybrana przez nas atrakcja sprawdziła się na komunijnym stole, to nie nasz wybór nie może być przypadkowy. Dlatego w pierwszej kolejności warto się zastanowić, co chcemy osiągnąć.

Czy przyświeca nam jakiś konkretny cel? Czy chcemy stworzyć stół z motywem przewodnim? A może po prostu chcemy, by wyglądał świetnie i zapewniał dostęp do tego, co najlepsze? Wydaje się, że ostatnie rozwiązanie może okazać się najlepszym wyborem, dlatego komponując słodki stół na komunię, warto sięgnąć po to, co przypadnie do gustu nie tylko dziecku, ale również wszystkim gościom.

Słodki stół z czekoladkami w różnych kształtach

Na co w takim razie się zdecydować?

Na pewno na słodkim stole na komunię nie powinno zabraknąć tortu. Dlatego komponując słodki stół, w pierwszej kolejności warto zająć się jego wyborem. Tort komunijny może przybrać różne kształty, lecz jeśli aranżujemy słodki stół, to zdecydowanie okrągła wersja sprawdzi się najlepiej.

Co jeszcze wybrać? Strzałem w dziesiątkę będzie czekoladowa fontanna, która z pewnością przyciągnie duże zainteresowanie wśród gości z różnych grup wiekowych. Niektórzy mogą sceptycznie podchodzić do tego wyboru, lecz warto pamiętać, że spożywanie wysokiej jakości czekolady wpływa dobroczynnie na ludzki organizm. Dlatego nie musimy się obawiać, czy zaszkodzi dzieciom lub osobom starszym. Wręcz przeciwnie, każdy, kto spróbuje czekolady w płynnej postaci, nie będzie w stanie się od niej oderwać.

Aby móc w pełni czerpać z uroków posiadania na przyjęciu czekoladowej fontanny, warto sięgnąć po rozwiązania, które pozwolą jej szybko i wygodnie skosztować, a przy tym podkreślą wagę tej chwili. Do takich rozwiązań można zaliczyć kompozycje owocowe. Dlatego tuż obok czekoladowej fontanny powinny znaleźć propozycje owocowe. Jakie dokładnie?

Fontanna alkoholowa na stole z owocami

To już zależy od nas, jak również od naszych oczekiwań. Jednak na pewno warto też sięgnąć po rzeźby owocowe, zwłaszcza jeśli trafią one na stole komunijnym, a nie w słodkim bufecie. Rzeźby owocowe mogą imitować kompozycje kwiatowe, palmy, czy jakiś konkretny wzór. Jednak na pewno stworzą integralną część z całą kompozycją i sprawią, że Candy Bufet będzie jeszcze bardziej przyciągał wzrok.

Zwieńczeniem słodkiego stołu na komunię będą mini deserki. Im większy wybór i bardziej fantazyjne kompozycje, tym lepiej, dlatego nie bójmy się mieszać smaków i łączyć wzorów, a na pewno uda się stworzyć coś naprawdę ciekawego. Poza tym powinniśmy pamiętać, że w kwestiach organizacyjnych nie jesteśmy zdani sami na siebie. Do naszej dyspozycji pozostają osoby, które doskonale znają się na organizacji słodkich stołów i chętnie wesprą nas w przygotowaniu czegoś odpowiedniego. Co więcej, bazując na swojej wiedzy i doświadczeniu, są w stanie wskazać nam wiele ciekawych rozwiązań, a więc mamy jeszcze większą szansę na stworzenie czegoś wyjątkowego.

Ocena:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *